Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni dobolni? Hogy lehet?

Figyelt kérdés
Most nagyon megjött a kedvem ahhoz, hogy megtanuljak dobolni. 8. éve gitározom de úgy döntöttem kipróbálnék mellette valami újat. A baj csak az, hogy nem nagyon találtam dob tanárt a közelben... Viszont tudom, hogy youtubon meg más oldalakon vannak fent oktató videók, néha gitárhoz is szoktam kottát keresni ott, csak dobon még életemben nem játszottam és nem tudom mennyire lenne hatásos a tanulás onnan. Meg ugye még az a baj, hogy nem akarok egy konkrét dobfelszerelést venni hisz nem tudhatom, hogy megszeretem -e majd, vagy nagyon nem fog menni és inkább feladom. Gondolom nem valami olcsó. Szerintetek elég ha először csak ütőket veszek és megpróbálok egy dobon vagy valamin játszani és majd csak később lépek tovább? Illetve csak az oktató videókból is meg lehet tanulni jól dobolni?

2016. okt. 5. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes lenne egy jo dobtanart keresni, neten sok a boduletes hulyeseg, vagy ha mindenkeppen netrol akarsz akkor Stockert Oliver videot javaslom. Nehezsegrol annyit hogy lattam olyat akinek 2 het utan se ment semmi, valaki meg egybol raerez. Felszerelest raersz venni majd ha egy fel ev utan is akarod ezt a dolgot, addig is erdemes probalgatni ha van esetleg a kozeledbe valakinek felszerelese. Elnezest az ekezetekert
2016. okt. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
8 év gitározás után elég ciki egy ilyen kérdést feltenni.
2016. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ha te mondod biztos úgy van.
2016. okt. 7. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
a 2. válaszolnak üzenem, hogy én több mint 7 éve zongorázok és kb. ugyan ezen gondolkozok, szóval annyira nem lehet hülyeség :D
2017. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én kb. 3-4 hónapja vettem meg az első dobomat, de már kb. 8 évesen doboltam kicsit (a nővérem barátja dobos volt) én most youtuberól tanulok, szerintem a legjobb a Drumeo, igaz hogy angol de a lényeg így is átjön, ha esetleg szeretnéd megtalálni ezeket a videókat írd be youtubera hogy Drumeo Jared Falk, ő a legjobb oktató, remélem tudtam segíteni :) 16F
2017. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!