Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek késő 17 évesen...

Szerintetek késő 17 évesen elkezdeni a dobolást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem.

egy-két év alatt egész jól meg lehet tanulni dobolni, de valami kezdő bandában az idő alatt is el lehet kezdeni játszani.

2009. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha zenei pályán szeretnél továbbmenni, akkor nagyon késő. Ha csak hobbi szinten űznéd, vagy amolyan mellékállásként, esetleg egy bandában bohóckodnál... hát akkor nem annyira.
2009. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem késő
2009. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 21 évesen kezdtem, és simán játszok több bandában is - de csak hobbi szinten. Nem leszel már egy Portnoy vagy egy Jojo Mayer, de bandákban simán el tudsz majd játszogatni.
2009. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2009. okt. 18. 13:13
 6/11 anonim ***** válasza:

1.vagyok

igen, én is úgy gondoltam, hogy a hobbi szinten történő zenéléshez egy (vagy több) bandában teljesen jó, ha most kezd el valaki tanulni. sejtem, hogy nem jazz konzervatóriumba akar jövőre jelentkezni...

2009. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
későbbi profi zenéléshez késő, de ha csak hobbiszinten szeretnél dobolni, akkor tökéletes. Én is 17(lassan 18) vagyok és nemrég kezdtem.
2010. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én is kérdeznék valamit

Jó ritmusérzékem van és szívesen dobolnék, de nem tudom, hogy mivel kezdjem...

ezek az 1/4-es meg 1/8-os ütemek és az alapok mennek, meg folyamatosan fejlesztem a kéz-láb koordinációt is, de pl. nem tudom, hogyan fejleszthetném a dobolásom gyorsaságát?

az a helyzet, hogy saját dobra nincs pénzem, így otthon szoktam fapados módon gyakorolni a dolgokat.

esetleg valami tanács?

2011. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Soha nem késő elkezdeni!!! Ezt jegyezd meg! Az egyik ismerősöm 18 évesen kezdett el hobbiból dobolni nemsokára 27 és úgy "tolja mint állat" magyarán kib*szott jó... :D !!!

Én is elkezdtem nem rég dobolni nekem még nem megy annyira jól, de te tudod hogy mit kezdesz. :D

2011. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

21:38

Sokáig nekem sem volt dobom. vizeskannákon, meg vödrökön játszottam, egy régi szakadt fotelből. A gyorsaságra fapados módon a legjobb, ha párnákon játszol. azok nem dobják vissza a verőt. ha azon elérsz egy sebességet, az rendes dobon sokkal egyszerűbb lesz majd neked. amúgy a nagy dobosok már nem is szoktak nagyon dob mögött ülni, csak koncerten. ők csak gumilapoznak, meg dupláznak.


Nem a dob teszi a dobost, ez hülyén hangzik, de így van.


Amúgy meg sose késő elkezdeni a dobolást. ha most érzed úgy, hogy profi akarsz lenni, semmi akadálya. viszont ez egy olyan hangszer, amit rengeteget kell gyakorolni. Mázli, hogy ezt akárhol megteheted.

Ritmus mindenhol van. az ebédlőasztalnál, suliban, melóban, séta közbe, akárhol.

2011. aug. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!