Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár és kombó kérdés?

Elektromos gitár és kombó kérdés?

Figyelt kérdés

Másfél éve gitározom eddig egy klasszikuson majd aztán egy western gitáron tanultam és nyáron szeretnék beruházni egy elektromosra is meg egy kis kombóra vagy erősítőre(igazábol nem tudom mi a különbség...???) két gitárt néztem ki de inkább az erősítő a kérdéses mert arra nem szeretnék sokat költeni mivel nem fogok fellépni sehol csak négy fal között otthon a szobámban magamnak szeretnék játszani. Úgyhogy minnél kisebb annál jobb(csak azért szépen szóljon) Közben olvastam, hogy nem muszáj kombó hanem gépre is rá lehet kötni vagy valami hasonló erről kérhetnék bővebb kifejtést? Akkor még talán többet is tudnék költeni a gitárral. (nem akarok metál hangzást a legkeményebb amit játszanék az max papa roach rise against lenne)


Itt vannak:

Cort CR50: [link]


Cort G210: [link]


és az erősítő/kombó: [link]



2014. máj. 2. 14:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Az erősítő csak az elektronika, ahhoz kell még egy hangláda is a hangszóróval.

A kombóban ezek egybe vannak építve, egy dobozban vannak.


Gépre rá lehet kötni, de se jó minőséget ne várj, se egyszerű használatot, kivéve, ha veszel hozzá egy normális külső hangkártyát, ami annyi, mint egy jobb kezdő kombó.

Anélkül elég vacak lesz a hangminőség. Persze a normális használathoz nem árt egy (lopott) erősítőszimulátor szoftver, ha meg felvenni akarsz, kezdődhet a játék, miért nem működik vagy milyen driver nincs hozzá, stb.

2014. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Értem és a gitárokról van valami tapasztalat? Ez lenne az első elektromos gityó de nem szeretném egy ideig lecserélni. Néztem a cort x2-t amiről írnak jókat de sajnos nem tetszik. Szóval marad a felső kettő széria még eggyel drágábbat néztem belőlük a G220-at és CR100-at.(Ezekről nem találtak sok infót csak tesztvideókat.)
2014. máj. 2. 16:58
 3/30 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk egy jobb minőségű fejhallgatót csatlakoztatnék rá?
2014. máj. 2. 17:33
 4/30 anonim ***** válasza:

Kezdő kategóriában a Cort-okról jókat hallani, általában megfelel.


A fejhallgatót mire akarod rákötni?

2014. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
A fejhallgatónak is kell erősítő. A pickup a maga 30-300mv-jval nem hajtmeg egy komplex terhelést.
2014. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg tudnátok ajánlani egy jó kombót(márkát)? Elég lenne egy 10-15wattos (csak panelban használnám) a szomszédok örömére.
2014. máj. 3. 09:42
 7/30 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez: [link]

?

2014. máj. 3. 09:48
 8/30 Jettenuator ***** válasza:

A Marshall MG szériát, és a Line 6 Spider-eket kerüld el messze! Nem éri meg, még azt az olcsó árat sem.


Viszont a Roland Cube-ok szerintem nagyon jók ebben az árban. Érdemes használtan venni, sokkal olcsóbb (és mivel nem csöves, valószínüleg tökéletesen működik).

[link]

[link]

2014. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Jettenuator ***** válasza:
És ezekre fejhallgatót is tudsz kötni.
2014. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nekem a Line 6 cuccokkal eddig jó tapasztalatom van, de a kis Spidereket konkrétan nem ismerem.


Ibanez és Vox erősítőm volt még ilyen kicsiben és azokkal elégedett voltam.

2014. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!