Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A '70-es évek rock bandái...

A '70-es évek rock bandái (pl. Led Zeppelin, Deep Purple) és a '90-es évek grunge bandái (Alice in chains, Soundgarden, Pearl Jam stb. ) miért tűntek el ennyire? 19/L

Figyelt kérdés

Alig hallani róluk, ha találkozom olyan emberrel, aki rockot hallgat főleg, még azoknál is ritkán merül fel a fenti bandák neve.

Miért tűntek el ennyire?


Van itt olyan, aki szereti ezeket a zenekarokat? És ti ezek mellett milyen zenéket hallgattok még?



2015. márc. 31. 13:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
98%

Jaj ne, ez az első válasz fájt... A művészethez nem úgy kell hozzáállni, hogy "van már jobb", pláne mivel ez szubjektív. A Kashmir például számomra ezerszer jobb az utóbb linkelt számnál.

A kérdésre válaszolva pedig:

Szerintem nem tűntek el, legalábbis olyan értelemben, hogy még mindig egy csomóan hallgatják ezeket, csak nyilván a médiában nem nyomatják, de jobb is így, ha belegondolsz.

Én annyira nem rajongok értük (bár az AiC-t eléggé szeretem), régebben viszont sok ilyet hallgattam, de azért nagyon jól esik hallgatni még mindig, ha olyan kedvem van :)

16L

2015. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Oké, akkor lehet, hogy vannak még páran, akik hallgatják őket, de ezek a bandák már nem igen koncerteznek, vagy ha igen, akkor se a közelben, és más ezekhez hasonló és elérhetőbb zenekarok meg nincsenek sajnos.

Kár, hogy nincsenek utódaik. :(

2015. márc. 31. 22:36
 13/31 Tom Benko ***** válasza:
94%
Azért a zenészek életkorát se felejtsük el. Mondjuk jöhet ellenpéldának a Judas Priest vagy az Iron Maiden is. Ők már szépen, ráérősen dolgoznak, nem kell bizonyítaniuk, erőlködniük, ha van egy ötletük, kidolgozzák, ha van kedvük, koncerteznek. Utóbbi aztán nagy esemény. Minden kornak megvan a maga divatja, rászáll vagy ezer ember, de pár év múlva kifullad, és csak a valóban értékes és egyedi csapatok maradnak fenn és lesz ismert. Jelenleg éppen a metalcore a nagy bumm, de a jelenlegi bandák 90%-a ugyanúgy a szemétre kerül majd, mint a 80-as évek glamjéből, a 90-es évek grunge-ából is, vagy sorolhatnám.
2015. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
én mindkét bandát szeretem, de az AC/DC, Iron maiden, Judas priest és a Van Halen azért közelebb vannak hozzám.:) egyebkent mindkettő jó zenekar, nem csoda, hogy ilyen hírnévre tettek szert!:)
2015. ápr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon egyszerű a kérdésre a válasz. Stíluson belül is változott az ízlés. Ennyi. Vannak a régi bandáknak is nagy klasszikus számaik, amik még ma is ütnek, de ha én most nekiállnék hallgatni egy számomra tök ismeretlen Led Zeppelin albumát, valószínűleg sablonosnak érezném, mert azok az alapok, amiket ők találtak ki, azokat ma már máshogy, továbbgondolva ezeregy banda használta, amit viszont hallottam. Kevés az olyan szám, amin nem fog ki az idő.


Amúgy még akár az is válasz lehet a kérdésedre, hogy ezek a bandák már régen kiöregedtek, egy olyan embertől aki a nagyapám is lehetne, viszont eléggé hiteltelenül hangzik az, ahogy a lázadásról meg hasonlókról énekel.


És amúgy tényleg ez jó tanács: ne ragadj le egy-két bandánál meg zenei stílusnál. Lehet akármilyen jó egy banda, ha csak arra koncentrálsz akkor roppant szegényes zenei hatások fognak érni, ahhoz képest, amik érhetnének. Én is 70%-ban metált és rockot hallgatok, de közel sem vetem meg élből az összes pop, rap, népzenei stb előadót. Sok gyöngyszemet lehet találni más stílusokban is.

2015. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nyilván nem csak ezt a pár zenekart hallgatom, sőt az egyik legnagyobb kedvencem, ha nem a legnagyobb, még ma is aktív és nem öregek a tagjaik és!! még csak nem is kifejezetten rock/metál. (Csak persze hát ők se népszerűek, így ők se igen jönnek Mo.-ra, pech x))

Szóval nem arról van szó, hogy egyvalaminél ragadok le...


Szóval lényeg a lényeg, nem csak ezeket hallgatom, de voltak ezek annyira királyak, hogy nem kellett volna így eltűnniük a köztudatból, vagy hogy is fogalmazzak.

2015. ápr. 4. 22:13
 17/31 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy itthon azért sincsenek nagyon a köztudatban, mert amikor ezek a bandák igazán híresek voltak (70-es évek), akkor az ilyen zenét egyáltalán nem is népszerűsíthették. CD-iket nem vehetted, rádióban nem adták, tehát maximum kéz alatt valami másolt kazettát szerezhettél esetleg.


Amúgy mi a kedvenced?

2015. ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%

Az Alice in Chains, Soundgarden és a Pearl Jam 90-es évek közepe, kedves utolsó.

Akkor már volt CD is. Bizony ám!

2015. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Az Alice in Chains, Soundgarden és a Pearl Jam 90-es évek közepe, kedves utolsó.

Akkor már volt CD is. Bizony ám!"


Ez tök jó, csak éppen ezért nem említettem ezeket. A 90-es évek közepén volt a nagy nu-metal őrület. SoaD, Slipknot, Limp Bizkit meg hasonlók, amik legalább akkora hatású bandák mint amiket említettél. Itthon egyáltalán nem ismert együttes a Pearl Jam meg a többi.

2015. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Itthon egyáltalán nem ismert együttes a Pearl Jam meg a többi.


Most már nem ismert, mert már évek óta nem zenélnek és lefutott a grunge örület, de anno Pearl Jamet, Soundgartent és a többit játszotta az MTV napi 25-ször. Nirvana-t meg többször. Igaz a Nirvana ellpota előlük a showt akkor, de ezek akkor igen is népszerűek voltak.

2015. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!