Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az optimális húrmagasság?

Mi az optimális húrmagasság?

Figyelt kérdés
Van egy elektromos gitárom, és az utóbbi időben erősen elkezdett rezegni az A és a kis E húr, na mármost utána néztem, hogy a húrlábnál kell állítani magasságon, vagy esetleg gitár nyak görbületét ellenőrizni, abban nem találtam hibát! a húrlábnál viszont oké, hogy imbuszkulccsal kell beállítani, de nem tudom, hogy mi az optimális magasság, gondolom tolómérő megfelelő ennek a mérésére! Ebben szeretném a hozzáértők segítségét kérni, hogy egy etalon húrmagasságot ha leírnának azt nagyon megköszönném! :)

2014. szept. 29. 19:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"hogy úgy mérjem az első és az utolsó bund között, lényegében tehát az se jó ha teljesen egyenes"


Lényegében? Ez a lényege, hogy homorúnak kell lenni. Kifejezetten az a ROSSZ beállítás ha teljesen egyenes lenne :D

Ezért írtuk hogy egy vízmértékkel tulajdonképpen semmit nem tudsz se beállítani rajta, se ellenőrizni. (ezért a "felháborodás" hogy tulajdonképpen mihez lehet itt vízmértéket használni? mert semmihez)

Semmi rossz szándék nem volt ebben. Jó, nem tudtad, el kell fogadni a tanácsot. Peace!:)

2014. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Frömmel Tibor válasza:

Én is kezdő vagyok de némi mechanikai tapasztalatom van a vízmérték mint tökéletes egyenes jelenhelyzetben elfogadható sőt tuti ha csak az első bundtól az utolsóig ér akkor a 8 bundnál mérsz hézagot 0.25mm nek kel lenni

Amit meg eddig senki nem nevezett meg az hézag mérő azzal tudod a hézagokat teljesen pontosan megmérni itt a link ahol minden magyarul és jól le van írva

[link]

2015. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Amit a linken van, nem rossz, de egyrészt túlzottan is egy adott modellre és beállításra van szabva, másrészt ehhez képest nagyon sok olyan általánosítás van benne, ami egyszerűen helytelen vagy nem is igaz és vannak hiányok is.
2015. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem, hogy a helytelen elnevezések használata is elég zavaró.
2015. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Frömmel Tibor válasza:
Végül is mindegy mit is írtam volna hiba van benne biztos :D de ha figyelmesen végignézed a mellékelt ábrákat 2 basszusgitár pickup és 4 féle szóló van azt hiszem a humbucking nem kimondottan Fender
2015. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tiszteletre méltó a munka, ami abban a leírásban van, csak bizonyos dolgok félrevezethetik a gyakorlatlan és tapasztalatlan gitárost, aki az alapján akar dolgozni.

Vannak esetek, melyekre jó és vannak, melyekre nem.


Ezek az értékek nincsenek kőbe vésve, nincs olyan, hogy 0.25 mm kell legyen a nyak homorulata. Bizonyos típusokon, bizonyos húrokkal, bizonyos stílusú játékhoz jó, máshoz meg más érték kell.

2015. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésből, csak a pontosítás kedvéért.

"de ha nem akkor kell 5-ős, vagy 4-es és 1,5-ös mm átmérőjű. "


Ez attól függ. A japán és bizonyos európai/ázsiai hangszerek metrikust használnak, míg a legtöbb amerikai SAE rendszerűt.


"Ez lehet a tremolóhíd satuinak nem megfelelő magassága, vagy a túl feszített nyak."

Hagyományos tremolónak nincs satuja. Amire te valószínűleg utalsz, az a húrláb babája, az a kis mozgatható alaktrész, ami a húr alsó érintkezési pontja.

A satu csak olyan rendszereken van, mint a Floyd Rose jellegű tremolók, ahol alul és felül is csavarral leszorítják a húrt.


"A nyaki pálca állítását a fejen lévő a nyak találkozásánál található furatba behelyezett 5-ös, vagy 4-es imbusz kulccsal végezzük majd el"

Nem minden Strat jellegű gitáron van így, akad, ahol a nyakpálca alulról, a nyaki pickup felől állítható, sőt, olyan is, ahol oldalról a nyakon lévő kis furatnál.


"Azonban, ha nagyon nagy erő kell, vagy mozdíthatatlan a pálca, akkor ennyi volt, nem működik a pálca."

Ez nem feltétlenül igaz, van, hogy csak megszorult. Több ilyen javítást is csináltam, a Permatex Fast Break csodát tesz néha...


"A tremolónak nem szabad lefeküdnie a gitártestre "

Csak akkor igaz, ha lebegő beállítású tremolóval akarunk játszani, de sokan nem így használják, akkor meg igenis ráfekszik a testre.



"a pálca a nyakat feszíti."

A pálca igazából a fogólapot feszíti.

2015. jan. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"a nyak felső húrvezetője."

Ez nem igazán húrvezető, nevezik nyeregnek, felső nyeregnek vagy szemöldöknek is.

A húrvezető az az egy vagy két kis leszorító, ami az E-H és néha a G-D húroknál biztosítja, hogy a kellő szögben lefelé irányuljanak a húrok a nyereg kilépő élénél.

2015. jan. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!