Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tremolos gitár újrahúrozásánál...

Tremolos gitár újrahúrozásánál a húrláb nagyon felemelkedik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Én arra gyanakszok, hogy a más márkájú húroknak nagyobb feszítőerő kell, de nem vagyok benne biztos.

2015. márc. 11. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A márka kevésbé szokott számítani, inkább a vastagság.
2015. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A húrvastagság az egyik húrnál 0.2mm-el tér el, a többi ugyan az.
2015. márc. 11. 20:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ég-világon semmi. Állíts a rugókon, ennyi.
2015. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hányas készlet?
2015. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
még ha pont ugyanazokat a húrokat rakod föl akkor is kell állítani vmit, mivel elején még nyúlnak a húrok (ezért kell pl felrakás után megfelelően megnyújtani őket, de idővel még ezután is nyúlnak egy kicsit.). Egyébként meg ha nem tudod hogy kell beállítani és a fórumok/youtube segítségével sem tudsz rájönni, akkor vidd el szervizbe.
2015. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt floyddal húrozási problémám. Nem érdemes egyszerre leszedni az összes húrt mert elmászik. Úgy kell, hogy e6,e1,a5,h2,d4,g3.

Így megtartja a feszítést. Én elvittem beállíttatni utána mert magamtól nem boldogultam.


Ha nem egyszerre szedted le bocs,meg nem is biztos hogy ez a probléma de remélem segítettem.

2015. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A tremolos gitárt egyesével szokták áthúrozni, és ha egyszerre szedted le az összes húrt, akkor az lehet a probléma... Be kell állítani.
2015. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül van így, sok hangszerész egyszerre veszi le a húrokat. Tisztításhoz muszáj is.

De mondjuk valóban esélyes, hogy ha külön-külön cserélik, akkor kisebb a valószínűsége, hogy elállítódik.

2015. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

jah ha rendesen ki akarod tisztítani akkor mindet le kell venni... meg aztán meglehet tanulni hogyan kell beállítani, nem atomfizika..

Amúgy fontos hogy blokkold valamivel a hidat, tehát odateszel pl vmi vékony deszkát, így amikor leveszed a húrokat a híd nem esik ki. Aztán rendesen felrakod a húrokat, nyújtod őket, majd behangolod. Hangolni meg lehet úgy hogy pl behangolod a húrokat, aztán állítasz a rugókon, aztán megint hangolsz és ezt folytatod addig amíg a híd szintben nem lesz és a húrok is be lesznek hangolva.. ezzel a módszerrel mondjuk elég sokáig tart, főleg ha nincs tapasztalatod, de működik. A másik egyszerűbb az hogy teszel vmit a híd és a gitár teste közé, pl egy darab fát, a lényeg hogy akkora fa legyen mint amekkora a rés a híd és a gitár teste között akkor amikor szintben van a híd. Így aztán simán behangolod a húrokat, kiveszed a fát, és beállítod a rugókat úgy hogy a híd egyenesen legyen, így aztán ugyan az lesz a hangolás mint amikor ott volt a fa.

2015. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Amit aktív és 9es írt az helyénvaló,de pl én sem értettem még akkor annyira hozzá ezért inkább úgy csinálom. És lehet hogy ez a probléma.
2015. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!