Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok saját véleményeket...

---R33--- kérdése:

Tudnátok saját véleményeket erről a gitárról?

Figyelt kérdés

[link]

Elkezdtem kicsit nézelődni, és elsőre ezt a gitárt találtam.

Szeretnék egy saját elektromos gitárt vásárolni. Korábban (régebbi, használt Stagg) már játszottam elektromos gitáron, de csak kölcsönbe kaptam.



2012. dec. 27. 00:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Árban persze tudom, hogy ez még kevés, de kicsit jobban belegondoltam, és mivel itthoni játékról lenne szó, saját szórakoztatásomból, mégiscsak jobban meg kellene gondolnom, hogy érdemes-e sokkal többet belefektetni. Persze, az is szempont, hogy csak nagyon lassan tudom összegyűjteni a pénzt. De azért nem szeretnék nagyon gyenge gitárt minőségileg.. jó annyira persze nem értek hozzá, lány vagyok (mintha ez olyan fontos lenne..vajon ez számít-e, nem tudom :D ), magamtól tanulgattam eddig is mindent (sajnos :( tanárra most nincs lehetőségem). Hogy milyen zenei stílusban játszanék, pontosan ezt sem tudom meghatározni. Csak annyit tudok mondani, hogy pörgősebb, ritmusosabb zenéket, de ha most azt mondom, hogy rock/metal... annyira nem határolja be..

Mint írtam, egyrészt tanulni szeretnék rajta. Nem mondom, hogy teljesen kezdő vagyok, de nem zenekarba/fellépésre lenne a gitár.

Alakját nézve is ez az egyik fajta, ami nagyon szimpatikus. De úgy önmagában is most leginkább Cort gitárban gondolkodom. Azt olvastam róla, hogy kényelmes is rajta játszani.

Szeretnék kérni még véleményeket erről a gitárról is. Vagy esetleg ha körülbelül ilyen árban (40-45 000) ajánlanátok akár másik gitárt, azt is szívesen megnézném. Még nagyon nyitott a kérdés, de nem lehet elég időben elkezdeni a keresgélést :) (körülbelül jövő nyáron tudom majd megvenni, de alig várom )


Ramóna

2012. dec. 27. 00:35
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább egy Squier. Ez a koppintás annyira ocsmány, hogy hányni tudnék.
2012. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Ez aztán igazán nagy segítség és hozzáértő vélemény volt, gratulálok...
2012. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Aktív Gitár, ha értenél hozzá és ismernéd a szóban forgó márkákat, nem csodálkoznál az előző hozzászólásomon. Javaslom nézz utána!
2012. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

22 éve gitározom. Két Cort gitárom volt évekig (meg több tucatnyi másik hangszer, jelenleg több mint húsz különböző gitárom van és több elkészítés alatt) és egy éve egy amerikai hangszerésznél dolgozom és tanulok.

Te mit tettél le az asztalra, hogy megkérdőjelezed a hozzáértésem?

Amit írtál, egy nagyképű kioktatás volt, mindenféle szakmai érv nélkül, semmiféle segítséget nem nyújtott a kérdezőnek, mivel nem indokoltad meg, konkrétan mi bajod vele és miért annyival jobb a Squier.

Design dolgokon lehet vitatkozni, de az szubjektív. Az említett gitárnak valóban a fejformája nem a legjobban sikerült, de ez izlés dolga és nem meghatározó.


Mondd el, mennyit játszottál ezen a gitáron és pontosan melyek azok a jellemzők, amiket nem találtál jónak. Mondd el, mennyi tapasztalatod van gitárokkal és miért nem javaslod ezt, miért gondolod, hogy Ramónának jobb lenne a Squier (amúgy akkor legalább adj meg egy konkrét tipust is, mert Squierből is több tucat van).

Ha ezt megteszed, már értékelhető, amit mondasz, de az a nagyarcú duma, ami a hányással odavetettél, csak üres szólam.

2012. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Izé, elütöttem, nem 22, hanem 32 éve gitározom. :)
2012. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ez tényleg nem rossz gitár. és saját tapasztalat :D
2012. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyenem, de egy rövid kipróbálás erejéig volt alkalmam játszani rajta. Szerintem egy viszonylag normális minőségű kezdőgitár, a Squier Bulletnél mindenesetre valamivel igényesebb kidolgozású, és szerintem a hangja is értékelhetőbb. A formája nekem sem tetszik, de ez elég szubjektív dolog. Ja, és ha Squier gitároknál tartunk, azért elég hatalmas különbség van a Bullet Strat és mondjuk egy Standard vagy Classic Vibe szériás cucc között, mert azok viszont megítélésem szerint ennél sokkal-sokkal jobbak, azok már szerintem nem leszólandó gitárok.
2012. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Tudom én is, Squier-t ajánl szinte mindenki, mégis ennek az alakja sokkal jobban tetszik. Nincs annyira lekerekítve.

Tudom, nem ez a legfontosabb tulajdonság egy gitárnál...

Nézegettem Squier gitárokat is, volt, ahol azt írták, ebben az árkategóriában, hogy tremolóval elhangolódik, és hogy metált nem érdemes vele játszani.

Nekem mindenképpen olyan gitár kellene, amivel punkosabb, rockosabb zenét, akár még metált is lehet vele játszani. Sőt...

2012. dec. 27. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!