Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockertiniknél miért ezek a...

Tyúkmészáros kérdése:

A rockertiniknél miért ezek a metál zenekarok a menők, mint a Black Veil Brides?

Figyelt kérdés
Amiért engem érdekel az, hogy mit hallgatnak a tinirockerek, megnézem az adatlapjukon, mit szeretnek és gondolom unlike-olni és like-olni szoktak zenekarokat, mint én. És általában két véglet van: vagy az Ossian a király vagy a tinimágnes szarok, a kettő között vannak közös vonások is: szűk látókörűek és ismernek max 10 bandát a mainstreamből, és abból is a leggányabbakat. Miért van ez?

2014. nov. 24. 17:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én szeretem a BVB-t és nem azért mert "húú de helyes az énekes" vagy hasonló, hanem a zenéjük miatt. A szöveg, a dallam egyaránt bejön, pont azokat a témákat dolgozzák föl ami leginkább érdekel. Lesz.rom, hogy mennyire népszerűek, vagy hány kis 'rockertini' hallgatja esetleg divatból, ha nekem tetszik akkor hallgatom.

De nálam sem áll meg náluk a világ, rajtuk kívül is vannak még nagy kedvenceim (System of a down, ThreeDaysGrace, Rammstein, Slipknot, Skillet, Nightwish, Lordi, Nirvana stb..), lehet hogy 'tinimágnes', ha nekem ezek jönnek be ezt hallgatom.

2014. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 évesen kezdtem el gyűjteni a rockzenetörténeti könyveket, olvastam egy csomót, és akkor lett a kedvenc bandám a Bon Jovi. Ezt azért írom, mert akkoriban én is kicsit egyedül éreztem magam ezzel (voltak barátaim meg minden, csak megbeszélni nem tudtam velük a zenei dolgokat). De ma már úgy látom, hogy mindenki hadd hallgasson, amit akar. A rockerek közt is vannak csoportok, és ezt el kell fogadni, vannak, akik nagyon kemény zenét hallgatnak, vannak, akik dallamosabbakat. Van, akiknek a Beatles is rock, van, akinek csak a heavy metalnál kezdődik. Én csak azt nem szeretem, aki nem hallgat meg valamit, ami régebbi. És mostanában, bár én sem szeretem a BVB-t, sokkal jobban zavar, hogy a rockerek megmondják egymásnak, mit hallgat egy rocker. Hadd hallgassák ezt, te meg hallgasd, amit szeretsz.

21/L

2015. jan. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem BVB-t, de én azt nem értem, hogy mások miért szarozzák le, mondjuk én nem csak 10 bandát ismerek, hanem rengeteget. Lehet, hogy most BVB a menő, de én mondjuk nem divatból hallgatom.

Egy pár, amiket nagyon szeretek még BVB-n kívül: Bullet for My Valentine, Bring Me the Horizon, The Unguided, Suicide Silence, Thy Antichrist, Astarte, We Come As Romans, Rammstein, Otep, Grafenstein, Marduk, Mayhem, Immortal, Illnath, Cradle of Filth, Marilyn Manson, Children of Bodom, Dope, Darkthrone, Watain, Bathory, Dark Funeral, Fark Tranquility, Arch Enemy, The Agonist, Butcher Babies, Jinjer, 2 Minute Hate, Tokio Hotel, Alice Cooper, Bon Jovi, Tankcsapda (neki csak pár számja), Misstress, You Only Live Once, The Pretty Reckless, In This Moment, Crashdiet, Cadaveria, Rings of Saturn, Chelsea Grin, Christian Epidemic, Purgatory, Paediatrician, Motionless in White, The Exploited, The Prodigy, I Hate Sally, I Wrestled A Bear Once, Attack! Attack!, Fuck... I'm Dead, Desdemona, Satanized, Save, Varg, Zanzibár (neki is csak pár számja), Carnifex, Cannibal Corpse, System of A Down, Vains of Jenna, Reckless Love, Limp Bizkit, Depresszió (neki is csak pár számja), Escape the Fate (úgyszintén pár számja), Guns 'N' Roses, Upon A Burning Body, Upon This Dawning, Infected Rain, Linkin Park, Attila, Memphis May Fire, Miss May Fire, Miss May I, New Years Day, Pantera, Death, Dimmu Borgir, Salems Lott, Moby Dick, Ragdolls, While She Sleeps, Nevergreen, Amon Amarth, Fostartály, Infected, Pighead, As I Lay Dying, Dying Fetus, Helia stb. stb. stb.

2015. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

*Dark Tranquility.

Live Like Glass, Fleshgod Apocalypse, Erra, Lorna Shore, Debauchery, Black Tongue, Thy Art is Murder, Dead End Finland, Lipz, Sleeping With Sirens, Science of Sleep, A Night in Trxas, Forget My Silence, Porcelain Black, Eths, Sonic Syndicate, Skarlett Riot, Skillet, Boris the Blade, Bememoth, Meshuggah, My Autumn, Asking Alexandria, Her Demise, My Rise, Adept, Bleesthefall, Oceans Ate Alaska, Oceans Between Us, Dirty Penny, The Devil Wears Prada, Bodyfarm, Capture the Crown, Hopes Die Last még eszembe jutott. :P

2015. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 15/L vagyok. :)
2015. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
* A Night in Texas
2015. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Már megint utolsó vagyok. :D

Átolvastam a kommenteket van akkikel teljesen egyetértek van akkikel egyáltalán nem.

Én is szeretem ezeket: Sex Pistols, The Clash, Led Zeppelin, Smokie, Billy Idol, Billy Talent, Elvis Presley, 30Y stb.

Régen az Europe együttes nagy sikert aratott a "The Final Countdown" (azóta már rengeteg feldolgozása van, ugyanúgy, mint pl. a Sweet Dreams" és a "Rebel Yell" c. számoknak is) című számjukkal, amit én nagyon szerettem, de sajos ők nem maradtak fenn sokáig.

Még a kedvencek közé tartozik a Rob Zombie is. Nirvana nem olyan nagy jedvenc, de pl. ezeket a számait szeretem: Smells Like a Teen Spirit, Lithium, Come As You Are (kb. ennyi xD, alternative rock nem igazán a kedvencem.)

De nem mindegy az, hogy ki mit hallgat és miért??

És miért kell lesz*rozni más kedcenc együtteseit??

Pl. én nem szeretem a Black Sabbath-ot (nem rajongok a doom metálért), AC/DC, Nightwish (goth metált sem hallgatok, de pl. tőlük az Amaranth számot nagyon szeretem)Metallica sem a kedvencem (persze van egy pár tényleg jó számjuk) és mégsem sz*rozom le a zenéjüket, se azt a személyt, aki őke szereti.

Egyébként igen, a Tokio Hotel még mindig fennt van és érkezik az új albumuk a hosszú szünet után. :P

2015. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést kérek az esetleges helyesírási hibáimért.
2015. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!