Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Melyik gitárt...

Gitárosok! Melyik gitárt válasszam?

Figyelt kérdés
Két gitár közül vacilálok, majdnem egy árban vannak. Epiphone Custom, hófehér, made in Korea, és egy Vintage Icon V100 Yellow Drop (Peter Green ), Wilkinson hangszedőkkel , hardverekkel. Sajnos kipróbálni nincs lehetőségem őket, mert külföldről érkeznének. Custom Ephit már teszteltem, nagyjából tudom, hogy mire számíthatok, viszont a vintage gitárt sajnos nem ismerem. Viszont csak jókat olvastam róla a neten. Szóval?

2014. nov. 16. 16:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Epi.
2014. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Miért az Epi?
2014. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mert a Vintage-nek sz-r a kivágása és a feje... :)))

Komolyra fordítva: személy szerint jobban szeretem a régi márkákat..közelebb áll a gibsonhoz...nyilván lehetne Tokai-t, Orville-t, vagy Greco-t venni...

2014. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azt olvasom, hogy a Vintage gitár tökéletes mása annak a gitár nak, amit Péter Green ajándékozott Gary Moore- nak, aki haláláig használta is azt. Még külsejében is úgy néz ki, tehát értem, hogy a kopások helyét is pontosan leutánozták, tehát gyárilag így jött ki. Nagyon tetszik, ahogy szól a YouTube- on, és a gitárfórumokon is nagyon dicsérik. Tehát én is megkérdezem , miért az epit válasszam. Ami mellesleg persze egy ragyogó hangszer.
2014. nov. 16. 19:23
 5/21 anonim ***** válasza:

Már bocs, de te nem veszed észre a különbséget? Vagy csak olvasod, de nem nézed?


Ez az eredeti: [link]


Vintage: [link]


Már a fejnek a kivágása szembetűnő..de a test kivágása is, a potik helyzetéről nem is beszélve...tényleg tökéletes mása...

2014. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha már lemon drop, és jól értelmezem az árat, amit rá akarnál szánni; én inkább ilyesmire mennék rá:

[link]


Na ez már fejre és test kivágásra is Gibson. + sokkal minőségibb hangszer...

2014. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Eddig amit elmondtál, pusztán szubjektív szempont, a külalak lényegtelen különbözőségei.


Se a kivágástól, se a fejformától nem lesz egy hangszer jobb vagy rosszabb. Ez semmiben nem befolyásolja a minőséget.

2014. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szóval ha le tudsz szállni arról, hogy ezen a két totális lényegtelen dolgon lovagolj, mondd már el részletesen összehasonlítva, miben jobb minőségileg az egyik és a másik?
2014. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A véleményem szubjektív, mint ahogy a zene is. Az 'ortodox' dolgokat szeretem, nevedből ítélve te nem. De a zene nem méréseken és matematikán alapuló dolog. Főként nem összehasonlításban. Mind a kettő viszonylag jó hangszer, de én elvből nem vennék Vintage-t. Mint ahogy adidas helyett adadist sem.
2014. nov. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ezt sejtettem a megszólalásaid alapján.

Csak éppen a kérdezőn az nem segít, ha egy részrehajló és elfogult véleményt hall (főleg, amíg nem is mondod el, hogy elfogult vagy).

Neki az segít, ha objektív érveket mondanak el, megindokolva, miért jobb az egyik mint a másik.

A saját szubjektív értékelése már nyilván megvan.


A zene meg tele van matematikával, ahogy a hangzás is mérhető és a hangszerkészítés tele van pontos értékekkel és mérhető paraméterekkel is.

Csak úgy mellesleg, két Gibsonom van, egy '93-as és egy '75-ös.

De van Casio MIDI gitárom, volt Line6 JTV Variax-om, Floyd Rose Discovery-m, meg egy csomó mindenféle más.


Nem hiszek abban, hogy csak az istenített "ortodox" hangszerekkel lehetne jó zenét játszani és jó hangzást elérni. Azok is egy bizonyos korszak technikáját tükrözték és mára bizony sokmindenben elavultak technológia szempontból.

2014. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!