Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezeket a számokat mennyi idő...

Ezeket a számokat mennyi idő alatt tudnám megtanulni gitáron szólóval együtt?

Figyelt kérdés
A számok: Master of puppets, Rocket queen, highway to hell, creeping death, you could be mine, enter sandman,welcome to the jungle, vodoo child. Ha mondjuk fél év alatt akarom megtanulni valamelyiket, akkor mennyit kellene egy nap gyakarolnom? am 5 hónapja gitározom. előre is köszi! 14/L
2014. jan. 22. 15:45
 1/4 Apocalypse. ***** válasza:

A kérdésed értelmetlen. Emberfüggő. Ki hogyan tanul. Ezt csak te tudhatod. Biztos, hogy vannak olyan emberek, akik pár óra alatt simán oda vissza elfújják őket. Meg vannak olyanok is, akiknek hetek is kevés hozzá.

Szóval ezt csak te tudhatod, milyen gyorsan tanulsz.

2014. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Master of puppets: még 42 nap gyakorlás

Highway to hell: még 28 nap és 3 óra

vodoo child: 18 év, 6 nap és 2 óra 10 perc

A többit már tudod :D


Na de komolyra fordítva:

Ha 5 hónapja gitározol és egyiket sem tudod lejátszani, akkor valami gond van. Vagy te is úgy gitározol annyi ideje mint ismerősöm, aki már 13 éve játszik, de abból 12-t kihagyott.


Eléggé eltérő stílusokat írtál le. Ez fontos mert pl egy vodoo child és egy puppets elég távol van egymástól játékstílusra. Én pl hendrixet jól játszok, hamar megtanulom, míg valami zúzósabb nagyonmetálzenét meg nehezen, mert annyira idegen az a stílus tőlem, hogy nem szoktam zúzni és ezért nehéz. Persze egy metálosnál, aki nem szokott blues rockot játszani és még egy akkordot sem ismer annak meg Hendixet lesz nehéz.


Amúgy nem olyan nehéz egyik sem azok közül amit ismerek. Hendrix elött azért érdemess mással próbálkozni

ACDC highway to hell pl könnyű, puppets se nehéz (szólót nem tudom) GnR ha nem is a teljes számot de pár részt könnyen eljátszhatsz.


De előttem szóló már megmondta a lényeget. Emberfüggő a dolog. Azt kéne megérteni a mennyi idő múlva tudom lejátszani, meg a mióta gitározol típusú kérdéseknél, hogy valaki gyakorolhat napi 5 órát tudatosan felépítve míg más heti fél órát, de akkor se tanul nagyon újat csak amit már tud. Nem lehet megmondani a választ a kérdésedre, mert túl sok a változó a dologban.

2014. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

+ néhány tipp:


Gyakorolj olyat ami nem megy, de nem is teljesen esélytelen, hogy gyakorlással sikerüljön (erre rendszerint ráérez az ember) rövid időn belül.


Tanulj zeneelméletet is párhuzamosan. Kezdésnek alap skálák, akkordok, és a kapcsolat köztük, akkordok felépítése hangközök.


Tanuld meg a fogólapon a hangokat. Idővel olyan szinten kell menni, hogy nem gondolkozol hol milyen hang van még gyors improvizációnál sem. A hangok megtanulása KÖTELEZŐ alap!


Ne feledd, hogy egy gitáros -jóesetben- zenész is és ez azzal jár, hogy ugyan olyan fontosnak tartja és tudja az elméletet (szerintem fontosabb is) mint amilyen ügyesen tud játszatni a hangszerén. Ugyan is két részből áll a dolog: zeneelmélet használata + ügyesség.

2014. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előzővel egyetértek. Mellesleg nem tudom miért írják, hogy 5 hónap alatt menniük kéne. Szerintem Thrash metal meg hard rock nem feltétlenül a legkönnyebb pötyögős stílusokhoz tartozik.

Én kicsivel több mint 1 éve játszom, és én olyan 6 hónap után kaptam meg a 'játékgitárom' után az első elektromost. Még augusztusban is csomószor volt olyan gondom, hogy tanultam Puppetset, csuklóm meg elkezdett égni downstroke-k miatt..

Nem beszélve arról, hogy egy csomó ismerősöm van, aki játszik 1-2 éve, és kb. sehol nem tart így se..


Egyébként ne fél év alatt akard megtanulni, hamarabb is menni fog, egy nap többfélét is gyakorolj, és mindig annyit amennyi jól esik.

16/f

2014. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!