Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár vásárlás/tanulás témában...

Gitár vásárlás/tanulás témában segítség? /bővebben lent/

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és eddig semmilyen zenei tapasztalattal nem rendelkezem. Viszont nagyon szeretnék megtanulni gitározni. Pár számot megtanulni játszani (edda, tankcsapda, dinamit..)

Csak is kizárólag basszus gitárt akarnék venni. Végül is több kérdésem lenne:

Mi a különbség a 4-5-6 húros gitárok között?

Nagyjából hány nap/hét/hónap felfejlődni egy olyan szintre hogy egy ilyen számot eltudjak játszani?

1: http://www.youtube.com/watch?v=-Ww4Y92zRGY

2: http://www.youtube.com/watch?v=lJKmN7GAm44

(itthon szeretném megtanulni könyvek és internet segístégével)

Utolsónak pedig: [link] ez a gitár kezdésnek jó?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!:D



2012. szept. 27. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Te komolyan Dinamit Tinédzser dalt akarsz játszani 14 évesen, 2012-ben?

Érdekes... ez az én korosztályomnak volt rövid ideig ikonikus dala, de hamar rájött az ember később, milyen gagyi...

A Topo Neurock már jobb, az meg azért vicces, hogy megmutattad, mert annak idején én csináltam a lemezborítójukat, de már nagyon régóta nem hallgattam, pedig jó kis lemez volt. :)


Naszóval:

A basszgitár alapból négy húros szokott lenni. Ez a legtöbb zenéhez tökéletesen megfelel.

Azoknak, akik szeretnek kicsit cifrázni, vagy szószerűbb meneteket játszani, néha akár akkordot is, vagy kvinteket, esetenként kevés a négy húr által eljátszható hangterjedelem.

Ezért vannak 5-6, sőt nyolc húros basszusok is.


Kezdőnek, tanulásra bőven megfelel a 4 húr. Ha gyorsan fejlődsz és később úgy érzed, nem elég, még mindig lecserélheted másikra, de az itt bemutatott stílusú zenékhez teljesen fölösleges több húr.


Ha van kis érzéked hozzá és gyakorolsz minden nap rendszeresen, szerintem a Tinédzser dalt pár hét múlva simán eljátszod.

A Neurock a szólórész alatt kicsit bonyisabb, de pár hónap után szerintem simán mehet, ha van hozzá érzéked.


A belinkelt hangszert nem ismerem, de én inkább rádobnék még 10-15e Ft-ot és abban a kategóriában próbálnám.


Nekem ilyenekkel van jó tapasztalatom, ezeket használtam:


[link]

[link]

2012. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Végülis csak 30 évvel van lemaradva a fiú...
2012. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha épp az tetszik neki, nem baj, csak csodálkoztam, mert azt gondoltam, hogy valaki ennyi idősen inkább a saját korosztálya zenéit szereti.
2012. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát.. nem mindenki uszik az árral. és ez a jó.
2012. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az új zenéktől a hideg futkos a hátamon.. Van pár jó, de én ezeket szeretem:).
2012. szept. 27. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen igazad van! Nos. Én magán tanárhoz járok, ez igaz, de szerintem a klasszikussal kéne kezdened. Két hónap alatt simán megtudnál tanulni ilyen "silkálós" dolgokat, akkordokat, de a klassikuhoz, bontogatáshoz kell egy kis idő. Én már 2. éve járok gitárra, de elég jól megy. Ezt a füzetet használd: Szendrey

Keress rá! Nagyon hasznos. Sztem 8 példánya van, ha nem több. Ha ebből megtanulod, akkor profi is lehetsz... de ha magadban akarsz tanulni, akkor a jazz gitáriskolaköteteit ajánlom. :) Sok sikkkkert!

2012. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Basszgitárt akar tanulni, világosan leírta, nem klasszikust...
2012. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak tanácsot adtam, bajod van vele? Nyeldd le magad...
2013. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és ha klasszikust akarna tanulni, soha nem javasolnám szendrei kötetét :D én is abból kezdtem, nem véletlenül nem használja ma már szinte senki
2013. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmezni kéne a leírt kérdést ahelyett, hogy besértődnél. :)
2013. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!