Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagy kérés, de írnátok pár...

Nagy kérés, de írnátok pár olyan RÉGI rock és metál együttest az 1940-es évektől napjainkig, akiket érdemes/illik ismerni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon ismerem a régi rock és metál zenéket. Persze tudom, hogy pl Jimi Hendrix fontos szerepet játszott az egészben. Régebbi együttesek, amiket ismerek még: Iron Maiden, Guns n Roses, Kiss, The Who, The Doors, Scorpions, Metallica, Nirvana, Led Zeppelin, Van Halen, Pink Floyd, Black Sabbath, AC/DC, Queen, The Rolling Stones, Deep Purple, Sex Pistols, Ramones.

De alig ismerek tőlük pár számot, amit "érdemes" ismerni tőlük. Igazából én modern, mai metált hallgatok többnyire, de úgy érzem, hogy ismernem kellene a régi nagy legendák zenéit valamennyire, mert tisztelem őket, nélkülük nem lenne az amit én hallgatok.

Szóval melyek azok a számok a felsorolt előadóktól, amiket "illik" ismerni egy "trú-rockernek" ?

(És ha valamely régi, fontos együttest kihagytam bocsi!)



2013. aug. 6. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha rákeresel ezekre a bandákra a youtubeon, az ott kiadott első pár szám, vagy azok, amelyek nézettsége milliós, azokat a számokat illik ismerni, ilyen egyszerű :)
2013. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit hozzátennék, hogy ne feledkezzünk meg a magyarokról sem: Ossian, Pokolgép, P. Mobil, Kalapács, Karthago, Illés, Edda, hogy csak pár zenekart említsek.
2013. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2013. aug. 6. 21:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem időrendi sorrendben:


Steppenwolf, Alice Cooper, Scorpions, Cream, The Jimi Hendrix Experience, Genesis, status quo, judas priest, uriah heep, billy idol, kiss, Motörhead, def leppard, europe, manowar, anthrax,


illetve:

[link]

[link]

bővebben

[link]

[link]


valamint:

[link]

2013. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Mötley Crüe :)
2013. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
http://www.youtube.com/watch?v=yAmdhvHEkYo <-- Ezzel a számmal kezdődött minden, szóval ez elég jelentőségteljes szám. :) + Bob Dylan neve. :)
2013. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. aug. 8. 11:53
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Bon Jovi,Megadeth,Tankcsabda...a többit meg már tudod
2013. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Doors nagyon nagy kedvencem, igazából mindegyik számukat "illik" ismerni (:DDD), de a legfontosabbak szerintem:

People are strange

Light my fire

Riders on the strom

Break on through


Ezek szerintem a legismertebbek, én is ezeket hallottam és szerettem meg először.:)

2013. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Előző voltam, még a Nirvana számokat sorolnám fel, mert azokat is nagyon szeretem:

Smells like teen spirit (ez alapmű:D)

Come as you are

Lithium

Heart-shaped box

2013. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!