Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A 9.42es gitár húr szett...

A 9.42es gitár húr szett bírja a Dropped C Hangolást?

Figyelt kérdés
vagy az már sok neki nagyon?
2009. dec. 30. 19:36
 1/7 A kérdező kommentje:

vagy talán a 9.56os

és a 10es csomagok?:D

2009. dec. 30. 20:24
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem néha tizes van standarden is, de most 9es van d-n.

drop-c-renekem a tizes enyhén zörgött, de jól szólt, viszont ráfér a 11es is.

2009. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Thurston ***** válasza:
11-est bőven vehetsz hozzá.
2010. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11-es... Ha valami "könnyebb" gitárod van, pl.: S szériás Ibanez, akkor eleve nem tanácsos D-nél mélyebbre hangolni.

Fear Factory miatt lehangoltam A-ra, 12-es húrokkal - úgy meggörbült a gitár nyaka, h csak íjászati eszközként tudtam továbbértékesíteni!

Mondjuk egy mai Dean, Jackson, ESP/LTD esetében már tuti nincs ilyen para, ezek a gitárok metálra lettek tervezve!

2010. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
most 11es szett van rajta, csak szólózáshoz könnyebb lenne egy 9es.. tehát választanom kell, hogy szólózni akarok-e vagy dropped D hangolást használni..:D
2010. jan. 2. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy kell választani! Erősíteni kell keményen! :)

Stevie Ray Vaughan 13-as húrokkal játszott D# hangolásban, szinte minden TOP 100-as listában ott vannak a szólói.

A Carcass 11-es húrokkal C G D# A# F C hangolással tolta a 90-es évek elején és azért elég keményen túrták a szólókat.

Ezek mind régebbi generációk, Stratocasteren vagy Les Paulon edződtek az ujjaik kiskorukban - nem is vallanak szégyent az újabb gitárokon!

Ezért veszélyes tipikus metál gitáron gyakorolni; beletörik az ember ujja akár egy alap Malmsteen szólóba is, ha rendes gitár kerül a kezébe.

2010. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nekem is Les Paulom van.. szerintem az is rendes:D Amúgy nem vagyok nagy metálos, inkább bluest játszok, csak 1-2 metallica szám megfogott nagyon:D
2010. jan. 3. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!