Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb magyar rapper bonyolult, igényes, kicsit elvont szövegekkel kezdi a pályafutását, aztán áttérnek az unalmas mainstreamre?

Figyelt kérdés
A legjobb példa a Hősök. Mekkora különbség van a Mindörökké, és az A-DO-GAT között. Vagy a Children Of Distance. Kimondani is rossz, mi lett belőlük. Vagy ott van Day. Az első lemeze nagyon jó volt komoly mondanivalóval. Ezen az Atlantiszon meg "Van Isten" meg "Megtaláltam a szerelmet" típusú mainstream hülyeségek vannak. Mások meg (Jam Balaya, NKS) áttértek kamu gengszteres arcoskodásra. Ők változtak meg? Vagy egyszerűen csak erre van igény?

2013. jún. 27. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a nagy pénzeket nem feltétlenül a minőségi, hanem a populáris, zenével lehet szakítani. A legtöbb előadó maga a zene szeretete miatt kezdi el csinálni, de amikor kezdenek jönni a kisebb sikerek, akkor sokan a minőségi zene helyett a nagyobb lóvéval járó, kevésbé összetett, mainstream sikereket elérni szánt dalokkal áll elő. Jó nemzetközi példa erre a Nickelback is szerintem. Az elején tök jó volt, meg tetszett, amit csináltak, de most már sajna nem a jóféle rockzene a fontos náluk, hanem a minél nagyobb haszon, szegény Chad Kroegernek kell valamiből még egy x+1. Bentley-t vennie :)
2013. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a zenében vagy így. Igaz, én nem szeretem a magyar rap-et, szóval ezen a téren nincs viszonyítási alapom.


Viszont ezt csak végig kell gondolni. Amikor valaki ismeretlen, akkor valami kiemelkedőt/nagyot kell nyújtani. Miután már befutottak akkor már megvan a bejáratott közönség akik megveszik a következő lemezt. Persze minden albumon találunk legalább 1 minőségi alkotást, amivel lehet promózni.

Aztán jön a gyűlőlködés hogy ez mivolt. Ilyenkor találják ki, hogy stílusváltás, vagy a következő lemezükre megint odafigyelnek.


A pénz mindig a minőség rovására megy.

2013. jún. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az NKS még annyira nem is, nekem tetszett a TDI de viszont Ketiozékra tényleg igaz, milyen beteg szövegeket nyomott az első albumán, hát meghaltam rajt, az ma már sehol nincs sajnos. Day Atlantisza nekem sem jött be, Tkyd feat az tetszett, de minden Tkyd ott van nálam a toppon.
2013. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Steve nem rég üzent Facebook-on hogy nem igérget, tényleg jön az új lemez, hát remélem ő nem fog csalódást okozni és előjön a régi korboncnok és leolt mindenkit :D

"Mondhatnám én is hogy velem a karma, rózsaszín bu*zi rapperek érzik hogy baj van"

2013. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pacsi !

Az én véleményen az hogy a Hösök már megtehetik hogy elindulnak más irányba, az undergruondba igazán már mindend elértek és szeretnének kipróbálni valami újat is, egyébként e miatt a Hősök engem se nagyon hoznak lázba már jó ideje de egyáltalán nem bántom őket mer' szerintem letettek annyit az asztalra hogy máshogy is odategyék magukat.

A Children of Distencet annyira nem ismerem, így nem is szeretnék nagyon véleményt mondani de amit hallottam tőlük régebben is és most is az mind 1 témára épülő unalmas bebukott love story, a ki így ki úgy és a 4 keréken még nem is rossz bár egyikőjüket se tartom jó reppernek egyedül a szöke gyerekbe látok lehetőséget, de hát ki vagyok én hogy eldöntsem ? :D

NKS szerintem azt hozza amit eddig.

A Jamba Ketiozzal meg Ramboval szerintem egyedi és ugyan úgy ahogy régen el poénkodják a legtöbb zenét persze van kivétel de azért nem az jellemző. Én régen is és most is jókat nevetek Ketioz dumáin, azok a mondatalkotáson nem emberiek :DD

DaY ről pedig nem tudom mit mondjak. ő szerintem soha nem lesz média szereplő valahogy nem olyan, csak teszi ami épp jön és szerintem hiteles.

Összességében, azért felhígult a rap szakma, valaki jól dönt valaki nem, de ne bántsuk őket ezért, ők is változnak mint mindenki, ezeket az embereket mind megszerettük valamiért és az soha nem fog eltűnni gyökerestül... :D

2013. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!