Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ritchie Blackmore vs. Jimmy...

Ritchie Blackmore vs. Jimmy Page? Neked melyik gitáros a tuti befutó?

Figyelt kérdés
Blackmore a Deep Purple és a Rainbow nagy "szelleme"/Smoke on the water,Black night,Stargazer,Gates of Babylon/,Page a Led Zeppelin mágusa/Black dog.../ és egyidőben,szinte egy helyen kezdték pályájukat. Szerinted melyikük alkotott maradandóbbat?Nekem megvan a favoritom...

2013. júl. 6. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon nehéz dönteni, a rockzene két legnagyobb gitárosáról beszélünk, egyformán maradandó, hatalmas életművel.

Én Jimmy Page-re szavazok, de csak szubjektív okokból (Zeppelin-t valamivel többet hallgattam, mint Purple-t, bár mindkettő nagy kedvenc).

2013. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pável Alex ***** válasza:

Ha hallgatást nézzük akkor Blacmore mivel kicsit több Purple-t hallgatok.

De ha megnézzük Page milyen műveket alkotott....

Nagyon nehéz döntés de hogy meglegyen a kontraszt (meg igazából kicsit erre húz a szívem):

Blackmore! :D

2013. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rainbowinthedark ***** válasza:

Teljesen szubjektív,de Blackmore csak annyit mondok hogy 1977 Catch the rainbow München élete szólója

http://www.youtube.com/watch?v=UvVKj0c0UTQ part 1 zeneileg is szerintem komplexebb(bár Page inkább az egyszerűbb(!!) de bámulatos kategória)

2013. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálam nem vitás:Blackmore a zeneileg kimeríthetetlen ötletek tárháza,tőle jobb metal és hard-rock riffeket senki nem csinált. A Deep Purple-ben és a Rainbow-ban is halhatatlant alkotott,minden rpck gitáros az ő számaival kezdi. Egyedi,kreatív és tiszta,mint a kristály. Black night,Child in time,Smoke..,Stargezer,Catch the rainbow...milliószór hallgattam már,de a kreativitása mindig lenyűgöz. Ritchie Blackmore a hard-rock "mogorva arcú" gitárhőse,a temetésemen a Stargazer fog szólni!
2013. júl. 7. 18:21
 5/5 Botond1999 ***** válasza:

Ezt a kérdést feltették Blackmore-nak is. Blackmore azt válaszolta, hogy Page fantasztikus gitáros, de ő technikailag talán jobb nála, azonban Page sokkal jobban hangszereli a dalait és jobb zeneszerző.

Ennél hitelesebb értékelést nehéz lenne találni.

2019. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!