Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet internetről...

Hogyan lehet internetről gitározni tanulni?

Figyelt kérdés
Üdv! Ha ti tanultatok már, vagy esetleg valami ismerősötök tanult már internetről gitározni, hogyan? Mi volt az első lépés, és mit csit csináltatok naponta hogy gyakoroljatok? Videókat néztetek? Én 1 hónapja vettem egy gitárt, de nemtudom hogyan kellene megtanulnom egyáltalán. Bármit írhattok, hogy mégis mit csináljak, nyitott vagyok és kétségbeesett!:D Az egyetlen ami kizárt az tanár, sok indok miatt nemtudok gitártanárhoz járni!

2016. febr. 15. 16:42
 1/3 kojee ***** válasza:

Szia

Ahhoz, hogy megtanuld használni a hangszert első körben elméleti tudást is kell gyűjtened. Pl.: hogy hívják a gitár részeit, vagy milyen hangokra van hangolva a gitárod, meg egyáltalán milyen hangok is léteznek, miképpen jelölik a hangokat (kottába,tabulatúrában).

Közben a gyakorlati részt, is kell csinálni. Vagyis fogod a hangszered, ,és kényszeríted az újaidat, hogy a megfelelő húrokat a megfelelő helyen tudjad lefogni. Ez kb az akkordok, és skálák tanulása. Hosszú és fájdalmas folyamat.

Javasolnám, hogy fektess be pár ezer ft, és vásárold meg a Musty-Dobay féle gitáriskolát, amiben ezek mind le vannak írva az elejétől. A könyv elején nóták egyszerűbben leírva pár akkordból felépítve, aztán egyre nehezebb, bonyolultabb technikák felé halad. Amúgy a nyomtatott irodalom sok esetben könnyebben kezelhető, és praktikusabb tud lenni, mint a digitális technika. Egy kis idő elteltével, meg mikor már meg van az alap tudásod, és egy-egy olyan nótát akarsz megtanulni ami nincs benne a könyvben akkor gúgle meg a jutúb is nagy barát tud lenni.

Bár nem olvastam végig, csupán belenéztem, de a hangmester oldalán is van gitáriskola, ami egész korrektnek tűnt ez: [link]

2016. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hasznos volt!
2016. febr. 16. 13:56
 3/3 Waff ***** válasza:
Az előző válaszolót erősíteném meg...vedd meg a Muszty-Dobay Gitáriskola c. könyvet,kezdésnek tökéletes,én is abból tanulok immár másfél hónapja....
2016. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!