Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározás. Tippek, trükkök,...

Gitározás. Tippek, trükkök, praktikák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta szeretnék megtanulni gitározni, jelenleg csak akusztikuson, esetleg később kipróbálnám az elektromost is. Nem akarok AC/DC magasságokba emelkedni, csak jó lenne megtanulni pár számot, például tábortűzhöz, vagy csak úgy kedvtelésből.

Van egy hathúros akusztikus gitár itthon, még édesapámé volt, csak újra kell húrozni.


Zenei képzettségről annyit, hogy közel egy évig zongoráztam magántanárnál, de sajnos nem tetszett annyira a hangszer, mint kezdetekkor, és eléggé elhanyagoltam mostanában, szeretnék valami újat tanulni.


Van egy osztálytársam, aki vállalná, hogy segít nekem elkezdeni a dolgot... ő már közel 6 éve gitározik zeneiskolában.


Tudnátok mondani olyan tippeket, trükköket, praktikákat, amelyek segíthetnek az elején, esetleg a későbbiekben is? Vagy ha vannak magyar oktatóvideók ( én nem találtam ), tudnátok linkelni?

Esetleg olyan számokat írni, amik könnyűek, de jól hangzanak?

Gondoltam a Tankcsapdától az Egyszerű Dalra ( nem vagyok nagy rajongó, de bírom néhány számukat ), esetleg Nirvana - Come As You Are, ennek már megy az eleje.


Köszi,


13/F


2010. márc. 24. 14:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
egy pár éve én is elkezdtem gitározni. de csak úgy autodidakta módon.és úgy egész jól haladtam.és csak annyit kellett tennem h kellett szereznem egy táblázatot amibe benne van h melyik akkordot h kell lefogni és gyakorolni.meg keresni egy daloskönyvet.Én a CSALAMÁDÉ-t tudom ajánlani én is abból tanultam dalokat.mivel ott könnyen tanulható dalok voltak.
2010. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

"Nem akarok AC/DC magasságokba emelkedni"


Mivel az ACDC zenéje full alap akkordokra/skálákra épül, ezértn em árt, ha tudsz olyan jól gitározni... Pont azoknak az elsajátításával kéne kezdenek a tanulást. Akkor az egyszerűbb dolgok (mint az ACDC is) menni fognak.

2010. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. márc. 24. 16:18
 4/11 anonim ***** válasza:
amúgy tényleg, az acdc szint az, amivel érdemes elkezdeni:D a riff-eik pont tanulóknak valóak, és a szólóikat is kezdők is el tudják játszani
2010. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, én is ACDC-vel kezdtem, Highway To Hell, If You Want Blood, stb.. a szólók azért nem így vannak ám, nem olyan könnyűek ám, mert nagyon teknikásak a szólók, tele üveghanggal, húr nyújtással, vibratóval, stb.. meg hát vannak ott gyortsabb szólók, pl a Whole Lotta Rosie szólója..
2010. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon dögös szólók vannak az ACDC-ben, de hogy technikásnak nevezzem őket... Hajaj.


Megmutatom milyen egy technikás szóló:

http://www.youtube.com/watch?v=-yPEewaalik

2010. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Muszty Bea és Dobay András Gitáriskola könnyvéből tanultam/lom az alapokat, szerintem egész jó segítség kezdőknek.

de itt is vannak jó tippek:

[link]

2010. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. márc. 26. 19:45
 9/11 anonim ***** válasza:
TANULJ MEG LE-FÖLPENGETNI ÉS SZERESS AKKORDOZNI, KÜLÖNBEN L*SZAR SE LESZ BELŐLED :D
2010. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
alap :D
2010. márc. 28. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!