Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockertiniknél miért ezek a...

Tyúkmészáros kérdése:

A rockertiniknél miért ezek a metál zenekarok a menők, mint a Black Veil Brides?

Figyelt kérdés
Amiért engem érdekel az, hogy mit hallgatnak a tinirockerek, megnézem az adatlapjukon, mit szeretnek és gondolom unlike-olni és like-olni szoktak zenekarokat, mint én. És általában két véglet van: vagy az Ossian a király vagy a tinimágnes szarok, a kettő között vannak közös vonások is: szűk látókörűek és ismernek max 10 bandát a mainstreamből, és abból is a leggányabbakat. Miért van ez?

2014. nov. 24. 17:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Mert ezek a menők. :) Könnyen fogyasztható tömegtermék abban a műfajban is van. Meg a divat. We Came As Romans-t vagy, vagy KSE-t vagy The Unguidedet hallgatni nem menő. Sokkal jobb zenék, de nem menők :) A divathoz pedig igazodni kell ugyebár :) Meg nem is ismernek szinte semmit. Csak amit látnak itt-ott a neten vagy a tévében.
2014. nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket szeretem BVB, Bring Me The horizon, ramstein, blink-182, skillet,canibal corpse, green day,de nem divatrocker vagyok és nem is tini de a suliba ahova járok sokan még azt se tudják hogy eggyes zenekarok miről énekelnek de állítólag imádják őket szerintem sokan csak divatból hallgatják újra pl az acdc t vagy guns n rosest mert most az a menő

17/L (bocsi a helyesírási hibákért)

2014. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

már nem azért, de a rockereket nem érdekli a divat! nem értem, hogy miért akadtál fenn azon, hogy ki milyen rockot szeret.

a lényeg nem azon van, hogy kinek mi jön át, mit vált ki belőle? mert számomra ez a fontos.

bár én nem hallgatok populáris rockot, zavar, ha a rockerek nem összetartanak, hanem leszólják a másik kedvencét...

14/L

2014. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem írtam le, hogy hány éves vagyok (15/F). Megértem egyébként, hogy ez menő, de miért? Kapásból 147 banda van a Last.fm könyvtáramban, van általában 3-4 kiemelkedő banda, mint mindenkinek, de mellette ott van a többi együttes és van mit hallgatni szerencsére. De ezek miért nem akarnak megismerni valami újat? Mert ahogy említettem, szűk látókörűek és nem hallgatnak mást, mert az nem BVB, Ossian vagy Bring me the Horizon, mert szeretni lehet, de az egyistenhit zenei téren már kiment a divatból (legalább is nálam).
2014. nov. 24. 19:53
 5/28 A kérdező kommentje:

3-as válaszra: Mi az, hogy nem érdekli a rockereket a divat, miközben a stílusnak saját öltözködési szokásai, közhelyes szövegei vannak stb...

És az összetartásról: A rockerek között olyan nincs! Mert nem hajlandóak új dolgokat megismerni, nem akarnak kitörni a szűk látókörűségből és megmaradnak az igénytelen kocsmarock stílusuknál. Ha megismernének az emberek jó pár underground zenekart, elmennének 4 underground zenekar koncertjére 500 Ft-ért vagy venne a zenekartól pólót, korongot, bakelitet, pulóvert stb., az lenne az összetartás.

2014. nov. 24. 20:04
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem tudom, én nekem nem jön be a BVB. :D

Én mondjuk hallgatok mindenfélét: Sex Pistols, Exploited, GNR, Misfits, Nirvana de még ott a Hollywood Undead, LP, Pierce the Veil, blessthefall, Motionless in White, Sum 41 és még a végletekig sorolhatnám.

Szóval én elég vegyesen tolom régiekbôl, újakból egyaránt.

De azt azért engem is érdekelne, hogy miért van az ha valakin meglátok egy BMTH pólót, de fogalma sincs hogy mi a The Clash meg ilyenek. Annyira beszûkült a látókörük, hogy a régi, öreg zenéket egyáltalán nem menô hallgatniuk? Nem tudom.

De elég érdekesek. :D

2014. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
én személy szerint olyan bandákat hallgatok akiknél érzek egy bizonyos összhangot és nem érdekel hogy menő vagy sem persze az ismertekre elöbb rátalál az ember és aki nem éli igazán a rockot az ezeknél le is fog ragadni.
2014. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
De elegem van már az olyanokból mint te. Összetartani kéne nem szítani a feszültséget. Ki érdekel hogy hány banda van amit hallgatsz? Akit érdekel megkérdezi. Egyébként is,aki divatrocker arról lerí az egész. Szidod mások zenekarait és majd jön valaki aki lesz*rozza a tiédet,aztán majd fel leszel háborodva és szidod az eget.
2014. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
38%
Mert ezt ismerik maguktól pedig nem fognak neki állni keresni valamit ami nem közkedvelt. Én kedvenceim ROAD, Alvin és a mókusok, Avenged Sevenfold, Green Day, Nightwish és még sok más tudtommal ezek nem annyira a tinimágnes kategória hiába vagyok 14!
2014. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

Na, nekem ez Black veil brides nem tetszik,bár tini sem vagyok,lassan huszonéves kor közepén járok már:D

9-es válaszoló,nem akarlak megbántani,de amiket felsoroltál azok szerintem pont a "tinimágnes" kategória,ez már akkor is így volt,mikor én voltam tini. De nem baj,pl alvint én is szeretem.

Összetartozás meg..Anno nekünk mikor volt rock fesztivál és jó sokan jöttek más városokból is,akkor volt,hogy több különböző csapat összeverődött és együtt mentünk,közben lazán megkínáltuk egymást piából,kajából ami épp ilyen volt nálunk.

Vagy csak elment melletted egy rocker az utcán és rád mosolygott, vagy mutatott egy metálvillát.:D Na ezeket a dolgokat neveztem én összetartásnak.

2014. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!