Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy elektromos gitárt szeretné...

Egy elektromos gitárt szeretnék venni milyet? (lent a többi)

Figyelt kérdés
Szóval ez lenne az első elektromos gitárom kb fél éve kezdtem tanulni egy akusztikuson. Aztán most lesz egy kis pénzem és szeretnék egyre befektetni. Annyi a feltétel h 40ezernél többet nem akarok a gitárra költeni és +még milyen erősítő vagy hangláda vagy hogy hívják. :) és hogy esetleg megéri egy szettet venni?

2013. júl. 13. 21:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, majd kialakul a stílusod :) énis teljesen így voltam pár éve mikor kezdtem.. én metált soha nem fogok játszani. Havertól megvettem egy kezdő gitárt (squiertől sokkal sz*rabbat) megtanultam vele alapokat, akkordokat, skálákat, kedvenc számjaimat. Aztán 1 év játszás után lehangoltam Standard E-ről D Standard-ra.. aztán Drop C-re :D Persze ott már metált nyomtam, és ezért vettem később egy komolyabb metál gitárt :)

Szóval nyugodtan ajánlom azt a használt Squiert, kipróbálni szerintem felesleges lenne, mert ahhoz hogy véleményt nyilváníts róla, kell egy másik gitár is amihez tudod hasonlítani :D És az ilyen árkategóriában lévő gitárok sztem ugyanúgy szólnak, a kényelem a fontos. Én már egyszer próbáltam egy ilyen Squiert, és eléggé kényelmes volt rajta játszani. A Squierral nem nyúlsz mellé, de a Cortal sem. Ha mégis változna a véleményed akkor is "nevesebb" gitárt válassz, mert vannak olyan gitárok amit ha megszólaltatsz, elveszi a kedved :D

Egyébként a 15wattos Line 6 Spider IV nem fogja lerombolni a házad falait (és semmilyen más 15wattos erősítő sem), és azzal az erősítővel, semmilyen eseményen nem lehetne játszani :) 15 Watt az gyakorlásra való. Persze ha feltekered maximumra, akkor otthon rendesen megszólal, de felesleges hallani a szomszédoknak a kezdő hibáit :)

A halkabb üzemmódhoz meg annyit, hogy léteznek olyan erősítők amire lehet fejhallgatót is kötni, otthon panelba énis így játszok.

22:46-os voltam. :)

2013. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem használtan nézz 40-ért, mert egy olyan gitár új ára 60-70 körül mozoghat, még ott is van szórás, de azért már egy jó kezdő hangszert kaphatsz, a fix húrlábas dolgok amiket nézegetsz azok jók ennyiért, nincs annyi hibalehetőség mint a tremolósokon, de ha van lehetőséged, próbálj ki minél több fajtát előtte, mert mindenkinek más nyakprofil kényelmes.


az a baj 100E alatt elég nagy lehet a szórás, pláne az ilyen 40E ftos új gitároknál, volt már a kezemben 2 db 20E-es squier, az egyik megfelelő volt az áráért, a másik már eléggé eltérő

2013. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Előző: még jó, hogy írta hogy erősítővel együtt van rá 40 ezre észkombájn -.-"
2013. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
elnézést h élek
2013. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!