Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gibson vagy Fender?

Gibson vagy Fender?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb márka?

2014. jan. 4. 00:00
 1/9 pliku ***** válasza:
100%
Teljesen ízlés kérdése,mind a két márka más-más gitárokat gyárt,amelyekbek más a hangzása,ezt nem lehet eldönteni,mert mindenki,a saját szubjektív véleménye szerint válaszol.Nekem mondjuk a Gibson a bejövős.
2014. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem Gibson c: de ez abszolút stilusfüggő.
2014. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Márkaként egyformán jók. Hangzás alapján viszont én a Gibsonra szavazok.
2014. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A két márka különböző típusokat gyárt, Gibson: Les Paul, Explorer, Flying-V, SG, ésatöbbi. Fender: Stratocaster, Telecaster, Jaguar, Jazzmaster.

A Gibsonok jórészt humbuckerrel vannak felszerelve amit véleményem szerint rockra jobb használni, mert kicsit mélyebb hangja van és nem olyan pattogós, pergős mint a single-coil. Ezzel szemben a Fender jórészt single-coilt használ, ami pl. bluesra, jazzre kiváló, de természetesen bármilyen szólógitár jó bármilyen zenére. Mindkét cég kiváló termékeket készít.

2014. jan. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogyan már írták, egyik sem jobb. Nekem a Fenderek jobban bejönnek, jórészben azért mert, nekem sokkal kényelmesebb rajtuk játszani, és szólózáshoz a nyak-közép állásuk szerintem a legjobb, amit el lehet képzelni. De azért bevallom, rock ritmusgirár részéhez, meg fiffeléshez tényleg nem a legnyerőbbek, a stratomnak a húrlábánál is ott figyel a humbucker a singlecoil helyett :)
2014. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A Gibson inkább Les Paul típusú gitárokat gyárt két Humbucker hangszedővel(HH), a Fender pedig Stratocaster típusúakat, ebből a 'hagyományos' a 3 db single coil hangszedős(sss), de létezik egy humucker és két single coil (hss) és két Humbuckeres (HH) is(pl.: Blacktop széria).A single coilos gitárokból inkább tisztább és csilingelőbb míg a humbuckeresekből vastagabb hang jön ki. Mindenkinek más tettszik nekem a legjobban a Les Paul típusú két felezhető humbucker hangszedővel(így nagyjából minden stílúsnak megfelel). :)
2014. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő egyformán. Amit a Gibson tud azt a Fender nem, amit a Fender igen, azt a Gibson nem. Metálos vagyok, így alapvetően nyilván a Gibson felé kéne húznia a szívemnek, mégis egyre inkább megyek el a telés, stratós gitárok felé ahogy "öregszem".
2014. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz az értelmes válaszokat. Nekem a Gibson jön be,de igaz amit leírtatok hogy egyik sem jobb a másiknál. Kösz!
2014. jan. 4. 23:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mind a kettő márkát szeretem :) Gibsonoknál az Explorerek ill Les paulok abszolute szerelmek,de a Fender telecasterek is nyálcsorgatós kategória nálam :)szerintem nincs olyan hogy jobb márka,mindegyik márka más más stílusú zenészeiknek gyárt.
2014. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!