Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/186 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudja magáról vki az egy dolog, de ha hangoztatja is akkor beképzelt. Szóval beképzelt vagy, ne próbáld meg kimagyarázni.
2010. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/186 anonim ***** válasza:
95%

Hát, szerintem ha ennyien mondják, hogy bunkó/öntelt vagy, akkor abban lehet valami, d nem hiszem hogy csak ilyen sírós-önsajnálós embereket ismersz. De jó, hogy van önbizalmad, és ha nem hagyod abba a tanulást azért mert a szüleidnek dől a lé, akkor jó úton jársz! :-)

Miért nincs annyi barátod? nem azt írtad hogy azért mert az ilyenekkel nem akarsz haverkodni, hanem úgy írtad, hogy ez ezért nem baj. Nem lehet hogy kicsit több empátiát kellene gyakorolnod? :)


AndRush

2010. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/186 anonim ***** válasza:
100%

Le fogsz értékelni, de:

-attól h a gimi elején jók az eredményeid, nem vagy okos.

gimiben lazán voltam kitűnő kb. tanulás nélkül, egyetemen meg szívok...

Ja, az az érettségeim is 90 fölöttiek lettek, szintén nuku tanulással.


-az h gazdagok vagytok, az nagyon nem a te dicsőséged, hanem inkább a szüleidé (vagy ők is csak szerencsések...)


Emberiség legjobb 1%...

anyám. Csináltál már bármi olyat ami másnak is jó, nem csak neked?


Inkább a legönteltebb 1%ban vagy benne.


Mondjuk annyiban igazad van, h kell az egészséges önbizalom, de ez kicsit túlzás ;)

2010. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/186 anonim ***** válasza:
100%

"pedig csak egy luzerek", amig a szam/szemely/nevelo azonositasa nem megy a mondatban, te sem vagy tokeletes.

jo dolog az onbizalom, addig amig helyes. ha tulzasba viszed, akkor van belole baj.

kepzeld, aki okos, annak nem kell heti tobb orat tanulni... en sem tanultam tobb orat, amit oran hallottam abbol eltem 4 evig gimnaziumban, 4,5 folotti atlaggal, megsem vagyok okos, csupan jo a memoriam.

de, tudod nincs is annal idegesitobb, mintha valaki tulbecsuli magat. nem, draga, nem vagy kiveteles ember... jo neked, konnyebben tanulhatsz, tobbre viheted esetleg, amit becsulj meg jol. de ez nem kulonboztet meg teged senki mastol.

2010. máj. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/186 anonim ***** válasza:
100%

Hát most ez nem fog neked tetszeni, de az, ahogyan írtál magadról elég öntelt jellemre vall. Az oké, hogy valaki tudja magáról, hogy értelmes, okos, jól néz ki, de az intelligenciához kell egy bizonyos fokú szerénység is. Ha érted, mire gondolok! Mert az okos ember nem hangoztatja ezt lépten-nyomom, mert tudja magáról és nincs szüksége folytonos megerősítésre.

Abban igazad lehet, hogy mostanában divat önbizalom-hiányosnak lenni, de ha azt szeretnéd, hogy legyenek barátaid és ne tartsanak beképzeltnek, akkor legyél szerény és kedves, segítőkész a többiekkel!

2010. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/186 A kérdező kommentje:

Persze az nem az én dicsőségem, hogy gazdagok vagyunk, de attól még több lehetőség áll nyitva előttem, mint a csórók előtt, és emiatt jobb vagyok náluk. Ha tehetek róla, ha nem.


Ja nem csináltam semmit eddig, ami az egész emberiségnek jó, de 16 évesen mit csinálnék? De az a célom =)


Egyébként az zavar a legjobban, hogy nem ismer el senki, és ha már nem tudnak semmibe belekötni, akkor jön ez a "beképzelt vagy"-szöveg. Pedig csak irigykednek. Bezzeg akik azt hangoztatják, hogy ők milyen egy szar emberek, azokra sokkal jobban odafigyelnek meg elismerik őket :/

2010. máj. 3. 16:10
 7/186 A kérdező kommentje:

"pedig csak egy luzerek", amig a szam/szemely/nevelo azonositasa nem megy a mondatban, te sem vagy tokeletes."


Majdnem komolyan vettelek, de annyi eszed sincs, hogy tudd, hol állítsd be a billentyűzetkiosztást magyarra, hogy legyenek ékezeteid... amit ugye minden gépen meg lehet csinálni, külföldön is.

2010. máj. 3. 16:12
 8/186 anonim ***** válasza:
100%

Te egy f@sz vagy:D Ha azt hiszed, hogy mindent tudsz, akkor lehet, hogy nem ismered annyira a körülötted lévő világot, hogy tudd, hogy mennyi mindent nem tudsz.


Ha nincs pénzed, már nem is lehetsz benne az emberiség legjobb 1%-ában? Nekem nlad többet ér egy nagymama, aki azért jár el dolgozni, és van 3 munkahelye, hogy az unokája egyetemre mehessen, te hozzá képest egy senki vagy.


Lehet, hogy ronda vagy, és a sunák csak a szüleid pénzéért szeretnek? Arra nem lehetsz nagyon büszke, sőt, ki tudja, hogy a szüleid nem abból gazdagodtak-e meg, hogy törvényeket szegtek, kihasználtak másokat?


Senki vagy, és az is maradsz.

2010. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/186 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben ki nem négyes-ötös nulla tanulással?? Na az a gáz, és nem az az eredmény, ha az vagy...Én 2 közép-és egy felsőfokú nyelvvizsgával, meg 3 emeltszintű érettségivel mentem egyetemre, itt mégis kitanulom a belem, hogy menjek valamire, szóval az okosságnak nem ez a mércéje.

Az, hogy anyagilag jól állsz, senkit nem érdekel, nem a te érdemed.

Azt, hogy jól nézel-e ki, nem tudom, de ha annyira menő vagy, igazán felrakhatsz egy képet, kiváncsi lennék, nekünk is annyira tetszenél-e...

Hogy miért van kevés haverod? Valószínűleg azért, mert a barátokat nem jegyre, sportversenyre, és anyagi helyzetre mérik, hanem kedvességre, barátságosságra, őszinteségre. Te viszont beképzeltnek tűnsz, és lenézel másokat, valószínűleg ezért nem érdekelnek senkit az "eredményeid". Tényleg nem az az önteltség, ha valaki jó tanuló, jól néz ki, és pénze is van, meg sportol is, és ezt tudja magáról, hanem az, ha ezt másoknak hirdeti! 21/N

2010. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/186 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy meg kit érdekel, hogy több "lehetőséged " van egy csórónál? Az olyan embereknek, akiknek nem anyuci tolja a segge alá a pénzt, meg kell dolgozniuk érte, így sokkal többet is ér. Mindenki többre tartja azt, aki egyetemista létére eltartja magát, mint azt, akinek a szülei kifizetnek mindent. És az is többet ér, ha az eszeddel nyersz külföldi ösztöndíjat, mint az, ha anyuci/apuci befizetnek egy puccos suliba külföldre...

Egyébként te mi alapján mondod, hogy valaki okádékul néz ki? Lehet, hogy sok ember legszívesebben rád is ezt mondaná (főleg az itt válaszolgatók, azt hiszem:D)

2010. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!