Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrt ajánlotok egy...

Milyen húrt ajánlotok egy Fender CD-60 CE típusú gitárhoz?

Figyelt kérdés
mindegy hogy kemény vagy épp hogy nem az, csak szépen szóljon és sokáig bírja :D
2015. jan. 4. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert az, hogy Fencer CD-60-as gityód van, már leszűkíti a kőrt, hogy milyen húrt vehetsz..... Egyébként meg a húrnak nincs keménysége, szerintem a vastagságra gondolsz. Ha azt akarod, hogy sokáig bírja, akkor Elixir
2015. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Hogyne lenne a húrnak keménysége... Fémből van, a fémnek van keménysége eleve, aztán van tartása is, egy acélhúr kevésbé lesz hajlékony, mint egy réz. Az már egy másik kérdés, hogy innentől a húrnyomás a gitár beállításaitól és tulajdonságaitól függ. Ha azt akarod, hogy szépen szóljon, Phosphor Bronze, az 1 hétig olyan lesz, mint az álom. Ha kb 1 hónapig is akarod, hogy kitartson, de ne csilingeljen annyira, akkor sima Bronze. Ha nem baj, ha kicsit furán szól, de ritkán játszol rajta, és 4 év múlva is változatlan hangot szeretnél, akkor valami bevonatosat, pl. Elixir.
2015. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. jan. 4. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, van keménysége, mint minden anyagnak, ne nézz már légyszíves ennyire hülyének. De ez nem annyira számít... ha mutatsz nekem egy olyan húrt, amin fel van tűntetve konkrét számokkal a keménység, akkor igazat adok. Egyébként meg attól, hogy konkrétan CD-60 CE típusú gitárja van, még nem fogja kizárni, hogy csak ilyen meg olyan húrt tehet rá... (nyilván a fém húrokon belül)
2015. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha a hardness nincs is feltüntetve, de a húzóerő rajta van, most nyitottam ki egy D'Addario EXL115 húrkészletet a kedvedért, és a tension (ami egyenes arányban áll a "keménységgel", a lenyomás nehézségével, amit szerencsétlen kérdezett, te meg lehurrogtad) rajta van húronként kg-ban és fontban is.
2015. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a tension és a húzóerő, de ezek SZINTE jelentéktelen információk. Ami igazán számít, az a vastagság. És ez egyenesen arányos szinte mindennel, és PONT. Egyébként bocsánat, nem akartam lehurrogni senkit. Természetesen nem akarom hogy miattam ne merjen senki kérdést feltenni, de még mindig úgy vélem, hogy rosszul tette fel a kérdést. Na de mindent félretéve, az előző válaszoló leírta hogy nagyjából milyen "anyagú" húrt érdemes választani. Egyébként még annyit hozzátennék, hogy az Elixirnek nem feltétlen van furcsa hangja. Ízlés dolga, a többség nem szereti, de van akinek meg ez kell. Ez olyan, mint a tranyós meg csöves erősítő, egyik sem feltétlen jobb a másiknál.
2015. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!