Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Divatrockerek lettek, vagy...

Divatrockerek lettek, vagy csak én vagyok ennyire elvetemült?

Figyelt kérdés

Két lány osztálytársamról van szó. Eddig mind a kettő nagy pop zene rajongó volt, mentek náluk a menő énekesnők/énekesek dalai, most meg...

BVB-s, BMTH-s, AA-s idézeteket, zenéket osztanak meg ahol csak érik. Az egyikük meg bezsongva magyarázta nekem a hétvégén mikor összefutottunk, hogy megrendelte a BMTH-s polóját, és még nem érkezett meg, és, hogy a másik csaj is rendelt, és hogyha akarok, én is rendelhetek. Én meg: OKÉ, KÖSZ, nem akarok rendelni. Kérdeztem, mióta ez a nagy mánia, ő meg válaszolta, hogy mióta először fellépett a fiú(!!) osztálytársunk az új metál bandájával, amiben jelezném mind elég jól kinéző(!!!) fiúk vannak, és a fiú osztálytársunkért is nagyon odavannak(!!), s mondja még a csaj, hogy hát akkor megtetszettek a számok, amiket énekeltek, és azóta...


Kérdem én, mi ez, ha nem divatrockerség? Lehet bennem is van hiba, hogy így minősítek, de kezd felb.*aszni.


Nem lennék meglepve, ha egy hónap múlva már kemény rocker lányként jelennének meg. De sajnos úgy veszem észre, a környékünkön minden lánnyal ez történt mióta az új, menő banda fellépett, és fellép.



2016. máj. 3. 17:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

Mesélek egy példát :D talán nem érdekel, de ha mégis akkor majd elolvasod:)


Sosem tartottam magam nagy rockernek. My chemical romancet és hozzájuk hasonló bandákat hallgatok leginkább és a ruháim között is sok a színes, vagy átlagos póló. Néhány hónapja lett egy barátom :) sok mindenben hasonlítunk, zenei ízlés terén is. Mikor mutattam egy képet róla a barátnőmnek (aki az a fajta hogy instagramra írogatja, hogy: rock is my life meg ehhez hasonlók) az első amit mondott az az: Ez nem is úgy néz ki mint egy rocker

...


-.-"


Az ilyen emberek b*asszák fel az agyam, de nagyon. Miért kéne bárkinek is úgy kinézni? Ez miért követelmény? Miért kell beskatulyázni valakit mindenféle fekete pólóba? Ennek semmi értelme. Teljes mértékben megértelek, kérdező! Csak remélem hogy észreveszik magukat...

Te meg szórakozz rajtuk :D szerintem nevetséges... Sőt a helyedben ajánlanék nekik pár "hardcore bandát" mint a 5sos vagy ahhoz hasonló x'D

2016. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
Jaj, kérdező, engem is nagyon idegesítenek a divatrockerek! Már nincs is kedvem hozzám hasonlóakkal haverkodni, mert múltkor pl a suliban egy csajon az egyik kedvenc bandám logóját meg nevét láttam, odamentem hozzá, megkérdeztem h "Jéé, te xy-t hallgatsz? Dejóó" És azt se tudta h mi a f@s zról beszélek :( Sztem próbáld azt a 2 lányt egyszer jól leégetni amikor azt hajtogatják h mekkora metálarcok. Legalábbis nekem bevált h vmi olyat szólok be amitől elmegy a kedvük egy időre ettől (nem sértőre gondoltam, csak "viccesen" kioktatni őket, h égjen a pofájuk)
2016. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ez tipikusan az az eset, amikor a kis tiniribik felveszik a Nirvanás pólót, elkezdik, hogy mennyire imádják ezt a bandát, meg, hogy Kurt Cobain a kedvencük, nos csak a Smells like teen spiritet ismerik tőlük..Szánalom
2016. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

sokféle válasz érkezett...

érdekes, eddig engem se nagyon zavartak az ilyen divatrocker emberek, mert úgy voltam vele, le van sz..arva magasról... de amikor a közvetlen közelemben tapasztaltam meg, egy kicsit meglepődtem.

nem az, hogy mekkora rockernek/metalheadnek vallom magam, mert az egy dolog, hogy mit hallgatok, de én pl. szinte egyáltalán nem vetítem ki az öltözködésemben a zenei ízlésemet, ők meg alig ismerik, mégis már úgy öltözködnek. és emiatt meg akár hamarabb is találnak maguknak rocker barátokat, akár "pasikat". nem egy példát tudok mondani arra, hogy a csaj a pasi kedvéért tért át erre a stílusra, és ez mennyire kétszínűség már egy kapcsolatban. na mindegy.

2016. máj. 4. 19:00
 15/20 anonim válasza:
72%

BVB?? A.A? Hát gondolom nem Amon Amarth ra gondoltál, úgyhogy ezek sejtem melyik bandák :)) Én nem nevezném rocknak csak tinip.csálknak való nyálas szarnak :)) Olyan nincs h divatrockerség, az nem rocker és kész :)) Ennyi.

Max 1-2 év, elmúlik...általános jelenség. Egy "rockeren" látszik h tényleg rocker-e vagy csak az akar lenni :D...nem tudom egyáltalán érti-e valaki miről beszélek...

2016. máj. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim miatt rockon nőttem fel konkrétan, most így 17 évesen is csak azt hallgatok. Nekem mondjuk nem nagyon látszódik meg az öltözködésemen, azon kívül, hogy szinte csak feketét hordok. Egyik osztálytársam, aki régebben barátnőm volt, most elkezdett csupa olyan bandákat hallgatni, mint én. Folyamatosan mondja nekem, hogy a bmth mekkora jó (persze csak az újabb, enyhébb számokról beszél). És annyira szánalmas, hogy félig miattam, félig egy fiú miatt vált ekkora rockerré hirtelen, meg mindenkinek mutatja, hogy ő mennyire kemény meg hog utálja már a béna mai zenéket, aztán mégis a coronitáról tesz ki képeket, hogy mekkora party volt. Felidegesít nagyon, főleg amikor azt akarja bizonyítani nekem, hogy ő jobban szereti a bandákat mint én. Amin csak nevetni tudok, mert ez kicsit sem számít, csak hallgatni is rossz ahogy bizonygatja, hogy ő két nap alatt true fan lett :DD
2016. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14%
Az az igazság, hogy csak divatembereket zavar, hogy mások mit csinálnak.
2016. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
13%
Jó a zenei ízlésük:))
2016. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Engem tudod mi idegesít? Hogy most a Jóbarátok vannak mindenre is rányomva és mindenkinek ilyen pólója van. De a legtöbbnek fingja sincs hogy ez egy sorozat, hogy miről szól és egyetlen részt sem látott. Igazából átérzem, de nem is. Én már elengedtem ezeket a dolgokat. Én is rocker csaj vagy, de meg nem mondanád rólam. Lehet tényleg rock rajongók lesznek, vagy találnak valami újat amit majmolhatnak. Manapság nem igen újdonság a divatmajmok. Néz körbe a városban. Hol látsz már egyediséget? Főleg a 13-16 éves korosztályban.Az összes egyforma és ribizlis. Ez a divat. De ahogy írtad egy csavó miatt van ez, tehát itt neki akarnak imponálni. Ha foci b--i lenne akkor az lenne az őrületük. Tanuld meg elengedni, nincs jobb gyógymód ez ellen.
2021. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
15: Te aztán saját magadat sem érted szerintem. Te akkorra ész vagy, olyan nagy rocker, hogy azt sem tudod hogy a rockzenének több stílusa, műfaja is van. Google a barátod, olvass kicsit. " Én nem nevezném rocknak csak tinip.csálknak való nyálas szarnak" A nagyapám volt ilyen, megragadt egy szinten onnan minden más szar volt. Bocs hogy vannak akiknek más ízlése van, aztán itt nyafoghatsz hogy ez nem rock zene, pedig de!
2021. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!