Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem tudok így gitározni?...

Miért nem tudok így gitározni? Nagy átverés az egész, hogy ha gyakorlom, menni fog!

Figyelt kérdés

Haverom miatt kezdtem el gitározni, Ő már 5 éve gitározik, és azt mondta, ha sokat gyakorlok majd, nagyon jól fog menni, mert mindent meg lehet tanulni, nincs olyan, hogy lehetetlen.

1,5 élve gitározok, és sokat gyakorlok számokat, jó tanárhoz sosem jártam, de Mondjuk Slash is magától tanulta meg a számokat, magától hallás után. És hova jutott?


És miért nem tudok így gitározni? Még negyed ennyire sem!


http://www.youtube.com/watch?v=kwFNh2xaRsU


És ideges vagyok! Én ilyen profi akartam lenni, mikor 1,5 éve minden nap gyakorlok 3-6 órát, és még mindig nem megy SEMMI ilyesmi!

Mégis miért? Átvert a haverom? Azt mondta ne adjam fel, menni fog? Ja, 5 éve gitározik, kértem, hogy nyomasson valami ilyet, de Ő sem tud! Most gitározzak 6-7 évig, aztán TALÁN tudok így játszani majd?

Nagy átverés ez!



2013. szept. 27. 19:25
 1/8 Beniy ***** válasza:
Hát tudod ehhez egy kis(enyhe kifejezés) kreativitás is kell. :) Meg nem azért kell gitározni, hogy hű de jó vagy és akkor mennyire menő, meg milyen sikeres leszel. Nem, gitározni azért gitározz, mert szereted a zenét és élvezed, hogy játszol. Plusz Randy azért nem 4-5 éve zenélt. :) 1968-ban kezdett el gitározni, azelőtt zongorázott. (1982. március 19-én hunyt el). Ezekből le lehet vonni a következtetéseket. (Bocs a regényért).
2013. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beniy ***** válasza:
Kiegészíteném magamat: Az előbbiek Slash esetében is igazak. Iszonyat rég óta űzi az ipart. :)
2013. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De szeretek, de ilyen jól akarok gitározni, nem menőzésből, hanem jó érzés, hogy ezt eltudom játszani!
2013. szept. 27. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:
nem hülyeségből mondjuk, hogy tanárral milyen jól lehet haladni. Ismerek olyat aki 10éve nagyon lelkesen tanul, magától, és ott tart mint én tanárral másfél év után tartottam :D
2013. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beniy ***** válasza:
Nem feltétlenül a tanáron múlik a dolog szerintem, mert ott is vannak, akik iszonyat módon kontár munkát végeznek. Inkább az illetőn, aki tanulni akar. Kérdés, hogy mennyire van motiválva, miket tanul és hogy azokat hogy gyakorolja. Igazából ezen múlik szerintem, na meg a rengeteg improvizáción! Ne csak a számokat gyakorold, hanem próbálj valamit összehozni magadtól is, ha nem is hangzik olyan jól ne aggódj, idővel ráérzel. Csak játszd, ami jól hangzik.
2013. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Másfél év nagyon kevés, hiába gyakorolsz napi x órát. Az agynak idő kell, hogy az új dolgokat helyre tudja rakni. Egy tanár annyiban tud segíteni, hogy ne felesleges dolgokra pazarold az idődet és az energiádat, tehát ne fuss felesleges köröket.

Ha türelmetlen az ember, akkor görcsöl, ezáltal még kevésbé tud összpontosítani. Nincs értelme. A zenélés lényege, hogy örömet okozzon, mindig ez legyen szemed előtt.

"Ami félig van kész, az ma félig marad"

2013. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem átverés. Ha gyakorlod, igenis menni fog, de nem egyik napról a másikra. Én lassan négy éve gitározom, és látom, hogy folyamatosan tudok fejlődni, de ez nem azt jelenti, hogy már olyanokat tudok tekerni, mint Slash vagy Randy Rhoads, viszont érzem, hogy ha kis lépésekben is, de egyre közelebb jutok hozzá.
2013. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen tanárhoz jársz? Nálunk is van gitároktató tanár, aki gitározik is egy bandában, de még egy gyenge szólót sem tud eljátszani :) Gondolhatod nála mennyire fognak megtanulni szólózni a tanítványok. Én magamtól tanultam meg játszani, látszik is, mert több időbe tellett, mintha megmutatták volna az elején, mit hogyan kell. Javaslom a www.guitarmasterclass.com nevű oldalt, mert ott rengeteg profi gitárostól találsz kiváló minőségű videóanyagot kezdő szinttől kezdve a legbrutálisabb gitárjátékokig, s minden lecke fel van véve videóra, s helyesen tanulod meg az újjrendet (újjtechnikázól kezdve a pengetésig ). Ahhoz hogy hasonló kaliberű szólókat tudjál nyomni, ahhoz renmgeteg skálázás kell az összes pozicióban, hogy megjegyezd a gitár nyakat, újjrendeket meg a könnyű kézmozgást, na meg a szóló - sablonok ismerete is alap dolog, mert magadtól nehéz azokat kitalálni.
2013. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!