Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Slipknot-ban volt először...

A Slipknot-ban volt először olyan körbeforduló dobfelszerelés mint amilyen Joey-nak volt?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, amikor annak idején először megláttam azt a dobszerkót körbefordulni, nem hittem a szememnek, azt hittem rosszul látok. Bár későn, elég későn kapcsolódtam be a Slipknot világába, 2009-ben egész pontosan, az All Hope Is Gone idején, de mára már azért maggot-nak tartom magamat :) Persze azt már láttam, hogy mára már más zenekarok is csinálnak hasonlót, nem olyan régen olyat láttam, hogy sínen megy körbe, fejjel lefelé, hullámvasút elvet követve, de banda nevére már nem emlékszem.

Tehát ezzel tisztában vagyok, hogy mára már nem csak náluk volt, (sajnos Joey már nincs köztük ugye) csak arra nem tudtam rájönni, hogy ők csinálták e ezt legelőször. Pedig véleményem szerint ez egy olyan egyedi dolog, ami látványilag nem sok mindenhez hasonlítható, erre látom, hogy más bandák is használják már ezt.

És nagyon remélem, hogy azért Joey még egyszer valamikor visszatér a Slipknot-ba, egyrészt zenei tudása és dalszerzői képességei miatt, másrészt akkor újraláthatnák azt a brutális dobszerkóját :)



2015. júl. 21. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Én igazából nem rég lettem nagy Slipknot fan (ha mondhatnám így :D), és engem is nagyon megfogott a sajátos, utánozhatatlan stílusuk. Rengeteg más együttes klipjet, koncertfelvételeit néztem meg, de körbeforduló dobszerkót csakis a Slipknotnál láttam. Úgyhogy szerintem ők voltak az elsők. :D Tudni illik, hogy azért vannak együttesek, akik koppintják őket. Pl. a Kissing Candice (ők még horrorisztikusabbak). Ja, és Joey-hoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem már nem fog visszatérni a Slipknothoz..pedig jó lenne. Nem mintha elégedetlen lennék az új dobossal, de Joey az Joey.
2015. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Ennek nagyon örülök, most megnyugtattál, hogy nagy eséllyel valószínűleg tényleg ők voltak az elsők akiknél a dobszerkó körbefordult. Én is így gondoltam, és ennek is drukkoltam, mert ez tényleg annyira egyedi dolog, hogy ilyet azért nem lát minden nap az ember, így muszáj, hogy náluk legyen először, mert ez semmihez sem hasonlítható, ez is bővíti az amúgy is hosszú listát amivel kitűnnek a többi zenekar közül.

Az a másik zenekar aminek nem emlékszek a nevére, biztos, hogy közel sem ért el akkora sikereket és hírnevet mint a Slipknot, és nem is hallottam róluk, különben felkaptam volna a fejem a nevük láttán, és meg is jegyeztem volna, de nem így történt, úgyhogy biztos, hogy nem egy ismert, hanem inkább egy underground zenekarról van szó.

Az általad említett Kissing Candice-ről sem hallottam, de teszek velük egy próbát, legalábbis egy-két dalukat biztos meghallgatom.

Joey-val kapcsolatban azt nyilatkozta egyszer Corey Taylor, hogy nem tartja kizártnak, hogy egyszer Joey visszatérjen a Slipknot-ba, egy másik alkalommal pedig arról beszélt, hogy azért valamilyen szinten nekik is hiányzik, csak azt tette fel kérdésként Corey, hogy őt hiányolják e, vagy a régi énjét.

Én ebből azt szűrtem le, hogy muszáj volt kirúgniuk, mert valami gyökeres változás történt nála, de ha ez Joey-nál megoldódna, akkor gyakorlatilag semmi akadálya sem lenne hogy visszatérjen.

Ez a változás nagy valószínűséggel a drog, meg talán az alkohol lesz. Néztem 2013-as Joey-ról készült képeket és látszik rajta, hogy megviselt állapotban van, és fel is szedett jó néhány kilót, és hogy nincs igazán jól.

Nekem sincs semmilyen problémám Jay-el, de Joey-t valóban nem lehet pótolni.

Köszönöm mégegyszer a válaszodat, ment a zöld kéz természetesen :)

2015. aug. 12. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!