Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fender CD-60CE BK vagy Cort...

Fender CD-60CE BK vagy Cort SFX-DAO AM?

Figyelt kérdés
melyik gitárt válasszam? a cort formája jobban tetszik,viszont a fenderbe van beépített hangoló. mondjuk tudok venni csíptetős hangolót...na,de melyiket válasszam? előnyök,hátrányok,esetleg tapasztalatok??! :)

2014. júl. 28. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Fender CD-60om hangoló meg egyéb lószar meg esti fény nélkül, és az volt a világ egyik legjobb döntése, hogy ezt a gitárt választottam. Imádom. Csíptetős hangolóm van, elvagyok vele, de maga a gitár zseniális. A másikat nem ismerem, de nekem is ajánlgattak mindenféle Cortokat de egyik se fogott meg annyira mint a Fender. Ez karakteres gitár.
2014. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszi! milyen a hangszine egyebkent? es kenyelmes?
2014. júl. 28. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyönyörű:)

Kényelmes, kényelmesebb lehetne ha vékonyabb lenne de nem lehet minden tökéletes, viszont a húrjai közel vannak a nyakhoz, szóval könnyű lefogni.

2014. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egy Fender CD 60 BK gitárom van. Nagyon szeretem, tényleg könnyű lefogni - Cort AD 880-asom volt, hát annál 100x könnyebb!

Viszont gyárilag vékony húrok vannak rajta, ami már 1 óra gyakorlás után szétszedi az ujjaimat.

Nemrég kipróbálhattam az általad nézett Cortot is, nem volt olyan jó játszani rajta, mint a Fenderen, de szerintem sokkal melegebb, csilingelőbb hangja volt, mint az én gitáromnak.

2014. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyire könnyű, inkább múlik a beállításon, mint a gitáron, ha nagyjából azonos kategóriáról beszélünk...
2014. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az a baj,utolso,h te csak belekotottel abba aki a kerdesemre valaszolt. nemhogy adtal volna normalis valaszt:)
2014. aug. 7. 23:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor hallgass rájuk. :)
2014. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rad nem tudok,mivel nem adtal valaszt:)
2014. aug. 8. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem a kérdésedre válaszoltam, mivel olyanról nem írok, amiről nincs tapasztalatom vagy ismeretem és egyik gitáron se játszottam még.

Viszont az tény, hogy attól még, hogy egy ismeretlen hozzászóló játszott mindkettőn és egyik tetszett neki, a másik meg nem, még nem következik az, hogy ettől az egyik gitár jobb, mint a másik.

Nem tudni, hogy az illető mennyire alaposan tudta kipróbálni, mennyire hozzáértő és hogy a két gitár mennyire jól volt beállítva. Ha az egyik nem volt beállítva a másik meg igen, akkor nyilván az egyiken könnyebb játszani, a másikon nehezebb... csak ezt úgy tűnik, elfelejtik figyelembe venni. :) Erről szól az, amit írtam, nem a kötözködésről.

2014. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!