Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan írjak dalszöveget?

Hogyan írjak dalszöveget?

Figyelt kérdés
Haverok megkértek, hogy írjak nekik rock dalszövegeket, ők meg megírják hozzá a zenét. Én meg nézegettem számokat, hogy mégis azt hogy írták meg... De elég eltérőek vannak, tehát akkor felteszem itt a kérdést, hogy hogyan is van ez? Először van egy bevezető zene, aztán 2 versszak, aztán a refrén, és aztán van még 1 vagy több versszak, meg egy gitár szóló, és a végén ismételgeti a refrént... Kb ennyire jutottam az elemzéssel, de így is van? Vagy hogy van a sorrendjük?
2010. jan. 20. 12:26
 1/10 Thurston ***** válasza:
Tekintve, hogy mi nem ismerjük a számokat, felmerül a kérdé: honnan a büdös francból tudjuk?
2010. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

háhááá:D jogos:D

de amúgy, ha nincs ihlet, akkor minek kezdesz bele? Nem akarásnak nyögés a vége..:D

2010. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De van ihlet... csak annyi a kérdés, hogy hogy kéne tagolnom a szöveget, és mikor kéne a refrént beleírnom...
2010. jan. 20. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:

az teljesen mindegy szerintem

kezdd el írni ami eszedbe jut, és jó is, ésmajd azt a végén összerakod

2010. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Thurston ***** válasza:
De most komolyan úgy vársz segítséget, hogy egy olyan számról van szó, amit mi nem is ismerünk?
2010. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem konkrét számról kell a segítség, csak gondoltam itt hátha tudja valaki, hogy hogy "épülnek" ezek fel... De látom tévedtem, vagy nekem nem sikerült érthetően feltennem a kérdést... Tehát akkor mindenkinek köszi, de asszem több oltásra nincs szükségem, az lesz amit a 3. írt... csak írok valami jót.
2010. jan. 20. 15:12
 7/10 anonim válasza:

Szerintem először kezdd el írni, ami eszedbe jut és refrént már csak akkor, ha már egy kicsit belemelegedtél. Ne rakj sorba semmit, ezt bízd rájuk. Legyen úgy, ahogy nekik könnyebb rá zenét írni. Ebben már ők is tudnak neked segíteni szerintem. Meg változatosabbak is lesznek így a számok, ha nem egy sablont követnek.

Sok sikert! :)

2010. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Először feltétlenül a dalt kell hallanod! E nélkül nem is érdemes megpróbálkozni a szöveggel. Tanácsaim a következőek:

- Próbálj összhangot találni az időmérték és a zene ritmusa között.

- A szavakat kényelmesen ki lehessen énekelni.

- Bár rockhoz nem hiszem hogy illik, de megpróbálkozhatsz a rímek érdekében a régies kifejezésekkel (többek között a múltidővel, pl. hagyott ---> hagyá/hagya ; volt ---> vala


Remélem tudtam segíteni :)

2010. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Thurston ***** válasza:

Nem konkrét számról kell a segítség, csak gondoltam itt hátha tudja valaki, hogy hogy "épülnek" ezek fel...


De ez az amit nem bírz felfogni azzal ah ülye fejeddel. Te komolyan azt gondolod, hogy képesek vagyunk megmondani hogy épül fel, amikor nem hallottuk egyiket sem? Azt gondolod, hogy a világon minden dal egy sablonra épül, és nincs olyan zenekar ami attól eltér? Nem lehet ember ennyire hülye.

2010. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kettő értelmesnek köszönöm a választ, és utolsó drága, Én egy szóval se mondtam, hogy az összes zeneszám ugyan úgy épül fel, mert ez tényleg hülyeség lenne... Minden zenekar stílusa, dalai eltérnek, de azonos jegyek megfigyelhetőek bennük... De ha csak be akarsz szólni, akkor minek írsz, most őszintén?
2010. jan. 21. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!