Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározás. Tippek, trükkök,...

Gitározás. Tippek, trükkök, praktikák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta szeretnék megtanulni gitározni, jelenleg csak akusztikuson, esetleg később kipróbálnám az elektromost is. Nem akarok AC/DC magasságokba emelkedni, csak jó lenne megtanulni pár számot, például tábortűzhöz, vagy csak úgy kedvtelésből.

Van egy hathúros akusztikus gitár itthon, még édesapámé volt, csak újra kell húrozni.


Zenei képzettségről annyit, hogy közel egy évig zongoráztam magántanárnál, de sajnos nem tetszett annyira a hangszer, mint kezdetekkor, és eléggé elhanyagoltam mostanában, szeretnék valami újat tanulni.


Van egy osztálytársam, aki vállalná, hogy segít nekem elkezdeni a dolgot... ő már közel 6 éve gitározik zeneiskolában.


Tudnátok mondani olyan tippeket, trükköket, praktikákat, amelyek segíthetnek az elején, esetleg a későbbiekben is? Vagy ha vannak magyar oktatóvideók ( én nem találtam ), tudnátok linkelni?

Esetleg olyan számokat írni, amik könnyűek, de jól hangzanak?

Gondoltam a Tankcsapdától az Egyszerű Dalra ( nem vagyok nagy rajongó, de bírom néhány számukat ), esetleg Nirvana - Come As You Are, ennek már megy az eleje.


Köszi,


13/F


2010. márc. 24. 14:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

tanulj meg kisbetűvel írni, és értelmes tanácsokat adni, mert szar vagy:)

nem az akkordozás a legfontosabb. Szerintem a skálákat kell minden nap gyakorolni, az hozzásegít a gyorsasághoz, és a hallást is javítja

2010. márc. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!