Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha le akarok fülelni egy...

Ha le akarok fülelni egy gitárszólót, akkor arra van valami módszer?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl meghallgatod s lekottázod ha nem is 100% ra pontosan de úgy kb-ra.Utána ha mégegyszer meghallgatod akkor kitudod javítani.Nem tudom mennyira van jó zenei hallásod de ha elég ideje gitározól akkor hallgazsd és próbálkozz vagy ha nem jön össze ígysem akk nézz utána neten.
2013. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom! :D
2013. febr. 9. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem a lekottázás sokkal nehezebb, mint lejátszani, illetve másra való. én azt nem erőltetnem, gitáron próbálgasd, részekre felosztva, kottázásra nincs szükség. ha tippet akarsz, próbálgasd mindig eldúdolni. amit el tudsz dúdolni, az már megvan a fejedben, és hamarabb el tudod játszani. ha hangról hangra keresgéled, az úgy sokkal nehezebb, ragadj ki kis részleteket, amennyit meg tudsz jegyezni, próbáld úgy visszaénekelni, ahogy volt, és ezzel egyidőben már próbálni lejátszani
2013. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első valóban f*szságokat beszél, #3 már közelebb jár az igazsághoz.

Szerintem ami a legtöbbet segíthet, ha van némi fogalmad a zene elémletről, ha megfejted a hangnemet és a kísérő akkordokat. Így jóval egyszerűbb megtalálni a skálát és így az adott dallamot, hangokat.

Ha persze lövésed nincs mi a különbség egy C# moll és egy Gb dúr között, akkor marad a próbálgatás...

2013. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom lefülelni, és van fogalmam a zeneelméletről és nagyjából a skálákkal is tisztába vagyok és van zenei hallásom is szóval, megpróbálom :D
2013. febr. 10. 19:42
 6/6 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!