Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért "ciki rock" kategória a...

Miért "ciki rock" kategória a Bon Jovi?

Figyelt kérdés
Ilyen választ láttam valahol, de az a kérdés már kb. 100 éves volt. Meg hallottam már olyat, hogy Bon Jovit csak b*zik hallgatnak. Miért?
2013. dec. 22. 21:24
 1/9 sándorjános ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak azért van, mert anno lefeküdt a médiának, az meg híressé tette világszerte.
2013. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyhogy lefeküdt a médiának? arra gondolsz, hogy már nem olyan a stílusuk, mint régen? vagy mire?
2013. dec. 22. 22:19
 3/9 sándorjános ***** válasza:
100%

Nem, hanem, hogy alapvetően pop-rockos hangzással kopogtattak az irodáknál. Nagyon könnyen tudtak alkalmazkodni az elvárásokhoz ahelyett, hogy az akkori lázadozósabb rockzenéhez híven inkább kis színpadosok, vagy undergroundok lettek volna. Ezzel addig nincs is gond, amíg király zenéket játszanak (meg kell hagyni van pár számuk, ami akarva-akaratlanul, de tetszik), de amikor minden rádióból az ő zenéjük megy, holott még számos tehetséges banda van mellettük a placcon, csak az ismeretlenség homályában, akkor felébred az irigység szelleme (és jogosan, hiszen Bon Jovi se különb, csak karrierközpontúbb banda). Azon túl nem tesz jót egy bandának, ha túlságosan belecsúsznak a popkultúrába, mert akkor a közönség csak adott "slágeres" arcukat ismeri meg, és koncerten is elvárják a slágerek felvillantását, vagy különben kezdődik a banánhéjdobálás (így megszűnik az alkotói szabadságuk, és zenéjüket kiszolgáltatják a minél nagyobb profitnak). Meg, hogy megvalljam nem is büszkélkedhetnek a legtökösebb rockzenékkel. Zömében ez utóbbi ok miatt ítélkeznek fölöttük.

VISZONT - Aki így kifogásol egy bandát és rajongóit, az cseppet se bölcsebb, mint egy szamár. Szűklátókörűségre vall valakit a zenei ízlése miatt elítélni, bunkóságra, ha a szemére is hányják. Mi közük nekik ahhoz, ha te szeretsz valamit? Semmi. Úgyis rohadt rövid az élet... az ilyen dolgokon felesleges fennakadni, pláne nem magad marcangolni miatta. Hallgasd, amit szeretnél...

2013. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Én nem értek egyet mindennel, pl., hogy pop-rockos hangzással kopogtattak annak idején. Az első két lemezük egyáltalán nem pop rockos, de azokat ma már nem is nagyon ismerik sokan. Glam metal kategóriába szokták őket sorolni, ami pont ugyanaz, mint amit akkoriban sok másik rock zenekar is csinált. Szóval az lehet, hogy popos, de ez abban a korban nagyon sokakra igaz volt, azt nem tudom, miért őket emelik ki. Az tény, hogy mára megváltozott a stílusuk, ma már valóban a divatot követik, kissé beismerten, mert észrevették a 90-es évek elején, hogy a régi metal zene már nem menő. De mondjuk én sem tudom elképzelni, hogy ha zenész lennék, 50 évesen ugyanazt játszanám, mint 20 évesen. Szóval van, amivel tudok vitatkozni, van, amivel nem, de összességében nem érzem, hogy emiatt a kérdésben szereplő kategóriába kéne őket sorolni, amikor sokkal kevésbé tökös - ahogy te mondod - előadók is vannak a színen.

Azt köszönöm, amit a végén írtál.

2013. dec. 22. 22:58
 5/9 Nayal ***** válasza:
100%
Nincs is olyan, hogy glam metal. Am a glam még a popnál is rosszabb, nyálas b*zis az egész. Nézd meg a ruhájukat, a Guitar Hero is tele van Glam zenével meg hallggattam Én régebben is ilyet ismerkedés szintjén de egy okádék.
2013. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig van olyan név, hogy glam metál, de szerintem most te is ellent mondtál magadnak. De akkor magyarul a ruháik miatt utálod?
2013. dec. 23. 14:01
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ez is glam, nem hiszem, hogy ez nyálas.


http://www.youtube.com/watch?v=ERMEneOrTkI

2013. dec. 23. 14:03
 8/9 Nayal ***** válasza:
Glam rock van. Nem a ruhájuk miatt. A ruha csak nemtetszést váltott ki belőlem. Azért utálom mert nem arról szól amiről a rocknak szólnia kéne. Az csak azért jött létre mert akkor pár emberke meg akart gazdagodni és a pop helyett egy népszerűbb műfajt vettek alapul.
2013. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nayal ***** válasza:
81%
Ööö de. Elég gagyi. Nem azért mert nem ordítanak benne hanem mert olyan mint egy pop szám. Érdektelen, egysíkú, unalmas. Semmi erő nincs benne sehol.
2013. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!