Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdésnek milyen gitárt vegyek?

Kezdésnek milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni gitározni, de nagyon nem értek hozzá.Első kérdés: Milyen gitárt vegyek?

Második: Miben különbözik az elektromos gitár hangzásban a normál akusztikustól?

Illetve , ha valaki tudna nekem linkelni egy jó gitáros fórumot, azt megköszönném.:D


2014. márc. 30. 21:29
 1/9 anonim válasza:
32%
Én kezdésnek akkusztikus gitárt ajánlanék neked. Ez az alapja mindennek, szerintem a legkönnyebb ezen tudsz megtanulni.( Kb: 10.000 Ft-tól kapható jó minőségű) Az elektromos gitárhoz kell erősítő is. Rettentő sok különbség van, nyilván elsősorban hangzásban, de játékilag jóval több lehetőséget rejt egy elektromos gitár. Bár a hangzásra kérdeztél rá, ezt te is meghallgathatod youtube videokon például.
2014. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 30. 21:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Látom ezeket a 4/4 meg hasonló jelöléseket, ezek mik? Illetve az akusztikus gitárokon 6 vagy 12 húr van?
2014. márc. 30. 21:57
 4/9 anonim ***** válasza:

6 húr :D 12 húrossal még a némelyik profinak is meggyűlne a baja :D

én is akusztikusat ajánlanék úgy egy 3-4 hónapra kezdésnek utána vehetsz elektromosat,ha az akusztikus nyakát úgymond "betöröd", szóval tökéletesen bejáratja az a vastag kényelmetlen nyak az ujjaidat utána már gyerek játék lesz elektromoson játszani.

2014. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4/4 a méretet jelöli, ami egyébként a felnőtt méret. A 2/4 méret ugyan az a gitár, csak arányaiban pont a fele méretű. A 3/4 az az eredeti gitárméret 75%-a. Láttam, szerintem sosem próbáltam, de van 7/8-os méret is. Tizenegykét évesen már lehet a 4/4-es gitárt használni, ha az illetőnek nem extrém kicsi a keze.

Elektromos vs. akusztikus: azon kezdj, amelyik tetszik. Nincsen semmiféle "evolúciós ranglétra" a tanulásban. Azzal legyél tisztába, hogy bizonyos stílusok könnyebben interpretálhatók az egyes gitár típusokon. A következő kérdés pedig az, hogy neked mi a preferált stílus. Ha hard rock, vagy metál, akkor teljesen felesleges akusztikus gitárokkal kezdened. Ha flamenco, akkor egyértelmű a klasszikus gitár. Ha te tábortüzes-énekeltetős akarsz lenni, akkor fémhúros akusztikus.

2014. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van 12 húros akusztikus gitár is, ezekkel nagyon szép természetes kórus hangzást lehet elérni.

[link]

2014. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én dobolok de, apukám gitározik. Elektromos gitárja van... akusztikust ajánlanék illetve azt h magad segítségével tanulj mert zene iskolában én próbáltam 2 hónapig bírtam mert olyanokat tanítottak h na... elôször olyanokat gyakorolj h egyik ujjaddal lefogsz egy húrt a pl a mutatóval aztámn ezt rajta hagyod és középsô gyûrüs kisujj majd ez jöhet vissza... Szekeres Attila gitáros youtub
2014. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jah és hat húros gitárt vegyél... 6000ft-tól 6000000ft-ig vanmak bár ha valaki akkora mûvész kap ingyen... és vegyél egy könyvet gitár iskola 1,2,3,4... gitárt tudsz venni hangszerdiszkont van weboldaluk is syncopa például...
2014. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én olyant vettem amire Classic van írva
2014. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!