Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen technikákat ajánlotok,...

Milyen technikákat ajánlotok, hogy erősödjön az ujjam? Bövebben lent

Figyelt kérdés
Szeretnék egy solo-t megtanulni, de sajnos olyan lassúak az ujjaim. Szeretnék valamit tenni ez ellen? Valami gyakorlat or anything?

#gitár #lassúujj
2014. szept. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Senki nem született Eddie Van Halennek.. :) Ja de.. Eddie Van Halen... :D Az ujjaidnak nem erősödniük kell hanem gyorsulniuk ha jól értem.. Rettentő sok gyakorlással. Pl. kromatikázz. Apró példa, mindenki elfelejti használni a kisujját ami elég nagy hiba.. Ez ezen is segít(többek közt). Az is fontos hogy (nem tudom mióta gitározol, meg azt sem mit szeretnél eljátszani) de ne tedd túl magasra elsőre a mércét mert könnyen elmehet tőle a kedved. Rengeteg tehetséges ismerősöm adta fel így.
2014. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van egy olyan magyar szó, hogy szóló és épp azt jelenti, amit angolul a solo. :) Csak mondom...


Nem erősödnie kell, hanem a mozgékonyságot növelni.


Beírod a Google-be angolul, hogy gitár, ujj, sebesség, gyakorlat és egy csomót kidob, videóstul.

2014. szept. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3éve klasszikus, 2hónapja elektormos.

(2.) Köss már bele ember! *.*

köszi a válaszokat

2014. szept. 26. 07:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Hammer ons/pull off. Emelett ha sokat skálázol, az is javít valamelyest a fürgeségen.
2014. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Skálázás orrba-szájba. Gyakorold a hammert is, pendíts meg úgy húrokat, hogy nem lependíted jobb kézzel, hanem ráütsz az ujjaddal a nyakon.
2014. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden amit az előzők beírtak, plusz METRONÓM.

Nagyon sokat segít, figyelj hogy fokozatosan emeld a tempót, csak amikor már lassan folyékonyan megy a téma.

2014. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5. voltam. Az is nagyon igaz, amit Aktív Gitár írt, hogy a mozgékonyságot kell növelni. Azért írok újra, mert tegnap nagy felfedezésre tettem szert.

Eddig az ujjaim csak 4 bundot voltak képesek átérni, de legutóbb azt a feladatot kaptam a tanáromtól, hogy a 4-es ujjammal el kell érnem az 5. bundot is. Elsőre ez lehetetlennek tűnt, az ujjaimmal próbáltam egyre nagyobb terpeszeket produkálni, de nem vezetett eredményre. Aztán elkezdtem a csuklómat hajlítgatni, régebben már szórakoztam azzal, hogy megpróbáltam a hüvely ujjam hozzáérinteni az alkaromhoz, ami sikerült is, csak akkor még nem láttam értelmét. Most ez eszembe jutott és megint megpróbáltam, addig feszegettem, amíg végük a hüvelyk ujjam hozzá tudtam nyomni az alkaromhoz. Miután bemelegedett, újra megpróbáltam elérni az 5. bundot és sikerült megfelelő csukló tartással először 7. fekvésben, majd mentem egyre lejjebb és az egymástól távolabb eső bundokon is sikerült. A rugalmasság nagyon fontos a mozgékonyság szempontjából, ez olyan, mint amikor valaki bemelegítés nélkül akar futni, a lábai, izmai merevek és nyilván nem tud úgy teljesíteni. Tehát igaza van Aktív Gitárnak, nem az erősítés a fontos, hanem a mozgékonyság, ergo rugalmasság is. De ettől független a skálázást továbbra is javaslom. Minden alkalommal skálázással kezdj bemelegítésnek, mielőtt daltanulásba fogsz, ezen kívül tornáztasd meg a csuklódat és az ujjaidat.

2014. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

John Petruccinak van egy nagyon jó ilyen nyújtó és mozgékonyságnövelő gyakorlatokat tartalmazó DVD-je, na azzal aztán lehet szenvedni, de biztos használ.

https://www.youtube.com/watch?v=wfNVa-xkWqY

2014. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!