Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik nyerget vegyem? (gitár)

Melyik nyerget vegyem? (gitár)

Figyelt kérdés

Van egy Jackson Warrior gitárom, használtan vettem (2. gitárnak). Át akartam húrozni, levettem a húrokat, lekezeltem a fogólapot, letöröltem, stb., törölgetésnél az E6-ot tartó "pöcök" a nyeregnél lepattant. Nem nagyon értem miért, hiszen óvatosan bántam vele, de a műanyag darab a szoba másik feléig repült... A lényeg, hogy próbáltuk megragasztani, de mindig lepattan + szeretném majd elcserélni, és nem vetne rá j fényt, ha meg lenne ragasztava. Új nyerget szeretnék rá venni, a Hangszerdiszkontról! Melyiket válasszam? (a gitár fekete)


[link]


[link]



2013. júl. 7. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Más a kettő nyereg, szóval nézd meg milyen az eredeti, és az alapján válassz.
2013. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha Jackson JS32T Warrior-ról van szó, azon 43 mm-es grafit nyereg van.

Le kellene mérned pontosan, hossz, szélesség, magasság, két szélső húr távolsága és olyat venni, ami az eredetivel megegyezik.

2013. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még annyit szeretnék, hogy a régi nyerget, hogy vegyem ki, illetve az újat, hogy/mivel ragasszam bele? Előre is köszönöm!

2013. júl. 8. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan ennél mi a helyzet, de általában első lépésben egy finom pengével a nyerget körbe szoktuk "vágni", hogy ha a lakkozás rákerült, nehogy felszakítsa, mikor leszeded. Gyakorlatilag egy olyan szikeszerű dekorátor késsel (nem tapétavágó) óvatosan minden oldalánál végigvezetjük a pengét párszor egészen a nyereg vonalánál.

Aztán fogsz egy kis darab fa hasábot meg egy kalapácsot és felülről meg két oldalról nem túl erősen megkocogtatod a nyerget, hogy a ragasztás kicsit engedjen, majd a nyak felől 45 fokban tartva a fadarabot nekitámasztod és kicsit erősebben megütöd, le kell jönnie könnyen.

Beragasztásánál elég két csepp faragasztó (Palma például).


[link]


Csak két pici csepp a nyereg helyére, nem több. A húr amúgy is leszorítja elég nagy erővel, csak arra kell, hogy a helyén maradjon.


Előtte mindenképpen finom csiszolóval (400, 600) óvatosan csiszold meg a helyét, hogy ne maradjon rajta kiálló ragasztómaradvány, simának kell maradnia, de vigyázz, hogy sokat ne csiszolj, mert akkor túl mélyre kerül a nyereg, tizedmilliméterek is számítanak. Esetleg a pengével óvatosan kicsit meg lehet kapargatni a ragasztómaradványt, ha van rajta és utána simára csiszolni.


Ha rácseppentetted a ragasztót, nyomd a helyére a nyerget, vigyázz, hogy jó pozícióban legyen, aztán nem árt rátenni valami szorítót, én egy capo-t szoktam rá használni, mert az nem sérti meg a nyakat. Arra vigyázz, hogy mikor ráteszed a szorítót, ne mozduljon el.

Alul és a fogólap végénél is rendesen fel kell feküdnie.

Hagyd legalább fél napot száradni (én egy éjszakára szoktam úgy hagyni).

Pillanatragasztó nem ajánlott, mert esetleg ha még cserélni kell, az jobban hajlamos kitépni magával egy kis fát, mikor leszedik megint.

2013. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így lesz! :)
2013. júl. 9. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!