Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár és kombó kérdés?

Elektromos gitár és kombó kérdés?

Figyelt kérdés

Másfél éve gitározom eddig egy klasszikuson majd aztán egy western gitáron tanultam és nyáron szeretnék beruházni egy elektromosra is meg egy kis kombóra vagy erősítőre(igazábol nem tudom mi a különbség...???) két gitárt néztem ki de inkább az erősítő a kérdéses mert arra nem szeretnék sokat költeni mivel nem fogok fellépni sehol csak négy fal között otthon a szobámban magamnak szeretnék játszani. Úgyhogy minnél kisebb annál jobb(csak azért szépen szóljon) Közben olvastam, hogy nem muszáj kombó hanem gépre is rá lehet kötni vagy valami hasonló erről kérhetnék bővebb kifejtést? Akkor még talán többet is tudnék költeni a gitárral. (nem akarok metál hangzást a legkeményebb amit játszanék az max papa roach rise against lenne)


Itt vannak:

Cort CR50: [link]


Cort G210: [link]


és az erősítő/kombó: [link]



2014. máj. 2. 14:56
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Ha vennek egy nagyon kicsi kombot amiben van torzito es onnan meg fejhallgatora kotom akkor ugy nem lesz jo? Hangzasra a clean es a torzitott csatorna is szepen szolna? Ez a fejhallgato minosegetol fuggene?
2014. máj. 4. 10:54
 12/30 Jettenuator ***** válasza:

Ez kombó és fejhallgató függő.


Amikor én fülhallgatóval gyakorlok, akkor Vox Amplug-ot használok. Ilyen mini erősítő.

Van belőle rengeteg féle, egészen clean-től metál hangzásig. Ez volt 10 ezer, + egy 15 ezres Sony fejhallgatóval nagyon jól szól (nekem a Joe Satriani Signature modell van).


A Roland Cube-nak nagyon szépek a tiszta hangjai, de úgy általában szinten minden normálisabb tranzisztoros erősítőnek. A torzítása ízlés kérdése, némelyik cube tud cső modellezést ami nekem nagyon tetszett. Ha nem vagy megelégedve akkor még mindig ott vannak a pedálok, tranzisztoros erősítőkhöz inkább torzító, semmint overdrive pedálokat ajánlok. A Boss pedálokkal nehéz mellélőni (metal zone-tól óvakodj), és vannak jó digitech-ek is.


A fejhallgató kimenetben van gitárláda modellezés, amitől csodákat ne várj, de otthonra tökéletes. Nyílván nem 990 forintos fülhallgatóval ajánlott használni. Nekem ilyen van, és bevált:

[link]

2014. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Hasonló fejhallgatóm van egy kicsit olcsóbb árból. De úgy általánosságban szépen szól mély és magas hangokat is szépen lehet hallani a zenékben. Néztem a Vox átalakítókat(vagy füles erősítő) csak azzal az a bajom, hogy még ha nagyrészt clean-en szeretnék játszani azért örülnék egy torzítottnak is de akkor már kettőt kell vennem abból meg már kijön egy kombó is :) Szóval minimális összeget szeretnék rákölteni. A gitárra költöm a pénz jó 80%-át. Mivel panelban lakom ezért gondoltam arra, hogy kicsi kombó amin van 2 csatorna és arra meg rá a füles. Mondjuk egy ilyen Orange [link]


Fejhallgató nélkül amúgy sem nagyon használnám és ezen torzító is van...

2014. máj. 4. 13:47
 14/30 A kérdező kommentje:
De lehet az lesz, hogy elmegyek a hangszerboltba és kipróbálgatom az összeset fejhallgatóval és nélkül ha van olyan gitárjuk amit szeretnék ez lesz a legtisztább. Ha van valaki hozzáértő Kalocsán vagy közelében és van ideje az írjon rám és eljöhetne velem. :) Köszönöm
2014. máj. 4. 13:49
 15/30 Clairvoyant ***** válasza:

Amit én használnék ebből az a CR50, a kicsit Les Paulra hajazó fazon és a Tune-o-matic set miatt.


Ha valóban csak magadnak szeretnél egy kis erősítőt, két utat járhatsz be: elmész egy boltba, ahol van némi szakértő segítség és jó hozzáállás, és végig próbálgatod őket, ami a te fülednek megtetszik, megveszed (árat nem írtál, így picit nehezebb ajánlani, én pl. oda vagyok a kis Blackstarokért, kisebb szobába pl. HT-1, HT-1R, de ezek nem olcsók)


vagy


veszel egy rendes hangkártyát, és szerzel erősítő modellező programokat. Én itthonra inkább az utóbbit használom, a magasabb variáció szám és a könnyebb használat miatt, plusz ha egyszer oda jutnál, hogy valamit fel is vennél, jobb ezt használni mint bemikrofonozni egy kis kombót :)


Blackstar videó:


https://www.youtube.com/watch?v=4CPTKhcdx5M


Gitármodellező sw videó (én az Amplitube 3-at használom):


https://www.youtube.com/watch?v=nVzwKj75-5Q

2014. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Jettenuator ***** válasza:

Az a baj, hogy erősítőt nem lehet kilóra mérni...

Az ennyire kicsi erősítőknek rossz a hangjuk, és pár hét alatt a hajadat fogod tépni. Szerintem nem ér meg 12 ezret. Nem az a lényeg hogy van-e benne torzító.


Nem véletlenül ajánlják rengetegen a modellező kombókat, főleg kezdőknek. Könnyebb vele megtalálni a saját "hangodat".



Ha közel laknék kalocsához szívesen segítenék.

Később még írok ha ráérek.

2014. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Na hát igen ez egy kicsit drága nekem max egy kis nyári meló után, de az lesz, hogy érettségi után bevonulok a hangszerboltba és kipróbálok jó párat aztán ami megtetszik azt viszem. Köszönöm a választ.


Amúgy a hangkártyának mennyire kell jónak lennie? mert viszonylag új a gépem 2éves sincs és nem fillérekért vettem HD-s hangkari van benne valamint a laptopomba is amit ket hete kaptam.

2014. máj. 4. 18:20
 18/30 A kérdező kommentje:

Jettenuator

Köszönöm a te kommented is.

Akkor annyi lenne a kérdésem, hogy egy ilyen modelezző kombót lehet venni 20-asért? Mert vennék én használtat is csak nem tudok elmenni a helyszínre mert a benzinből már a elmegy a fele pénz amit a kombóra költenék. buszozni meg nem akarok. főleg ha tényleg messze van.

2014. máj. 4. 18:27
 19/30 A kérdező kommentje:

Itt a kalocsai üzlet honlapja a kombók.

[link]

2014. máj. 4. 18:31
 20/30 Clairvoyant ***** válasza:

A hangkártyás kérdésedre:


ha alaplapi, már régen rossz. Torzítani fog, nagy latencyvel.


Másodlagos hangkártya manapság igen ritka egy high-end gépben is, mert átlag felhasználónál nincs értelme (érdekes amúgy, tizenévvel ezelőtt ez mennyire máshogy volt :D)


Zenéléshez használt külső hangkártyát tizenezres ártól lehet kapni, nagy extra neked nem kell, legyen benne egy line-in rész, meg esetleg egy kimenet a fülhallgatónak, és pont.

Ha jó minőséget, rendes garit, stb. szeretnél, azért én nem állnék meg Alesis/Tascam/esetleg Focusrite kategória alatt.


Tudom, ezek nem olcsó dolgok, de sajnos az olcsón vett árutól (legyen hangkártya, gitár, vagy erősítő) hamarabb fogsz idegbajt kapni, mint attól, hogy egy kicsit gyűjteni kell még rájuk.

2014. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!