Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockertiniknél miért ezek a...

Tyúkmészáros kérdése:

A rockertiniknél miért ezek a metál zenekarok a menők, mint a Black Veil Brides?

Figyelt kérdés
Amiért engem érdekel az, hogy mit hallgatnak a tinirockerek, megnézem az adatlapjukon, mit szeretnek és gondolom unlike-olni és like-olni szoktak zenekarokat, mint én. És általában két véglet van: vagy az Ossian a király vagy a tinimágnes szarok, a kettő között vannak közös vonások is: szűk látókörűek és ismernek max 10 bandát a mainstreamből, és abból is a leggányabbakat. Miért van ez?

2014. nov. 24. 17:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

15 èvesen aztán nagyon sokat tudhatsz erröl :D gondolom rengeteg tapasztalatod van zeneileg is ugy beszèlsz mintha vagy 30 lennèl :D èn gitározom van zenekarom ès szerintem pl a bvb buz....

bol ès fèlig lopott zenèböl van de annyiban tisztelem.õket hogy hangszeren èlõ zenèt játszanak inkább hallgasson valaki.ilyen (sz.....rt) mint dj ket meg discoba járjon 20f :)

2014. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%

Én 13 éves lány vagyok. És szeretem a BVB-t.:)

(Nem vagyok divatrocker.)

Még sok más bandát is szeretek, pl. Nirvana, Linkin Park, Green Day, Bring Me The Horizon, Guns N Roses, Evanescence, Pierce The Veil, The Pretty Reckless, Asking Alexandria. Meg néha hallgatok Ramones-t.

És komolyan. Minket (vagyis legalább Engem) rohadtul nem érdekel a divat, ha érdekelne Minket, már rég azt az 'Essemm'-et, vagy hogy kell írni a nevét, meg Justin Bieberkét hallgatnánk.

(Szóljatok le nyugodtan a korom miatt, meg hogy elmondtam a véleményemet..) :)

2014. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem feltétlenül a divatról van szó, hanem egyszerűen csak arról, hogy minden korszaknak, minden generációnak megvannak a maga zenekarai és lépést kell tartani a világgal.

Oké, jó volt az AC/DC, az Iron Maiden, a Ramones és a többi klasszikus, de ettől függetlenül miért kell kötelezővé tenni, hogy 2014-ben, a mai generáció is ezeken keresztül ismerkedjen meg a rockzenével??? Én egy mai fiatalt sem hibáztatok, akit nem vonzanak a régi zenék, egyrészt a hangzásuk is már kopottas, másrészt tudja az ember, hogy ezek már nem nekik íródtak.

21/F

2014. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam az utolsó hozzászólást, és borzasztóan örülök, hogy vannak olyanok is, akik ezt így látják.

Én 14 éves lány vagyok, történetesen szeretem a Black Veil Brides-et (szerintem a hype miatt utálják sokan, egyéb okuk nem nagyon vam, olyanok, mint a többi zenekar). Szeretem még az Asking-ot, jöhet In This Moment, Nine Inch Nails, Bring Me The Horizon, Escape The Fate, Get Scared, We Came As Romans, Bullet For My Valentine, Suicide Silence, és hasonlók (rengeteg underground zenekar). A közepes kategóriát is kedvelem, amire nem mondanám azt sem, hogy modern, azt sem, hogy régi klasszikus; ilyenek például a Slipknot, Korn, Avenged Sevenfold, Marilyn Manson. Szerintem már most van olyan, aki hallani sem akar rólam, pedig nagy rajongója vagyok az olyanoknak, mint a Metallica, Slayer, Annihilator, Iron Maiden, Motörhead, The Doors, Ramones, Sex Pistols, Misfits, Nirvana, sőt, Mayhem, Dark Funeral, Darkthrone, Marduk, Burzum is.

Ha meglát egy oldschool rocker vagy metálos BMTH pólóban, azt gondolná, mekkora hülye vagyok, de lehet, hogy több kedvenc számom van a Metallicától, mint neki, és részletesebben tudom a Mayhem történetét. :)

És természetesen nekem sem egysíkú a zenei ízlésem. A legfőbbek a black és death metál, thrash, horror metál, industrial metál, groove metál, szimfonikus metál, folk metál, glam, metalcore, deathcore, post-hardcore, post-grunge, visual kei, punk. Ezek a kedvenceim, de szerintem nincs olyan, amit ne hallgatnék meg.

És azoknak, akik divatellenesek: bizony az AC/DC is nagy divat volt egykor. :)

2014. dec. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A másik pedig az, hogy nem mindenkinek hobbija, hogy az adatlapon a kedvenc bandáit jelölgesse. Hidd el, másnak is rengeteg van, pomt ezért nem ezzel töltik el a fél életüket, más elfoglaltságuk is van.
2014. dec. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Elwyn7 ***** válasza:
100%

imádom a BVB-t és nem azért mert menő, csak rögtön megszerettem, de nagyn sok bandát hallgatok, top 5:

1. Three Days Grace

2. The Clash

3. Green Day

4. Led Zeppelin

5. Black Veil Brides

ebbe időnkét más is bejön, és cserélődnek de ezek általában top 5-ök, de hallgatok Rammsteint, Oomph!-ot, GNR-t, meg mindenfélét. a Sex Pistols az egyetlen, amitől nem vagyok képes végighallgatni egy számot se, ugyanígy a Gwart is rühellem, ezzel ellentétben szeretem a Lordit, meg a Kisst 14/L

2014. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolsz, vajon miért hallgatják? Azért, mert Andy Sixx meg Oli Sykes jól néz ki. És ezzel meg is válaszoltam a kérdésedet. :)

Tökre idegesítő, hogy mindenhol azt látom, hogy ódákat ömlengenek a kinézetükről, holott fel sem fogják a dalaik valódi lényegét. :) Nyugodtan meg lehet kövezni, de én így látom. :)

Egyébként én nu metálos és grunge metálos vagyok leginkább, és bár a fent említett két zenekarral sincs semmi bajom, mégsem a kinézet miatt hallgatom őket, már ha előszedem a számaikat. :)


19/L

2014. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az utolsónak is igaza van. De szinte minden olyan zenekarnak, akinek van legalább egy fiatalabb tagja, megvan ez a rajongórétege. Mármint akik nem is igazán a zenéért rajonganak, hanem csak a banda egyik tagjáért, de ők ezt általában ki is fogják nőni és továbbállnak egy újabb bálványhoz.

Ez volt anno 2005-2006-ban a Green Day-jel is, hogy "Jajj, Billie Joe így, meg úgy!!!", aztán amikor a GD eltűnt kábé 3-4 évre, ezek a lányok szépen le is morzsolódtak. De mondhatnám például a magyar No Thanxet is, akik régen amennyire fel voltak kapva, mára már úgy el lett felejtve az egész bagázs, hogy csak na!

Érdekes mód a Tokio Hotel tudtommal még tartja magát.

2014. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%
Mert most menő lett ,,keménynek lenni". És ezek könnyen fogyasztható szarok. Ezekkel szépen elmondják magukról, hogy ők mekkora kib*szott metalheadek, mennyire utálják az embereket, meg hogy mennyire utálják a többi műfajt. Van még pár ilyen, kezdve a Slipknoton (lsd.:Second Stone Shit) át a fos Asking Alexandrián, végezve pár ,,mainstream" magyar ,,rock" bandán, mint pl. Tankcsapda, Road, Ossian, stb. Undergroundot hallgatni meg egyszerűen már nem divat.
2014. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Undergroundot hallgatni szerintem sosem volt divat. Pont ettől underground az underground.

Egyébként sose fogom megérteni, hogy sokak számára miért rossz valami attól, hogy szélesebb körben ismert, vagy már neadjisten mainstream. Tény, hogy a Tankcsapda hazánk egyik legismertebb és legsikeresebb zenekara és a Road is manapság egyre feljebb kapaszkodik, de ettől még a zenéjük értéke semmit sem változott.

Nem kell ennyire sznobnak lenni.

2014. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!