Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárral kezdjek?

Milyen gitárral kezdjek?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a basszusgitár, mind hangzásra mind kinézetre. A kérdésem az lenne hogy először milyen fajta gitárral kezdjem a tanulást? Az alapoktól kellene. Jöhet egyből basszgitár, vagy gyakoroljak máson először?

2014. aug. 25. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Általában a klasszikus akusztikus gitáron szokás kezdeni, az kezdőknek úgymond a legkönnyebb.
2014. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Már megint ez a tévhit.

Miért kéne akusztikus gitárral kezdeni, ha egyszer basszgitározni akar? Teljesen más játékstílus, más ujjtechnika, más tartás... fölöslegesen nem kell klasszikussal kínlódni, ha basszgitározni akar.

2014. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jólvan én nem veszekszem
2014. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Veszekedésről nincs szó. Eltérő véleményen vagyunk, de ha értelmes, objektív érvekkel elmagyarázod, milyen valódi előnye származik belőle, szívesen átgondolom az álláspontom.
2014. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A műanyag húrokkal kevésbé fájdalmasan gyakorolhatnak a kezdők. Egyszerűbben elhet egyedül dalokat tanulni a klasszikus gitárral és amennyire tudom, ár-minőség arányban olcsóbb is a klasszikus mint a basszgitár, így ha esetleg a kérdező "csalódik a hangszerben" úgymond, nem olyan nagy a veszteség.
2014. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem:

A basszgitár húrja elég vastagok ahhoz, hogy ne vágják a kezet úgy, mint a fémhúros gitár. Ráadásul ha flatwound vagy groundwound húrokkal használja, azok még simák is.


Az tény, hogy önmagában basszussal dalt tanulni kevésbé érdekes, de azzal talán tisztában van, hogy a basszusgitározás nem azért van, hogy tábortűz mellett vagy baráti társaságban ismert dalokat adjon elő énekkel...


Az igaz, hogy olcsóbban talál egy kezdő klasszikus gitárt, mint egy kezdő basszgitárt. Ha klasszikussal kezd, hogyan tudja meg, hogy vajon a basszusgitározásban is csalódna-e, vagy csak a klasszikusban?

2014. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam, én nem veszekszem, mert neked inkább igazad van az érveid alapján.

Egyszer én egy gitáros ismerősömtől azt hallottam, hogy ez egy darab hangszer, nincs olyan, hogy basszusgitáros vagy klasszikus gitáros. Egy gitárosnak tudnia kell mindenféle gitáron játszani, azóta én ehhez tartom magam. És itt jön képbe, hogy először az ember általában magának játszik, gyakorol, egyszerűbb dalokat tanul, és erre alkalmasabb az akusztikus gitár, mint a basszusgitár.


De mindenkinek szíve joga, hogy hogyan csinálja, nyilván lehet a gitárokat személyre szabni (bár egy kezdőnek nem hiszem, hogy még érdemes erre külön költeni), amit mondtál, abban teljesen igazad van.

2014. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=NimnGpBEEvY


Igazából ez a videó fogott meg. Hogy hívják ezt a fajta gitározást? Bocs ha hülye a kérdés :D

2014. aug. 26. 01:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Aktív Gitár: Kivételesen nem értek teljesen egyet veled. Basszusgitáron egy gyengébb bőrözetű ifjúnak úgy elrongyolódik az ujja hegye, mint a p*csa, legalább egy flatwound húrt ajánlhattál volna neki kezdésnek, kötözködés helyett.
2014. aug. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdezőnk meg: oda van írva, tapping és slap, két teljesen külön stílus, mindkettőnek a rendes elsajátítása éveket vesz igénybe.
2014. aug. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!