Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van ennyi beszűkült...

Miért van ennyi beszűkült látókörű metálos?

Figyelt kérdés

Akiknek nem inge, ne vegyék magukra!

Itt most azokra gondolok, akik csípőből lefikázzák az 1980-nál régebbi dolgokat, és csak azt hajlandóak meghallgatni, amiben zúzás van. Az még csak olaj a tűzre, hogy nekik a Beatles meg a Simon @ Garfunkel a Backstreet Boys-szal egy kategóriába tartozik. De hogy egy Jimi Hendrix, Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple vagy akár egy Pink Floyd is "ősrégi lightos vacak" a számukra, az már mindennek a teteje. Sajnos az ismerőseim között is sok ilyen van. Nem értem, miért jó így leragadni.

Én büszke vagyok rá, hogy a rockzenén belül szinte mindent hallgatok az ötvenes évektől kezdve napjainkig.

Vélemények, tapasztalatok?



2013. aug. 3. 09:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok

A kérdés megfogalmazásából nekem az jött le, hogy nem díjazod ezt...és nem rád értettem amúgy se a másik oldalát, csak mondtam, hogy van ilyen is, és őket nem támadja senki, pedig az se jobb...ugyanilyen...szerintem...


Egyébként metál buliba érdemes csak akkor menni, ha az ízlésed egyezik az ott lévőkkel, ugyanis ellenkező esetekben buli helyett vita lesz...És ott úgyis azt játsszák, amit a nagy többség szeret...

Amúgy én elismerem a nagyokat, tudom milyen sokat tettek a zenéért, milyen alapokat adtak neki, és valahol tisztelem is őket, hogy mennyi mindent elértek...és ennek ellenére se nem szeretem, se nem hallgatom őket...Hiába olyan nagy emberek, ha teljesen más az ízlésem...


Amúgy én zenei oktatásban is részesültem, így én megtanultam a még nagyobb klasszikusokat (akik egyáltalán a ZENE alapját szolgálják) is tisztelni...És vicces módon a komoly zenét jobban szeretem, mint a rockot, pedig azért annak jóval kevesebb (szinte semmi..se hangzás, se eszme, csak onnan indult a zene) köze a kemény metálhoz...

2013. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyaránt szeretem Elvis Presleyt ,Ozzyt,Judas Priestet,Black Sabbathot,Iron Maident,Motörheadet,Metallicát,Megadethet,Panterát szal a régieket és az "újakat" is pl Bullet for my Valentine , Volbeat,Children of Bodom ,Airbourne

Mikor mihez van kedvem.

2013. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, nem kell ezt arra leszűkíteni, hogy metalos. Van egy korosztály, főként fiatalok, tinédzserek, akik nem fogadnak el a magukén kívül más véleményt, csak az a jó, amit ők annak hisznek. Az idősebbek által ajánlott, hallgatott zene meg főként sz@r és ellenség. Viszont naivan és gyerekesen rajonganak valami iránt, amit ők jónak hisznek

Ez azért minden korban így volt és nem kifejezetten a metalosokra igaz.

Szóval szerintem inkább életkori sajátosság, mintsem zenei stílushoz köthető

2013. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

13: Nem is tudom. Vannak nem metálos ismerőseim, akik a rockzene nem metál alfajai közül is leginkább egy bizonyos stílust szeretnek, de ők nyitottak a többi műfajra is. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal, aki csak jazzt, csak bluest, csak beatet vagy csak underground zenét lett volna hajlandó hallgatni. Az általam vázolt és kifogásolt dolog leginkább a metál, és még talán a punk zene rajongóinál tapasztalható.

Igazából a dolog abban is gyökeredzik, hogy valaki miképp szereti meg a rockzenét. Ha mondjuk a szülei is szerették, gyerekkorában a jelenlétében hallgatták, magyaráztak is neki róla, és ő ezáltal megszerette, az az illető jó eséllyel nyitott lesz valamennyi stílusra, pláne, ha veszi a fáradtságot, és könyveket is kiolvas a témában. Ellenben az, aki csak a haverjaitól látja, hogy bőrcumóba öltözködnek, meg headbangelnek zenére, és ennek hatására dönt úgy, hogy na akkor ő is ezt fogja csinálni, mert ez menő, meg pörgős, több eséllyel lesz beszűkült, tisztelet a kivételeknek, láss engem. :)

2013. szept. 13. 09:19
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

De ne a bluesra meg a jazzre gondolj már. Hol hallgatnak ilyesmit a fiatalok? Hanem azokra a zenékre, amik főként a fiatalok hallgatnak. Rap, Techno, dubstep. stb. Azért köztük van nem egy beszűkült látókörű.

Vagy épp a divat, tucatsztárok. Mondhatjuk, hogy beszűkölt látkörű Dzsasztin Biberes, vagy vandájreksönös. stb.

2013. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

15: Figyu, a beszűkült metálosok között szép számmal akadnak 40 felettiek is. Tehát ez nem annyira korfüggő.

És képzeld, vannak fiatalok, akik az ellenpéldaként felsorolt műfajokat hallgatják.

2013. szept. 14. 09:36
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod mások ízlését formálni? Harminc felett miért zavar még mindig, hogy az éppen aktuális mainstreamhez nem illeszkedő ízlésedet leszólják?
2014. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

17: Nem tudom, végigolvastad-e a kommenteket és a plusz megjegyzéseimet, reakcióimat. Senki ízlését nem akarom formálni, mindössze annyit várnék el, hogy ne fikázzannak le úgy dolgokat, hogy igazából lila gőzük sincs az adott témákról. Valamint azt, hogy ha senki nem kérdi a véleményüket egy adott előadóról (épp csak futólag kerül szóba, vagy nyilvános helyen elhangzik tőlük egy szám), akkor ne lökjék mindjárt a negatív rizsát, én se nyilvánítom ki a nemtetszésemet, ha valaki csak említ egy zenekart, de a véleményemet nem kérdezi. Röviden: toleránciát a másikkal szemben.

Amúgy nem tudom, milyen mainstreamről beszélsz, metálosnak lenni a kilencvenes évek eleje óta nem számít divatnak.

2014. jan. 15. 20:02
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok. Az alábbi kifejezések, melyek tőled származnak, eléggé az ízlésformálásra irányulnak:

"csak azt hajlandóak meghallgatni"

"nekik egy kategóriába tartozik"

""ősrégi lightos vacak" a számukra "

"Nem értem, miért jó így leragadni."

"Én büszke vagyok rá"

"ismerjék el a meghatározó szerepüket"

"tányleg sajnálom azt, aki egy műfaj mellett köti le magát"

"ismerje el a régi nagyok jelentőségét és hatását"


Szóval szerinted mindenkinek mindenféle zenét meg kellene hallgatnia, senkinek nem lehet önálló véleménye, senki nem választhat egyetlen, kedvenc stílust magának, és aki nem ezt teszi az köpje szemen magát, mindenki istenítse azokat a zenéket, amiket tulajdonképpen nem is szeret. Valamiféle felsőbbrendűségi érzésből a tetejébe le is sajnálod őket... Érdemes lenne elgondolkodnod azon, valójában ki is az, aki pálcát tör a másik (ízlése) felett.

A kedvencem mégis az, hogy metál buliban próbálkozol más zenével, és csodálkozol, hogy leszólják. Igen, az emberek azért mennek metál buliba, hogy metál zenét akarnak hallgatni, és szólnak, ha nem a témának megfelelő zene szól. Ha ez nem tetszik, akkor menj rock buliba, bár ott meg gondolom a metált erőltetnéd, mert úgy érzed, hogy aki rockbuliba jár, az nem elég nyitott a keményebb zenékre. A retro vagy Rn'R buli meg gondolom Dubstepet hallgattatnál a néppel, mert úgy érzed nem haladnak a korral...

A mainstream-nél pedig nem értem, hogy mit nem értesz. Ott metálról egy szót sem szóltam.

Azért kérdeztem, hogy mi célod ezzel, mert ha az a válaszod, hogy ez neked egyfajta küldetés, akkor azt mondom hajrá. Nyiss klubot, csinálj honlapot, vedd számba az összes lemezt, kiadást, interjút, etc.

De így az egész gondolatsorod csak önreflexió.

2014. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

19: Látom, továbbra sem fogod a lényeget. A tolerancia az, amit szeretnék, valamint hogy senki ne hordjon össze marhaságokat olyan dolgokról, amikről fogalma sincs. Ez olyan dolog, én nem különösebben szeretem a jazzt, mégse kezdek el zagyvaságokat magyarázni a műfaj előadóiról, és azért nyilván elismerem őket a maguk műfajában.

És tapasztalataim szerint, ha rockbuliban metál kerül be, ott szinte semmi ellenvetés nem jön a jelenlévőktől.

2014. jan. 16. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!