Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár és kombó kérdés?

Elektromos gitár és kombó kérdés?

Figyelt kérdés

Másfél éve gitározom eddig egy klasszikuson majd aztán egy western gitáron tanultam és nyáron szeretnék beruházni egy elektromosra is meg egy kis kombóra vagy erősítőre(igazábol nem tudom mi a különbség...???) két gitárt néztem ki de inkább az erősítő a kérdéses mert arra nem szeretnék sokat költeni mivel nem fogok fellépni sehol csak négy fal között otthon a szobámban magamnak szeretnék játszani. Úgyhogy minnél kisebb annál jobb(csak azért szépen szóljon) Közben olvastam, hogy nem muszáj kombó hanem gépre is rá lehet kötni vagy valami hasonló erről kérhetnék bővebb kifejtést? Akkor még talán többet is tudnék költeni a gitárral. (nem akarok metál hangzást a legkeményebb amit játszanék az max papa roach rise against lenne)


Itt vannak:

Cort CR50: [link]


Cort G210: [link]


és az erősítő/kombó: [link]



2014. máj. 2. 14:56
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Jól van a gitárt mindenféleképp megveszem érettségi után aztán majd addig csórok valakitől egy kombót míg össze nem jön a pénz vagy nem tudom :D Azért köszi (keresek új barátokat akik tudnak zenélni xD)
2014. máj. 4. 19:10
 22/30 A kérdező kommentje:

Esetleg egy ilyen helytállna szobai körülmények között?

[link]

2014. máj. 4. 19:12
 23/30 Jettenuator ***** válasza:

Pont ezt akartam írni neked :) Dobosunknak ugyan ilyen van, nagyot szól és szépen. A Power Squeezer pedig anélkül halkít hogy rontana a hangon (nagyjából csak, persze.)

Sokkal jobb mint az előző Orange amit linkeltél.

--

Nekem a 2011-es macbookom (integrált hangkártyával) tökéletesen, latency és torzítás nélkül simán viszi az amplitube-ot, guitar rig-et... Soha nem éreztem szükségét ilyen-olyan külső hangkártyáknak. Az más kérdés, hogy ehhez meg külön hangszórót/monitort kell venni, ha nem csak fülessel akarsz játszani.

Bár inkább a fenti kombót ajánlom, egy ilyennel simán fog működni az amplitube (ha valamiért mégse jó a géped):

[link]

Ennél drágább fölösleges.

2014. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
okés akkor megvan a kombó is :D Király Köszi a segítséget 1 hét múlva megyek is bevásárolni.
2014. máj. 4. 19:56
 25/30 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés milyen húrokat vegyek? Hanyasat? Mert most az akusztikuson fémhúroson 13-as van de az bődületesen kemény lenne elektromosra. 10-es elég rá? Csak mert írják sokan, hogy 9-es et tesznek rá az akusztikusra 11-eset de ha én meg 13-asat használok nem lesz utána nagyon laza? könnyű?
2014. máj. 4. 20:36
 26/30 Jettenuator ***** válasza:

Én akusztikuson 11-es húrokat használok, elektromoson kicsit bonyolultabb.

Alapvetően a 10-est ajánlom, viszont én szeretem a vastag húrokat ezért egy 10-52-es szettet (Ernie Ball Slinky top Heavy bottom) használok. Szerintem semmilyen hátránya nincs a vastagabb mély húroknak, és sokkal teltebb a hangjuk. De egy '10-46' csomaggal sem lehet mellélőni, sőt, inkább ezt ajánlom mert kisebb feszültséget kelt a gitár nyakában.

De mivel hozzá vagy szokva a vastagabb húrokhoz, megpróbálhatsz egy 11-est is... Bár azzal szerintem már-már túl nehéz standard hangolásban 3 hanggal feljebb hajlítani.


Végül milyen gitár mellett döntöttél?

2014. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Cort Z42 Zenox és a Cort CR100-as közt vacilálok mivel a a Cort z42-t mindenhol 70ért látom itt pedig fura mód 60ezer akció nélkül és annyit már nem tudnék rákölteni a C100-as pedig 60 az online shopokban a kalocsai boltban 56ezer. Szóval ha lesz a boltban vagy tudnak szerezni Z42-t akkor az ha nem akkor maradok a C100-nál. De eléggé hasonló felépítésben is a két gitár.
2014. máj. 4. 20:52
 28/30 A kérdező kommentje:
Bár ha eltudnék utazgatni használtat nézni próbálni akkor vennék egy Vintage V100-at :)
2014. máj. 4. 21:01
 29/30 Shazeen ***** válasza:
Peavey Vypyr 15 öt is nézd meg kiskombo kategóriában. Sokoldalú és szépen is szól gyakorlásra tökéletes. Azzal se tudsz mellényúlni. Ráadásul hangológép is van benne.
2014. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de sajnos csak egyet találtam boltban de 40ezerért az úgy már a kereteimen kívül van pedig jónak tűnik :/
2014. máj. 6. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!