Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ritchie Blackmore vs. Randy...

Ritchie Blackmore vs. Randy Rhoads?

Figyelt kérdés
Két zseniális hard rock/heavy metal gitáros. Sajnos Randy meghalt 25 évesen. 25 éves korukig szerintetek melyikük hagyott nagyobb lábnyomot a rockzene rögös útján?

2014. jún. 27. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 25 évet nézünk, hát nem tudom. Nekem Blackmore nagy kedvencem, tulajdonképpen a Deep Purple kezdeti albumaival megteremtették a heavy metalt, Blackmore pedig szerintem nagyon jól kombinálta a bluesos elemeket a keményebb hangzással, nekem nagy kedvencem, én rá szavazak. Rhoads szerintem inkább hangzásban hozott újítást, technikailag talán kevésbé, bár ki tudja, mi lett volna, ha nem ül fel arra a repülőre...
2014. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is Blackmore a legnagyobb kedvencem, de Randy a Blizzard of Ozz c. albumon akkorát alkotott, amit mások egy élet alatt sem. Neoklasszikus vonal, lírai dallamok, progresszív alapok, és lenyűgöző gitártechnika, persze hangzásban is... Szerintem az legalább annyira alaplemez, mint Deep Purple In Rock c. lemeze. Kár, hogy nem Dio énekelte... Persze semmi nem ér fel Rainbow Stargazer c. számával... De ez csak az én véleményem...
2014. jún. 27. 21:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint a Blizzard - ot kár, hogy nem Dio énekelte...
2014. jún. 27. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Iszonyat nehéz, mivel Rhoads elég keveset élt ahhoz, hogy annyit elérjen, mint Blackmore... Személy szerint nagyon szeretem mindkettő gitár játékát, talán Ritchie-ét jobban is, ami annak tudható be, hogy jobb énekesekkel állt össze, és valóban sokkal többet tett. Persze ott volt jó pár évtizede rá :)
2014. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erről egyébként eszembe jutott hogy Tony Iommi-val is össze lehetne mérni, az talán igazságosabb lenne évek szempontjából...
2014. jún. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Botond1999 ***** válasza:
100%
Szerintem Blackmore jobb. Ne felejtsük el, hogy mivel soha nem tanulja meg a szólóit, ezért a koncerteken mindig improvizál, és ezekből a rögtönzésekből pazar dolgok születtek.
2020. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!