Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ennyien szeretik a komolyzenét?

Ennyien szeretik a komolyzenét?

Figyelt kérdés
Meglepődve tapasztalom, hogy a youtube-on az ilyen komolyzenei, több száz éves zenészeknek akár 60-80 milliós nézettség is összejön, de nagyon gyakori hogy tízen milliós a nézettség. Oké, hogy fennmaradt a nevük, meg az iskolában is folyton őket nyomják, de kik hallgatnak manapság Vivaldit vagy Mozartot? Nem mondom, hogy olyan rosszak lennének, a mai átlag popzenéknél jobbak, de fura, hogy az igazán jó, modern zenekarok zenéi, amik még ráadásul ismertebb bandák is, megállnak legfeljebb 30 milliónál, és most ne beszéljünk azokról amik meg nem is ismertek és nevetséges 300 ezres nézettségük van, úgy hogy britek. De pl. a Led Zeppelin gigaslágere tud felmutatni 110 milliót, azon kívül 20 millión belül van az összes szám, nagy részük pár millió. Komolyan már egy Queen-t kell keresnem ahhoz, vagy egy Guns N' Roses-t, hogy Beethovennél nézettebb rockbandát találjak, ez most valami hack, vagy ez tényleg komoly, ki nézi őket manapság???

2015. nov. 11. 04:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
Én zenész vagyok, szóval igazából nem tartom sértőnek a "ki nézi őket manapság???" kérdést, mert már megszoktam. Igazából csak röviden annyit tudok válaszolni, hogyha Vivaldi meg Mozart nem lett volna, akkor ezek sem lettek volna, hiszen a zene mindig újítani akart. A gregoriánt felváltotta a reneszánsz, a világi zene, majd a barokk még mindig nagyon ragaszkodott az egyházi zenékhez, viszont a klasszikusok már megint csak újítani akartak, hogy közük se legyen hozzá. Olyan zeneelméleti szabályokat és harmóniai dolgokat alkottak, amik egy mai zenében is ugyanúgy megtalálhatók. Csak egy mai pop sláger mondjuk 4 akkord, egy Mozartban szimfóniában meg megszámlálhatatlanul sok van. Mindennek van kezdete és nem sznobság megismerni :)
2015. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is zenélek, és nem értem, hogy miért rosszabb egy Mozart vagy egy Bach mű a mai zenéknél. Ahogy előttem is írták a művészeteknek nincs csúcspontja, mindig változik. Meglátásom szerint egy-egy korszaknak lehet tetőpontja, mesteri zeneszerzője. A korszakok ahogy váltják egymást szinte összehasonlíthatatlanok. Az irodalom, a festészet és zene között pedig párhuzamot lehet vonni. Nekem a kedvenc korszakom a romantika, de most tanultuk az iskolában a modern zenét és nagyon tetszik, nagyon érdekes tud lenni egy Debussy mű, vagy egy Bartók darab. El lehet rajta gondolkodni és (gőleg az utóbbi) humoros is. Én hallgatok Youtube-n komolyzenét, ahogy az egyik osztálytársam is. Ő nagyon szereti az operákat. Ami pedig egy nehezebb műfaj. (ő sosem zenélt, nem is igen ért hozzá mégis tetszik neki)

14/l

2016. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

Ez így túl nagy téma, ráadásul én csomó mindent teljesen másképp látok, mint akár a kérdezők, akár a kommentelők/zenészek. Esélytelen ebbe most belekapnom.


Ha a kérdésben lévő konkrétumra akarnék számomra érdekes példát felhozni, íme:

[Ránki Dezső] Beethoven: Pathetique Sonata Op.13

http://www.youtube.com/watch?v=luo4wUQMwYY

Magyar feltöltés, magyar előadóval, egy 50 éves recsegő LP-ről digizve (tehát nemcsak a zene, hanem még az előadás is "őskövület"). A rétegzenének számító komolyzenének is perifériájáról (kottás videó).

Mégis eljutott 1.3 milliós megtekintésig. És csomó ilyen van még a YT-on.

Ha véletlenül rájössz/rájöttök hogyan tudott ez a videó eljutni 1.3 millió megtekintésig kérlek osszátok már meg az infót, mert nekem lövésem sincs... :)


Egyébként komolyzene/könnyűzene(pop-rock és társai) szerintem teljesen rossz felosztás. Én másképp vágom kétfelé a zenét (Vedres Csaba nyomán)

(1) Felemelő, elgondolkodtató

(2) Kikapcsoló, szórakoztató zene

A szomorúzenész Schubertnek is vannak komoly művei mellett habkönnyű táncai, ahogy a Deep Purple is alkotott "komolyzenében" is: Concerto for group and Orchestra.

2016. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tudtad,hogy a tinik és az egyetemisták hallgatnak leginkább poppot. 30 év körül szokik rá az ember, de 40-nél már tuti. Hát szerintem így,ezt több felnőtt ismerősömnél tapasztaltam.

Meg esetleg akik komolyzenével foglalkoznak,azok is sokan vannak.

2016. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én meg úgy gondolom, hogy a komolyzenék jobbak, mint a könnyű zenék (pop, rock stb.). Szívesebben meghallgatok egy igényes klasszikust, mint egy Guns n' rosest. Kinek ilyen, kinek olyan az izlése.
2016. jún. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%
Jó lenne ha a mai fiatalok bármilyen zenét hallgatnának. A komolyzenét kedvelök hajlamosak a rockot szídni mert hogy azt többen hallgatják pedig inkább össze kéne tartaniuk azoknak akik még ZENÉT hallgatnak.
2016. júl. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mind1, nekem ez fura volt. Én azt hittem, hogy kb. van pármillió sznob a világon, akik ilyeneket is hallgatnak, de ők is leginkább a bakelitlemezen és nem a youtube-on futtatják minden este. Kb. egy-két milliós nézettséget, legfeljebb tízhez közelítőt, a már vagy 8 éve felrakott, klasszikus komolyzenei szerzeményekre. Meg ugye nem csak a kattintást számolja tudtommal, hanem majdnem végig kell pörgetni ahhoz.
2016. júl. 24. 00:18
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez nem sznobság! Aki klasszikust hallgat mitől lenne sznob?? Ha valaki Geneszist hallgat, vagy Boney M-ez az is sznob, mert régi?
2016. júl. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki sosem hallgat komolyzenét az nem tudja miről marad le.
2016. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!