Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Első elektromos gitár, szerint...

Első elektromos gitár, szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

[link]

Megéri az árát? Ehhez még kell majd valamit venni, hogy normálisan használni lehessen? Meddig bírja egy ilyen?

Nem volt még elektromosom, így nem tudom, mi hogy megy.



2013. jún. 15. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én első gitárnak nagyon drágának tartom.


Vannak olcsóbbak is. Egy gitár, attól, hogy drága, nem biztos, hogy a legjobb.


Találtam neked egy oldalt, ahol gitárvásárlási tanácsokat kapsz, mint hozzá nem értő.

Érdemes végigböngészni, nehogy olyat vegyél meg, ami nem hoz neked örömöt.


[link]

2013. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első elektromos gitárnak ritka drága, nagy luxus lenne megvenni. 30-40 körül lehet kapni tök jó gitárokat.


Igen, kell hozzá erősítő és kábel.

Az további 20ezer forint legalább.

2013. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem is vegyél 50 körül egy jó gitárt, a többit pedig költsd erősítőre, kábelre, esetleg effektpadra.
2013. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval 50 körül vegyek. De viszont azok csak kezdéshez jók nem? Azt akarom mondani, hogy nem akarom azt, hogy megveszek egy gitárt, amit utána cserélhetek le. Amúgy kösz a válaszokat!
2013. jún. 15. 23:35
 5/9 A kérdező kommentje:
[link] És erről mit gondoltok?
2013. jún. 16. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy "kezdő gitár", még nem kell kidobni egy hónap után. Főleg még ha nem is tudsz rajta játszani. Legalább egy évig használnod kéne, aztán ha megtapasztaltál a gitáron minden hibát, utána ráérsz nézni egy komolyabbat... Már ha szükség lesz komolyabbra.
2013. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen zenét szeretnél játszani? Nem mintha az egyes stílusokat nem lehetnek eljátszani a különböző gitárokon, de vannak gitárok, melyek egy-egy zenei stílushoz jobban használhatók.

A hangszer, ha nem ütöd-vágod, és a szükséges karbantartásokat elvégzed, akkor (a bundok kivételével talán) örök élet.

Hacsak nem Vai féle emelgetéssel akarsz vakítani, kezdéshez nem ajánlom a Floyd rendszerű tremolót (vibrato). Ha száz a keret, akkor a különbözet a fa és az elektronika minőségére menjen, mint egy bonyolult szerkezetre, amit eleinte egyáltalán nem fogsz használni...

Az elektromos gitárhoz, mint az előttem szólók írták kell erősítő, de megint érdemes vissza kanyarodni a stílushoz. 1000 és egy féle van.

2013. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mind kettőről néztem videót, hogy milyen gitár, stílusban jó, lehet vele olyat játszani, amit én akarok. De ezeknek szerintem nem kéne rossznak lenniük, nem használt gitárokról van szó. Gyárilag meg csak nem basszák el. Ha meg igen, ott a két év garancia. Megtanulással szerintem nem lesz gond, klasszikus gitárral is hamar bele jöttem a dologba, azt is 5 éve csinálom.
2013. jún. 16. 20:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy, értem, hogy nem kell kidobni, de azt akarom mondani, hogy veszek egy kezdő gitárt, és utána veszek valamikor egy komolyat, annál nem egyszerűbb rögtön a komolyat venni? Úgyis csak egy gitárt használnék, és szerintem egy komoly gitárral ugyanúgy lehet tanulni, mint egy kezdővel, csak valamivel jobb. De javítsatok ki, ha tévedek, nem értek ehhez, látjátok. :D
2013. jún. 16. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!