Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van ennyi beszűkült...

Miért van ennyi beszűkült látókörű metálos?

Figyelt kérdés

Akiknek nem inge, ne vegyék magukra!

Itt most azokra gondolok, akik csípőből lefikázzák az 1980-nál régebbi dolgokat, és csak azt hajlandóak meghallgatni, amiben zúzás van. Az még csak olaj a tűzre, hogy nekik a Beatles meg a Simon @ Garfunkel a Backstreet Boys-szal egy kategóriába tartozik. De hogy egy Jimi Hendrix, Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple vagy akár egy Pink Floyd is "ősrégi lightos vacak" a számukra, az már mindennek a teteje. Sajnos az ismerőseim között is sok ilyen van. Nem értem, miért jó így leragadni.

Én büszke vagyok rá, hogy a rockzenén belül szinte mindent hallgatok az ötvenes évektől kezdve napjainkig.

Vélemények, tapasztalatok?



2013. aug. 3. 09:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyrészt csúnyán általánosítsz és az mindig hiba.

Másrészt azt kérdezném én is amit az előző, hogy miért lovagolsz ezen a témán már lassan fél éve?

Küldetéstudat? Megbántottak?

Mi a baj?

2014. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21: Nem általánosítok, mivelhogy fent ott van, hogy "Akiknek nem inge...". És nem lovagolok, csak kiemelem a kérdésemet (más kérdésekkel együtt), hátha jön még rá valami érdekes válasz. Vagy talán nem szabad?

Semmi küldetéstudat, kíváncsi vagyok véleményekre és tapasztalatokra a témában. De eddig olyanok sajna még nem válaszoltak, akik velem azonos szituban és nézőpontban vannak.

2014. jan. 16. 15:54
 23/28 A kérdező kommentje:
És persze tudom, hogy vannak kívételek, hálistennek. Találkoztam már olyannal, aki mindent hallgatott Chuck Berry-től a Cannibal Corpse-ig.
2014. jan. 16. 15:56
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért nem kaptál értékelhető válaszokat mert.

1.) Nem a beszűkölt látókörű metalosok válaszoltak.

(mivel csak ők tudják megmondani miért beszűkült a látókörük)

2.) Nincs is annyi beszűkült látókörű metalos.

2014. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nincs! Az ország tele van beszűkült látókörűekkel. Úgyis mondhatnám, hogy egyisten hit. Osszján, gép, ricse, TCS, depi, moby dick, akela. Kb le is írtam az átlag koncertrejáró zenéit. Ezen kívül mindenre ráhúzzák, hogy szar divatzene. Ezzel lehet engem kikergetni a világból, beszűkült primitívek :D
2014. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
78%
ez azért van mert amit ők hallgatnak (metalcore, stb.) már nem a zenéről mert nem lehet benne élvezni semmit csak a pózerkodás megy
2014. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
A miértre sajnos tényleg nem fogjuk megtudni a választ. Ez a beszűkültség az élet bármely területére igaz, az emberek olykor hihetetlen birkák tudnak lenni, szerintem ilyenek "vagyunk", csak valaki tesz ellene, vagy szimplán csak nyitottabb. Miért ne lenne ez ugyanígy a zenénél? Ami jó az jó, minek akarnának újítani / nyitni más műfajok felé? Aki így gondolkozik, annak hiába mondod, hogy Hendrix korszakalkotó volt, ha a zenéje nem tetszik neki, leszarozza... :D Ezen a gondolkodásmódon nem nagyon lehet változtatni. Én is szeretem azt mondani arra ami nem tetszik, hogy szar, pedig szerintem ez egy nagyon rossz szokás, csak nagy hirtelen ezt a legkönnyebb kimondani, a komplett érvelés helyett. :D Ugyan én sem vagyok metálos (hanem mondhatni mindenevő) szóval hiába mondom, hogy elismerem a régi nagyokat (akiket mondjuk nem nagyon hallgatok), gondolom ezzel nem jutsz előrébb. A saját ízlésembe most nem mennék bele, lényegében csak a modern pop, techno és dubstep az amitől falra mászok, pedig becsületesen meghallgattam belőlük jónéhányat, sajna továbbra is b*ssza a fülemet. :/
2014. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszerint amikor le$zarozom az ilyen divatratyiságokat mint az asking, suicide okádékszájlensz, bmth, bvb stb rendszerint rám húzzák, hogy "jó akkor menjél justin biebert mert hana montanat hallgatni"...úgy csinálnak mintha csak ez a 2 stílus létezne..a béna divatzene a metálon belül és a béna divatzene a popon belül.Pedig sokkal durvább zenéket is szoktam hallgatni mint a legtöbb core meg djent $zarság.Persze mondjuk a dying fetus mellett szeretem az 50-es évek rock and rollját vagy a klasszikus zenét..
2015. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!