Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epiphone vagy Ibanez basszus?

Epiphone vagy Ibanez basszus?

Figyelt kérdés
Kezdő basszusgitáros vagyok, és most szeretnék gitárt venni. Két model között vacilálok, az EPIPHONE TOBY DELUXE IV és az IBANEZ GSR200 között. Ezekre futja :D Esetleg tapasztalatok, javaslatok melyik legyen? Köszi! :)

2014. aug. 26. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy Ibanez GSR200-am van.

Kezdésre szerintem jó hangszer, a nyaka rendben, de nem vagyok kibékülve a hangjával. Van ugyan benne egy aktív EQ, de valahogy sose sikerült azt kihoznom belőle, amit szerettem volna, az olcsóbbik, aktív EQ nélküli, más hangszedős változatát, a GSR180-at is használtam sokáig, annak a hangját jobban szerettem.

Persze ez ízlés dolga, érdemes kipróbálni mindkettőt és meglátod, neked melyik jobb.

Az Epiphone-t nem ismerem.

2014. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, a 180-ason is gondolkoztam, ez a másik dilemmám, hogy aktív vagy passzív gitárt vegyek-e? De mivel metál-rock stílusra kell, azt olvastam, hogy az aktív jobb erre, mert erősebb, agresszívabb hangzása van. De mondjuk ebben is jól jönne valamilyen tanács... :)
2014. aug. 26. 22:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Ne keverjük az aktív EQ áramkört az aktív pickuppal. Sokszor azt hiszik, hogy ha van aktív EQ attól már mindjárt király a cucc, pedig az olcsó passzív pickupokhoz többbnyire elég gagyi aktív áramköröket raknak be...

Ha van lehetőséged, próbál ki.

2014. aug. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na, ezt sem tudtam :D Annyival voltam tisztában, hogy 9V-os elem megy a gitárba, és van rajta egy gomb, amelyik ,,felturbózza'' a basszus erejét... De akkor ez csak az aktív pickup lenne? Az aktív EQ az micsoda? Bocs hogy ennyit kérdezek, de totál hülye vagyok hozzá, most esett le :D
2014. aug. 27. 09:54
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem aktív pickup, ami a GSR200-ban van, csak egy passzív pickup egy EQ-val.


Itt leírtam részletesen, mi az aktív pickup.

[link]

2014. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon szépen, sokat tanultam.. :) még egy utolsó kérdéssel hadd nyaggassalak... :D Erről a basszusról mi a véleményed? Biztosan nem lehet így rendes véleményt alkotni, de talán egy szakértő szem/fül jobban észrevesz dolgokat :) Köszi még 1x :)

Ez a gitár:

[link]


Ez pedig egy videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=tSSEpIn__wc


Ez pedig egy másik:

https://www.youtube.com/watch?v=r1wogNQ5dOg


Ha van egy kis időd, légyszi nézd meg! :)

2014. aug. 27. 18:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem. Jó kis induló hangszernek tűnik ez is, sajnos így csak a videóból azért sokat nem tudni meg, hasonlónak érzem az Ibanezhez...

Tényleg nem tudok mit mondani, ha van rá lehetőséged, ki kéne próbálnod mindkettőt...

2014. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, az lenne a legjobb, ha sikerül, ki is próbálom mindkettőt :) Nagyon köszi a segítséget és az idődet! :)
2014. aug. 27. 21:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Majd kíváncsi lennék, mi volt a választásod és mit tapasztaltál, ha sikerül kipróbálnod, melyik tetszett és miért?

2014. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben, ha meglesz a cucc, majd itt jelzem :) addig is köszi mindent! :)
2014. aug. 27. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!