Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Szerintetek a...

Rockerek! Szerintetek a tankcsapda nem túlértékelt kissé?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 22:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
de
2015. márc. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Meg is indokolnátok a véleményeteket?
2015. márc. 23. 10:15
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

A Tankcsapda egy popzenekar.

Melyik mainstreem popzenekar nem túlértékelt?

2015. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Na, jönnek már a trú rockerek, akik szerint a Tankcsapda ilyen meg olyan pop...


Íme az én véleményem:

A Tankcsapda mai teljesítménye talán már tényleg nem annyira kiemelkedő napjaink többi rockzenekarai mellett (ezzel most egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy gyenge, csak talán már annyira nem figyelemfelkeltő), de ez a lényegen nem változtat: ez a zenekar már 25 éve folyamatosan létezik és fénykorukban kikerülhetetlen dolgokat alkottak meg a magyar rockzenében. Ezt még a sok szonb szobarocker is elismerheti, akik mindig ész nélkül fikáznak, hogy "a Tankcsapda má' nem a régi!", meghogy "elatták magukat a médijának, ma már csak egy popzenekar!!", ésatöbbi. Én az ilyenek véleményére nem adok, mert én amellett, hogy szeretem a mostani munkáikat is, tisztelem őket a régi teljesítményükért.

Sokan azért ócsárolják őket, mert már nem a régiek, de szerintem épp ez bennük a jó és épp ettől tudnak még mindig annyira a csúcson lenni. Ha a 25 év alatt kiadtak volna ugyanolyan albumokat 13x, amik csak arról szólnak, hogy "szex, drogok, rock'n roll, lázadjunk minden ellen!", akkor hamar eltűntek volna a süllyesztőben és amiatt menne a pampogás, hogy képtelenek megújulni.

A Tankcsapda folyamatosan képes volt megújulni, érezhető volt a fejlődés és Lukács Laci is mindig az aktuális érzelmeit, gondolatait öntötte dalokba. Csak ezeket a változásokat már nem mindenki tudta lenyelni. Az oldschool Tankcsapdások olyan dalokat és szövegvilágot vártak (és várnak huszonakárhány év óta) tőlük, amiket anno a Legjobb méreg és a Jönnek a férgek albumokon megszerettek, de nem egészen azt kapták, mivel a banda folyamatosan újított. Ezért van az, hogy a régi rajongók közül nagyon sokan elfordultak tőlük és ma már bőszen megy a megmondóemberkedés arról, hogy "atankcsapdaegyszar!!!"

A régi rajongók helyébe újak jöttek, majd azok helyébe még újabbak és mindegyik generációt meg tudták fogni valamivel, mindig igyekeztek aktuálisak maradni.

Többek között ez is az egyik nagy érdem, ami a Tankcsapdához köthető. 25 éve töretlen népszerűséggel létezik, gyártja a lemezeket, adja a koncerteket és rengeteg fiatalabb zenekarnak szolgálnak példaképként.

Hiába megy itt a pampogás, hogy a Tankcsapda egy fos és ma már senki sem hallgatja őket - amíg tonnaszámra adják el az albumaikat és amíg a legtöbb koncertjükre már elővételben elfogynak a jegyek, addig számomra tárgytalan a téma.


Úgyhogy a kérdésedre válaszolva: részemről egyáltalán nem túlértékelt. Mindössze nagyon sok (mai) rocker attól érzi igazán menőnek magát, ha az olyan underground bandákat hallgatja, amiket ismer kábé rajta kívül két ember, közben pedig megállás nélkül fikáznak minden olyan zenét, ami közkedvelt.

Elnézést ha hosszú és durva voltam, senkit nem állt szándékomban megbántani.

2015. márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Jajj hagyjuk már ezt a hisztit.

https://www.youtube.com/watch?v=IjCBZYx5jAY

Aki szerint egy nem egy gagyi szar blink 182 szintű popzene, az életében nem hallott még értelmes zenét.

Régen punk/rock zenének is szar volt, de legalább képviselt valami hangulatot.

Ez a mai pop viszont már egész kifejezetten nevetséges.

Mondjuk nem is nagyon hat meg már senkit a 14 éves tiniken kívül.

2015. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
A régi Tankcsapda jó volt. Amit az utóbbi 10 évben műveltek, az értéktelen popzene.
2015. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
egy egyszerû pèlda metál liget road depresszió teltház tankcsapda a fele ember kint van ès beszèlget legyen az fiatal vagy idõsebb :)
2015. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Érdekes egyébként, hogy mindenki ezt mondja, én valahogy épp hogy egysíkúnak találom őket.
2015. márc. 23. 20:26
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A Road meg a Depresszió mindig is popzenekarok voltak, éppen ezért van rajtuk telt ház.
2015. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Na jól van, ti itt mind lepopzenekarozzátok a Tankcsapdát, a Depressziót és a Roadot is... akkor mutassatok már valami olyan rockzenét, ami nektek nem pop!
2015. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!