Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitart valasszak?

Milyen gitart valasszak?

Figyelt kérdés

Tobbfele stilusban szoktam jatszani (klasszikus rock, metal, klasszikus zene, blues) es szeretek uj hangzasokkal kiserleteni.

A regi gitarom elkopott, azon tanakodom, h milyent vegyek helyette?

Cort CR200 vagy 250 -t nezegetem, hatha azok eleg sokoldaluak. (Igazabol egy Explorert szerettem volna, de azzal most nem biztos, hogy jol jarnek)

Tippek? Aktiv/passziv a jobb ebben az esetben?



2014. nov. 30. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy akkor melyek közt kellene választani?


A CR 200 és 250 csak annyiban különböznek, hogy az utóbbinak van egy juhar felső réteg a mahagóni alapon.

Amúgy mindegyik egy átlagos, egyszerű alapgitár, semmiképpen sem a sokoldalúság jellemzi, ahogy az Ezplorert se, ami hangzásban nem tud semmivel se többet, csak a látványa más.


És ebben az árkategóriában nincs igazán aktív hangszedős.

Az aktív meg passzív inkább ízlés dolga.


Ha hangzásbeli sokoldalúságot akarsz, akkor inkább egy H-S-H vagy H-S-S superstrat kéne, felezhető humbuckerrel.

2014. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A felsorolt tipusok a tippeim arra, hogy megfelelnek az igenyeknek.


Most eppen egy Vorson 190-esem van. Ket dupla es egy szimpla tekercses hangszedo, Floyd Rose, viszont marha zajos es vannak benne konstrukcios hibak.


Azt nem ertem, hogy miert jo egy szimpla hangszedot betenni a ket dupla koze.

2014. nov. 30. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

"Azt nem ertem, hogy miert jo egy szimpla hangszedot betenni a ket dupla koze."


???

Mert más a hangja, mint a két másiknak és több hangszínkombinációt ad.

Hogy ezen mit nem lehet megérteni...

2014. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mert ezzel az erővel a nyakhoz minek még egy humbucker?

Azért mert ott más a hangja...

Na pont ezért kell egy single coil a két humbucker közé.

Ráadásul arról nem is beszélve, hogy a singlecoilnak teljesen más hangja van, mint a humbuckereknek.

2014. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!