Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A '70-es évek rock bandái...

A '70-es évek rock bandái (pl. Led Zeppelin, Deep Purple) és a '90-es évek grunge bandái (Alice in chains, Soundgarden, Pearl Jam stb. ) miért tűntek el ennyire? 19/L

Figyelt kérdés

Alig hallani róluk, ha találkozom olyan emberrel, aki rockot hallgat főleg, még azoknál is ritkán merül fel a fenti bandák neve.

Miért tűntek el ennyire?


Van itt olyan, aki szereti ezeket a zenekarokat? És ti ezek mellett milyen zenéket hallgattok még?



2015. márc. 31. 13:53
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
A(z egyik) kedvencem a Dandy Warhols :)
2015. ápr. 5. 15:50
 22/31 anonim ***** válasza:

Na őt sem ismerem :D


Amúgy igen nagy a különbség az itthoni és más országbeli zenei ízlés között. A 2014-es VOLT-on volt nagyon beharangozva az Artic Monkeys (vagy mi), hogy mekkora sztár jön ide és ihaj-csuhaj. Aztán akárkit kérdeztem, fogalma sem volt róla, hogy milyen zenét játszanak, meg amúgy ők kik. Nyugaton sztárok, itt meg a kutya se tudta kik ők.

2015. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:

Én is imádom a 60-70-es évek rock zenéit. Ha mai fiatalokat keresel, Ivan & the Parazol dalát mikor meghallottam először a rádióban, azonnal beleszerettem, nagyon jó, egyedi stílusuk van.

https://www.youtube.com/watch?list=PLIgwN2uBDqXrzz0VAco7qY75..


Vagy még a Headbengs-et tudom ajánlani, ők is fiatalok.

https://www.youtube.com/watch?v=NZJOj5pq74o

2015. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Én ilyeneket hallgatok:3 De örültem kérdésednek. :)

valamint én még hozzásorolnám többi kedvencemet: (bár ez nem csak a 70-es évektől van) Donovan, The Kinks, The Beatles, T.Rex, Metallica, Megadeth, Yes, Yethro Tull, Iron Maiden, Yardbirds, Alice Cooper, Mötley Crüe, White Lion, Skid Row, Candlebox, Nirvana( bár mostanában kevésbé hallgatom), Foo Fighters, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Lynyrd Skynyrd, Slade, Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Rainbow, Dio, Slash, Taurus, Kansas, Rory Gallagher; Emerson,Lake& Palmer; Christie...

2015. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Itthon egyáltalán nem ismert együttes a Pearl Jam meg a többi.


Most már nem ismert, mert már évek óta nem zenélnek és lefutott a grunge örület, de anno Pearl Jamet, Soundgartent és a többit játszotta az MTV napi 25-ször. Nirvana-t meg többször. Igaz a Nirvana ellpota előlük a showt akkor, de ezek akkor igen is népszerűek voltak."


Tévedsz. A Pearl Jam még ma is aktív, 2013-ban még lemezt is adtak ki, méghozzá nagyon jót:


https://www.youtube.com/watch?v=sd7huaytsRI

2015. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a Nirvanát sokat játszottál, de főleg a Nevermind-ot.

Az első és a harmadik album népszerűsége messze-mesze le van maradva ahhoz képest, pedig sokkal jobbak.


Viszont pár év alatt már teljesen eltűntek ezek, na jó, a Nirvana az előbb említett albummal még népszerű maradt,de csak az.


Lehet, hogy aktívak, de hogy errefelé nem jönnek, az is fix.

2015. máj. 13. 23:38
 27/31 anonim válasza:

Ha olyan bandát keresel, aki ilyen minőségi zenét játszik, hallgasd meg a Rival Sonst. Amerikaiak, és jók a számaik, és az énekes csávó pedig elképesztően tehetséges.

https://www.youtube.com/watch?v=-MA0m1K2jW4

https://www.youtube.com/watch?v=-ijOlAR3zs8

https://www.youtube.com/watch?v=VGRFWM1MAfM

2016. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűntek el sohasem, nem is fognak.

Tény hogy régen volt már, az akkori fiatalok jobban szerették, de én úgy gondolom mai füllel is, hogy sokkal igényesebb zenéket kovácsoltak össze, mint a legtöbb mai rockzenekar.


A mai fiataloknak ott van millió zenei stílus. Régen meg kinéztek téged ha nem valamilyen bluesjazzt, rockot vagy discot játszottál.

Most már rapperként is lehetsz népszerű, pop énekesként, Dj-ként, estébè estébé. Oszlik a közönség, ráadásul a friss zenét előbb megleli az ember. Vagy a friss zene leli meg az embert.


A személyes kedvencem a Floyd és a Beatles. Imádom a régi és új pszichedelikus zenéket. Metálon és punkon kezdtem először élni. Alter rock és indie zenék is nagy kedvencek. Szeretem a house és trance zenéket is, meg pár érdekes szövegű rapp is elragad. Szeretem a zongoristákat, meg a gitárosokat hallgatni. Múlttól a jelenig.

Fő a változatosság. :-D

19f

2016. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
76%
Az első válasz megérdemelné, hogy törlődjön a tér-idő kontinuumból. Milyen hozzá állás ez? Nem tudtam, hogy manapság már a rockerek is úgy állnak ehhez az egészhez hogy "kövesd a divatot, ha meghallgatsz egy régebbi számot már gáz leszel"... mit akarsz ezekkel a core sz**okkal? Ezek nem is igazi zenék, mint ahogy a pop kultúrában meg van hogy a dubstep nem zene csak ricsaj, ez kábé a metalnál egyenlő ezzel. Ha már valamit dönteni kéne inkább valami sátánista Black Metal legyen mint akármelyik core stílus. A Black Metal legalább még a maga szintjén mondható zenének.
2016. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nem tűntek el annyira. Valószínűleg olyan körökben mozogsz, akik amúgy se szeretik a rock zenét. Tény, hogy a régi zenék annyira nem divatos és kelendő, de jó páran vannak a kik szeretik. Nem feltétlen lehet külsőről megállapítani, nem mindenki visel bandás pólót és mégis szereti. Egyébként én szeretem. Nem tudom, hogy nézed-e még ezt a kérdést, mert elég régen írtad, de biztos tetszene neked Greta Van Fleet. Hasonló a Led Zepphez, de mégse teljesen, szerintem irtó jó, főleg, hogy 20-on évesek csak és már ennyit értek el.
2019. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!