Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kedvenc gitárszólóitok?

Kedvenc gitárszólóitok?

Figyelt kérdés
Amik valóban hátborzongató, zsigerig hatoló remekművek.

2015. aug. 22. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Top listám első helyezettje Gary Moore.

https://www.youtube.com/watch?v=KFUW621lgXY

2015. aug. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

skálmöld- loki (hosszú gitárszóló, de jó)

amon amarth- a beast am i (hangulata van)

leander rising- six feet under

dissection- thorns of crimson death (ennek az introja a legjobb)

2015. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb iron maiden számban van számomra ilyen rész, kiemelném a transylvaniát természetesen, a no prayer for the dyingot, a loneliness of the long distance runnert, a troopert, a blood brotherst, futurealt és az afraid to shoot strangers olyan 2:30tól...na az a felépítés nagyon ott van:D Monster magnet-last partol szólója...hát az valami isteni ugyanúgy:D ( https://www.youtube.com/watch?v=jZesB9j4rjQ) Amit szintén nem hagyhatok ki az a rage against the machine szinte minden száma, Tom Morello valami fantasztikus, de most itt a bullet in the headet emelném ki (3. perctől...elalélok, olyan jó:D https://www.youtube.com/watch?v=v5NeyI4-fdI) Természetesen a heavy metál atyjai se maradhatnak ki, a black sabbath is rengeteg felejthetetlen szólóval áldott meg minket, kedvenceim: nib, paranoid, iron man, war pigs, god is dead...de igazán az összes zseniális. A Dio-s korszakból pedig: sign of the southern cross (bár itt szinte végog van ének, de van egy riff benne, ami borzalmasan erős szerintem, ezért bátorkodtam bele tenni:D) children of the sea, falling off the edge of the world. Ha meg már Dionál tartunk, akkor rainbow: stargazer, catch the rainbow (bár ez inkább megnyugtatóan szép, a leesünk a székről típus) . Na még van ám, ennyi nem elég:D Judas priestnél is jó dolgokat lehet találni, pl.: redeemer of souls, touch of evil (amikor először meghallottam anno, megkönnyeztem, mert előtte ilyen jót még nem hallottam:D) Rush kihagyhatatlan, ha szólókról beszélünk, kifejezetten ajánlom a 2112-t ilyen célokra:D Scorpions tokyo tapes egy jó nagy része tele van jó szólókkal, ha ki akarok emelni egy pár számot, akkor: robot man, in trance, he's a woman she's a man, de majdnem az összes szám zseniális. Azt hiszem jelenleg ennyit tudtam összeszedni, de a metallicát is szeressük, csak most arra példát kapásból nem tudok. Remélem van amit még nem ismertél és teszik:)
2015. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*nem a leesünk a székről típus
2015. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem csak konkret, befutott szamokat lehet linkelni, akkor ezek a kedvenceim:


https://www.youtube.com/watch?v=1sMEq8ojtC4 // Marcus Lavendell

[link] // Muris Varajic

[link] // Muris Varajic

[link]

// Nagy Mate

[link] - Sinisa Cekic

2015. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Buckethead - Soothsayer

Ozzy Osbourne/Randy Rhoads - Mr. Crowley (ez nálam all time fav., emiatt a szóló miatt kezdtem el zenélni)

Ozzy Orbourne/Randy Rhoads - Crazy Train

Led Zeppelin - Since I've been Loving You (szintén all time fav.)

Black Sabbath - Warning

Black Sabbath - Lonely is the Word

Django Reinhardt - Minor Swing

Big Brother and the Holding Company - Ball & Chain

Jimi Hendrix - Red House

Yngwie Malmsteen - Fugue

Yngwie Malmsteen - Blue

Van Halen - Eruption

Pink Floyd - Comfortably Numb

2015. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Huhú, a Mr. Crowley nálam is favorit! Még zongorára is átdolgoztam. Bár sokakkal ellentétben engem a (talán kevésbé különleges) első szóló borzongat jobban!


Jól elláttatok hallgatnivalóval, köszönöm! Ment a pacsi.

2015. aug. 24. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!