Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes hangolókulcsokat kel...

Érdemes hangolókulcsokat kel vennem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy olcsó kategóriás elektromos gitárom, amin ha lenyomom a tremoló kart, akkor az összes húr elhangolódik.

Úgy tudom a hangolókulcsokkal van gond ilyenkor.

Szóval milyen kulcsokat vegyek, milyen árkategóriában?

De ha nem a velük van a gond akkor írjátok le hogy mitől van ez.

a válaszokat előre köszönöm! ☺



2012. júl. 20. 02:13
 1/7 A kérdező kommentje:

Úr isten mit írtam!!!

Szóval: Érdemes hangolókulcsokat vennem? ☺

Egyébként 6+0-ás

2012. júl. 20. 02:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Látszik már hogy éjjel van. :D A választ viszont nem tudom bocsi, csak a zongorához értek valamennyire.
2012. júl. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is elsütöttem magamban ezt a poént utána. :)
2012. júl. 20. 08:11
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Inkább azzal lehet a gond, hogy a tremolód nincs beállitva.

A tremoló úgy működik, hogy van benne pár rugó, ami visszahúzza az eredeti pozícióba.

Ha ezek nem elég erősek, akkor nem tudják visszahúzni. Van, ahol lehet állítani azon, mennyire feszítsék. Ha nem, akkor a rugók számát szokták menövelni, pl. 3 helyett 5 rugó.

Első körben én ezt nézném vagy nézetném meg.

Olyan kulcs, ami tényleg használ, az ún. locking tuner, vagy reteszelős kulcs, ebből a jó minőségű készlet szerintem többe kerül, mint a gitárod. :)

[link]


Bár persze lehet olcsóbbat is kapni, ami alighanem kínai másolat és lehet, az is segít.

[link]


A leírással ellentétben ez tajvani gyártmány, bár amit olvastam róla, aszerint használható...

A hangolókulcsoknál vigyázni kell a méretekre, egyrészt a tengely/persely mérete, másrészt a rögzítöcsavarak pozíciója, mert sokféle van.

2012. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aktív Gitár! Amit linkeltél a GS-ról, az csak a kupak hozzá :D
2012. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki hibázhat. :-)
2012. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A megnevezése félrevezető, abban azt írta, hangolókulcs, én meg örültem, hogy legalább találtam valamit és nem olvastam végig. :)

Igazad van, ez nem a teljes kulcs.


Akkor marad az előbbi.

2012. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!