Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár húr csere?

Gitár húr csere?

Figyelt kérdés
klasszikus gitár neilon húrokkal. fel va húrozva, hangszerész csinálta, viszont nem valami minőségi húrok. egy szett volt 1500 forint. a d húr elszakadt, mit ajánlotok, vegyek ugyanoylan szettet és csak a d-t pótoljam vagy vegyek egy minőségi húrszettet, és cseréljem ki mind? az nem lehetséges hogy más húrt rakok rá de csak az egyiket cserélem ki? honnét tudhatom hogy melyik húr mennyire minőségi?

2015. jan. 2. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinted mi el tudjuk dönteni, hogy neked milyen minőségű húr kell? Egyébként márkától és az áráról tudod. (Egyébként nem neilon, hanem nylon)
2015. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jó köszi szépen a sok-sok segítséget, amellett h. választ adtál mindarra amit nem kérdeztem, adnál választ a kérdésre is?


jó ha csak az egyik húrt cserélem vagy szettet kell?!

2015. jan. 2. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Cserélheted csak azt a húrt is (lehet egyesével is kapni), de általában az összeset együtt szokták cserélni, mert az öregedés/elhasználódás miatt más lenne a frissen felrakott és régebbi húrok hangzása, de ha ez nem zavar és spórolni szeretnél, cseréld csak az elszakadtat. A minőség húroknál elég szubjektív dolog, elég nehéz találni 2 olyan gitárost, aki pont ugyanarra a gyártóra, típusra ésvastagságra esküszik.
2015. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

értem, nagyon szépen köszi a választ :) és árkategóriában mennyiért érdemes venni? azt mondják az olcsók használhatatlanok..


és akkor is cserélhetem egyesével ha más gyártmány/más fajta az adott húr?

2015. jan. 2. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen a te választásod, hogy milyen húrokat teszel fel.


A húr darabja 400ft. Egy húrszett 1500-35000ft. Nem éri meg egyesével cserélni, max ha egy frissen felrakott húr pattant el.


Én amúgy ár/érték arányban az Ernie Ball húrokban találtam meg amit kerestem. Van nekik egy olyan szériájuk, aminek golyós vége van, de ugyanúgy nylon húr. Könnyebb felhúrozni így a gitárt.


[link]

2015. jan. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megszaladt a nulla, 3500ra gondoltam
2015. jan. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi majd kipróbálom. hát egy hónapja húroztam fel az egészet, de a d húr elszakadt.. és nincs energiám egyesével fölhúrozgatni.. csak gondoltam hlye hangot fog kiadni hogy egy húr más fajta.. na meg hülyén is néz ki mert színük, formájuk se ugyanoylan..
2015. jan. 3. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!