Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitárt vegyem meg?

Melyik gitárt vegyem meg?

Figyelt kérdés

Mindenképp ilyen 30 35 ezer forint körül szeretnek venni kezdésnek egy gitárt... én ezeket találtam: [link] [link] [link]

vagy ha tudtok esetleg ilyen árkategóriába jobbat akkor küdjetek linket előre is köszi!



2016. máj. 4. 21:36
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
Attól függ, hogy fémhúros, vagy nylonhúros gitárt szeretnél. Teljesen más a hangjuk, de a fogásuk is, a nyak kialakítása, a húrtávolságok, kb minden. Ha később elektromos gitárra szeretnél áttérni és/vagy könnyűzenét szeretnél játszani, fémhúrost ajánlanék. Spanyol zenére, klasszikus zenére, vagy kortárs komolyzenére nylonost. Ha fémhúros, akkor Cort AD-810, azaz amit harmadiknak linkeltél - ennél jobb vételt garantáltan nem találsz az árkategóriában. Ha nylonos, akkor pedig mindkét linkelt klasszikus gitár teljesen jó kezdéshez.
2016. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Waff ***** válasza:
Szerintem ebben a kategóriában kb. mindegy melyiket választod.....a Cort jó....de vedd figyelembe hogy a fedlapja laminált....tehát nem olyan szép,tiszta a hangzása mint egy tömör fedlaposnak.Ha már Cortot szeretnél gyűjts hozzá még pár ezéer forintot és vedd meg az Earth széria valamelyikét.Ha klasszikus gitárt szeretnél akkor ebben a 30-35 ezres árkategóriában találsz tömör fedlaposat...általában cédrus.
2016. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... de jött egy kis újítás az új max limit 65 körül van és gondolkozom az elektro-akusztikus gitárban is én ezt néztem... [link]
2016. máj. 7. 11:35
 4/12 A kérdező kommentje:
ha ezen az oldalon találnátok 60-65 ezer körül jobbat légyszi linket küldejetk :D
2016. máj. 7. 11:35
 5/12 Waff ***** válasza:

Az elektro-akusztikus gitárt én nem ajánlom kezdésnek,már csak azért sem mert egyszerűen jelenleg nincs és egy darabig nem is lesz rá szükséged....3-4 év múlva már ha majd úgy tudsz gitározni hogy élvezhető is legyen akkor majd veszel egy elektro-akusztikusat a fellépéseidre ha összejön a fellépés....Otthon egymagadnak nincs értelme kihangosítani a gitárt,nem beszélve arról hogy akkor kell hozzá erősítő,kábel...szóval a "cucc"...

Ha már ennyi pénzt tudsz szánni a gitárodra akkor vegyél egy jó,sima western gitárt és tanulj meg vele gitározni....

2016. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mojjo ***** válasza:
Nagyjából egyetértek az előttem szólóval, azzal a kiegészítéssel, hogy én tényként nem jelenteném ki, hogy márpedig nincs szükséged elektroakusztikusra. Ugyanakkor sokéves tapasztalatok és elméleti megfontolások (lsd, amiket Waff írt) alapján ha nem is 100%, de igencsak valószínű, hogy tényleg nem kell neked elektroakusztikus. Gondold át, hogy miért is azt szeretnéd, és tedd hozzá gondolatban azt a tényt, hogy az elektronika egy komoly árnövelő tényező és ugyanannyi pénzből jelentősen jobb akusztikust kaphatsz, mint elektroakusztikust. A Cort SFX szériát szinte csak kihangosított, erősítős játékhoz ajánlanám, a puszta akusztikus hangja nem túl combos, ugyanis ez egy vékonyított testű gitár. A vékonyított test pedig együtt jár a vékonyított hangzással.
2016. máj. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Waff ***** válasza:

Mojjo...én kimerem jelenteni 100%-ban hogy tuti nincs szüksége elektro-akusztikus gitárra. Gondoljunk bele....egy kezdő leül otthon ismerkedni a gitárjával...hangolgassa,pötyögteti...kis,egyszerű dallamokat penget,esetleg bepróbálkozik néhány kezdő akkordal...minek azt kihangosítani?

Abban teljesen egyetértek veled és én is erre gondoltam hogy azért a pénzért amiben egy elektro-akusztikus van,inkább vegyen belőle egy minőségesebb "mezei" akusztikus gitárt kezdésnek,tanulásnak....

2016. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:

Egyébként ennyi pénzből én egy Cort Earth 70-et vennék, a maradékot meg rákölteném egy jóféle capo-ra, meg egy puhatokra, meg még pár sallangra (pengetők, ujjpengető, egy tartalék húrkészlet just in case, esetleg gitárállvány - nem vicc, jóval többet szokott a legtöbb ember gyakorolni, ha ott áll mellette a gitár egy állványon, mintha elő kéne bányászni egy tokból.)

Szóval valami ilyesmire gondolnék:

[link]

+

[link]

+

[link]

+

[link]


Sokkal jobban jársz, mintha elektronikára költenéd a többletpénzt, ugyanis ezeket a plusz felszereléseket nagy valószínűséggel tényleg fogod használni. Egy jobb féle capo pl alap, hogy legyen. A tok nélkül meg nehéz lenne bárhová elvinned a gitárt. A Cort Earth 70 meg csak-csak egy tömör fedlapos gitár, mellesleg árkategóriájában egyértelműen a legjobb, szóval egy lépés felfelé a gitár tekintetében is.

2016. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat hasznosak volta.. akusztikusat fogok venni :D
2016. máj. 9. 15:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Még ha esetleg tudnátok erröl az orldalró linkeket küldeni azt megköszönném... tetszik a cort earth 70 is de meg körül neznek :D
2016. máj. 12. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!